SPİN MİSİNA önerisi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında atcekmugla tarafından paylaşıldı.

1. atcekmugla

atcekmugla Ferdi

Tekrar merhaba...

D.A.M Backbone Spin 2,40 mt 5-40 atarlı kamış ile DAIWA Triforce S Serisi S 3000 sahibim.

Başlangıç olarak önerilerle bu makinaları almıştım. Ancak misina konusunda hiç bir bilgim yok. Bence kötü misina tam bir sahte katili:) (denize çok sahte verdim)banghead

Fiyatı çok uçuk olmamasıyla birlikte kullandığınız, internette veya bayiilerde bulabileceğim, misina tercihlerinizi ve tecrübelerinizi sizlerden bekliyorum.:confused: Şimdiye kadar FUDO diye bir markanın 0,28mm misinasını kullandım. Memnun değilim:/

Şimdiden paylaşımlarınızdan dolayı tek tek teşekkür ederim...
    NOT: İp kullanamıyorum. Zaten misinayı bile haftada bir karıştırıyorum:) reeling

2. gurhanxx

gurhanxx Gürhan

Favori Kamış:
    Okuma V System Spin Kamış 240Cm 10-40 Gr
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    Alabalık, 200 gram
    Ben de spin misina arayisindayim. Yeni sipariş verdim. Fladen maxximus 0.10 mm siyah ip misina (23 lira, 100 metre) ve zargana top'una ek yapmak icin %100 fc trabucco misina 26mm (23 lira, 50 metre)... Acikcasi ben de cok yeniyim ve misinayi bile iyi kullanamiyorum. Fakat arastirmalarim sonucu daha uzaga atabilmek icin ve kopma riskini azaltmak icin ip tercih ettim...

Zaten de ucuz bir urun. Eger gidisat iyi olursa daha kaliteli bir ipe gecerim. Baktim olmuyor misina ile devam.Yarin (10.12.2016) deneyecegim. Sonucunu buraya yazarim.

Şu ana kadar sufix ve okuma misina kullandım. Okuma dan pek memnun kalmadim. Sufix ile Karadeniz'de derede at-cek ile yaklasik 200 gram kirmizi benekli alabaliik aldim. Malum bu baliklar kyuvetli ve cok mucadeleci. Mono midsnada sufix i arastirmanizi oneririm.

3. azazzel

azazzel Öztan KÜÇÜK

Favori Kamış:
    Pathos open pro 90 - Surf Mill - TRex 425 - V System 2,40/2,70 te
    Favori Makine:
    Okuma RAW2 55/65- Shimano Exage 2500FC
    En İyi Avı:
    Sazan 9,8kg
    trabucco t force
    nippon ghost
    bu iki seri işinizi görür..

4. Güneş

Güneş

5. atcekmugla

atcekmugla Ferdi

bilgi ve tecrübeleriniz için çok teşekkürler...

6. karacicek

karacicek Fatih Karaçiçek

Favori Kamış:
    Shimano Lunamis S900ML 274 6-28.gr , Shimano Speedmaster 240.cm 20-50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Twin Power C3000HG , Shimano Stradic 5000FJ , Daiwa Revros 2500 A
    En İyi Avı:
    Levrek 2.650.gr
    Ygk Jigman x8 braid ve Sufix 832 , kullanıyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Her iki misina da oldukça başarılı bence.
    Daha önce de , Spiderwire kullanıyordum. Ondan da memnundum.