spin takım muhafaza

Konu, 'Kamışlar' kısmında bbatuhan tarafından paylaşıldı.

1. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    lineeffe spirit surf 3,90 - shimano catana dx 240mh
    Favori Makine:
    Okuma avanger55 - okuma safina pro 25spa
    En İyi Avı:
    :)
    Ustalar ustatlar benım bır sorum olacak !
    Spın takımı alıp cıkıyorum kuruyorum guzel av yapmaya calısıyorum oraya kadar tamam..
    spin takımı toplayıp donmek ıstedıgımde parala klipsine bağladıgım ıp mısınayı her seferınde kesme ,klipsi ordan sokmek zorunda kalıyorum bunun başka bır pratık yolu varmı ?? (kamıs cantasından başka)
    her seferınde ıp kes bağla yapmamak ıcın..

2. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Abicim ben usta degilim lakin kendonun çok ufak klipsleri var 12-20 kg cekerli ve en uç kamıs deliginden gecebilecek sekilde ve saglamliktan taviz vermeden bu sekilde misineyi dolarsin klipsle makinenin kafasindaki tirnagada misineyi gecirirsin olur

3. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    oyle olmuyor malesef spın kamıslarda uc halkalar o kadar ufakkı klip asla gecmez..zaten rapala klıpsı kullanıyorum takımı gerı toplamak ıstedıgımde hep kesmek zorundayım..

4. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    İp misinaya direk klips takmak av verimini düşürür. ip misinanın önüne 1 metre kadar mono yada FC misinadan lider bağlaman gerekir. Sen 1,5 m bağla. Her seferinde ip misinayı değil mono misinayı kesersin. mono misina 50 cm e kadar düştüğünde onu değiştirirsin.

5. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    bende bu konuyu arastırıyorum ıp mısına onune fc bır mısına bakıyorumdum fakat bır cok yerde bunun gerek olmadıgını balıgın zaten ıpı gormeyecegını gore 3 lu kancaları fark eder dıyenlerı , aksıne fc mısınanın muhakkak kullanılması gerektıgını yazan yorumlar ve yazılarda var kafam bulandı valla oku oku ..bır alıp deneyecegım pekı sızce ıp mısınam 0.14,15 arası bırsey kaçlık fc mısına kullanayım 0,25 ıdealmı yoksa 0,30 mu takayım..bırde tafsıye marka model varmı???
    (bendekı ıp mısına cın malı seaknıght cokta memnunum 500 metre aldım bol bol var..)

6. ibrahim1903

ibrahim1903 ibrahim

spin takımda FC lider kullanılmasının sebebi atılan sahtenin ağırlığının bir anda ince misinaya binip misinayı patlatmasını önlemek amaçlı olduğu diye biliyorum. ince misina da hava sürtünmesi az olduğu için atış erimini artırıyor diye kullanılıyor. satıcıyla konuş ipin kaç gr da patlayabileceğini eğer sahte gramajları o değerin altındaysa çok gerek yok bence FC lidere ama kullansan da olur, büyük balık bir anda saldırıp kalama sıkıyken ipi patlatabilir sadece kurşun da değil.+bana kalırsa düğümü tazelemen daha iyi olur abi her seferinde.

7. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Kusura bakma daha yeniyim soruna cevap verecek bilim yok ama bir sorum olacak spin kamisi fiyati ne kadardir ve akarsularda kullanmi uygun mudir?

8. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    okuma seabass 0,28 al 300 m. hem uygun fiyat hemde icabında direkt makineye sarıp bununla avlanabilirsin.