Spro marka olta takımı değerlendirmesi

Konu, 'Takım Çantası' kısmında zargana55 tarafından paylaşıldı.

1. zargana55

zargana55 MURAT

Merhaba arkadaşlar ben Marmaristen foruma katılıyorum. Forumda da balıkçılıkta da yeniyim. Marmariste herkes balıkçı olunca bende balıkçılığa heves ettim ve orta dereceli bir makine almaya karar verdim. Fakat orta derceli bir takım yapmak gerçekten çok zormuş. Neyse uzun araştırmalardan sonra bir takım almaya karar verdim fakat sağolsun satıcı allem etti kullem etti bana aşağıdaki takımı sattı bende çok fazla direnç gösteremedim. Takımı benim için değerlendirirsesniz sevinirim. İyimi ettik kötümü anlayamadım. Kullanma amacım biraz genel. Ama çoğunlukla sahilden at çek. (turna lagos akya sinarit vb. balıklar için) (Not. satıcı ısrarla bu takımın akyayı çekebileceğini söyledi )

Makine :Spro hardliner pro 5000 LCS 550
    Kamış : Spro flashback 2.40 15-40 gr atarlı
    misina :eek:wner broad 0.37mm

http://www.spro.nl/UK/default_main.asp

2. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Selam,

Almış olduğunuz ürünler maalesefki satıcının size garanti ettiği avları gerçekleştremiyecek kadar hafif ekipmanlar,zira makine orta sınıf ama kaliteli bir makine,kamış ise 2009 yılında Spronun tatlı su avları için piyasaya çıkardığı bir spin kamış. Tuzlu suda da kullanabilirsiniz. Ama sakın ha sakın Akya,Sinarit ve Lahos için denemeyin :)

Spro marka ürünler aslen tatlı su avları için üretimi ve dizaynı yapılan ekipmanlardır. Yalnız tuzlu su ürünleride piyasada rabet gören modellere göre yayılmıştır. Kamışınız Allround bir modeldir ama dediğim gibi hedef büyük bir balık ise denemeyin lütfen.

3. zargana55

zargana55 MURAT

makine için yorumunuz nedir
    birde bu konuyu makineler bölümünede açtım onu veya bunu nasıl iptal edebilrim:eek:

4. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Bu arada ben diğer konunuzu sildim,bu mesajlarıda ekipmanlar bölümüne taşıdım.

Özür diliyorum ben makinenizi "Spro hardliner pro 5000 LCS 1050" modeli olarak görmüşüm. Kullandığım bir modeldi çünki 1050. Ama sizin makineniz baitrunner model bir tatlı su için tasarımı yapılmış bir model sanırım.

5. zargana55

zargana55 MURAT

türkiyede ki alış veriş sitelerinin hiçbirinde bunu görmedim bir tek 2009 kataloğunda var linkte vermiştim.

birde spro genel olarak nasıl bir markadır. forum larda bu markayla hiçbir yorum rastlamadım.

http://www.spro.nl/UK/default_main.asp

6. mehmetc

mehmetc memo

Favori Kamış:
    Tsunami trophy surf, Grauvell Teklon Concept Spin, Gloomis IMX Surf
    Favori Makine:
    Aero technium XT, Shimano twinpower 5000PG, Penn Fierce
    En İyi Avı:
    Ironfish
    Makine tatlisu icin dizayn edilmis bir makine. Spin bir makine yuksek devirli, atcek icin uygun.

Kamista atcek icin tasarlanmis, asla yemli avlarda vs. kullanilamayacak bir kamis. Yani genel amaca uygun kullanilabilecek bir kamis degil.

7. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Dediğim gibi ürünlerin 2009 üretimidir. Makinen için yorumlarımda maalesefki senin hedefine ve av sahana uymayacağı içindir.

Spro için yorumlarımda şahsi olarak tuzlu su ürünlerini tanığıdım için,kaliteli ve fiyat açısından pazarda yeri olabilecek ve olmayada devam eden bir marka olmasıdır.

8. mufitsa

mufitsa tayfun tarumar

Favori Kamış:
    Alba star 1002/240 porsuk
    Favori Makine:
    Alba star/ Amir20 11+1
    En İyi Avı:
    sazan 35
    kullanmadım ama yapıgım incelemeye göre 100 üzerinden 35 veririm aldıgın takıma biraz daha geniş kapsamlı arama yapsaydın keşke. yada aldıyan iyi bişey al bunlar ilk göz agrıları atılmazda satılmazda.

9. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Kamış spinning için genel kullanıma uygundur Mehmet. Yani genel demeyelimde hem tatlı hemde tuzlu suya uygundur. 2009 yılı içinde iddalı bir kamış ;)

10. zargana55

zargana55 MURAT

Bende esasında ilk yola çıkarken spin amacıyla cıktım fakat arada teknedende kullanbileceğim bir model olsun dedim. Satıcı bana daha küçük 35 bir makine önerdi 320 gr atçek için fakat bizim buranın balıkları biraz iri olunca makineyi gözüm tutmadı biraz ben büyüttürdüm. birde satıcı bu misinayı çok övdü normalde angel kis diye bir marka var çekeri çok iyi .
    fakat o fazla esnek değilmiş owner broad misinanın daha esnek ve daha iyi olduğunu söyledi. ( Bu arada adamın elinde angel kiss modelide vardı istese onuda satabilirdi buyuzden adam bende biraz güven uyandırdı belkide satıcı taktiği bilemiyorum)

11. mehmetc

mehmetc memo

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Ironfish
    Spin kamis genel amaca uygun demek anlamina gelmiyor Cuneyt.

Spin kamisi 2 farkli kategoride ele alabilirsin;

1. Atcek icin dusuk atarli spin
    2. Yuksek atarli uzak atis tipi spin

Bir cok marka bu iki tip secenege uygun urunler uretir.

2.40mt boyunda, 15-40g atarli bir kamisi sadece kandiricilar ile kullanabilirsin.

100g kursun takipta yemli av yapamayacagin gibi, boyunun kisa olmasi nedeniyle kiyidan yapacagin atislarda verimde alamazsin.

Bu kamisla tuzlu suda sadece kandiricilarla av yapilir.

Yemli av olsa olsa 40 metre otedeki kefaller avlanir :)

12. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Siz tatlı suda mı avlanacaksınız? Tuzlu suda mı? Tekneden mi?

Tekneden derken yemli mi? Sırtı avı mı yapmayı düşünüyorsunuz.

Tam olarak hedef alanınızı ve balığınızıda belirtirseniz belki ürünler buna gerçekten uygunlardır ;)

13. mufitsa

mufitsa tayfun tarumar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Alba star/ Amir20 11+1
    En İyi Avı:
    sazan 35
    ben elimde kalanı satarım her zaman satılacak olan zaten satılır neyse hayırlı olsun takımların.

14. zargana55

zargana55 MURAT

Ben tuzlu suda kıyıdan at çek yapmayı düşünüyorum daha çok büyük balıklar için. Ama arada tekneden de avlanıyorum dip balıkalrı için. Tabi gidip gelirken sırtı da çekmek istiyorum.

15. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Teşekkürler Mehmet,

Genel açılımın yanlış anlaşıldığını farkettiğim için zaten düzeltmemi ben kendim yapmıştım;)

Tatlı ve tuzlu su için genel kavramını kullabiliriz. Zaten diğer yorumlarımında açıklayıcı olduğu kanaatindeyim.Neyse konu arkadaşın ürünleri bence.

Ama sinarit ve akya gibi balıkların avını hedef gösterip bunları size satan satıcıyı ben pek hoş karşılamazdım. Ayrıca zaten bu şekilde de bir alışverişim olmaz Allahtan :)

16. zargana55

zargana55 MURAT

balığı belirtmeyi unutmuşum
    Kıyıdan bizim burda turna akya lahos cupra (sinarit olduguda söyleniyor ama ben görmedim) tekneden mercan (arada mercan yerine kırlangıç domuz gibi balıklarda geliyor) sırtta ise keler palamut vs.

17. mufitsa

mufitsa tayfun tarumar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Alba star/ Amir20 11+1
    En İyi Avı:
    sazan 35
    Hepsini birbirine karıştırırsan olmaz bence herşey için iyisini al 2-3 takım yap koy kenarda dursun derim ben. bende her çeşit tatlı su balıgı için olta takımı var her gölete ayrı takım. sende bunu yap derim alınan alınmıştır çünkü tabi çokta fazla açılma para konusunda.

18. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Kamışının yapılışı kıyıdan at-çek için tasarlanmış olmasıdır. Bu şekilde suni yem ile yada kaşık ile avlarını yapabilirsin. Büyük balık olması sorun değil,o balıkları avlayacak ve kıyıya alacak olan sensin ;) Burada biraz iş takıma değilde sana üşüyor bence :cool:

Tekne için ve sırtı için dersen o kamış işini görmez. Dolgu kamış ile yemli avlanabilirsin. Sırtı için yine eğer hedefinde büyük bir balık varsa ve sırtı çekiyorsan balığın vuruş anında esnek ve hassas olan kamışınla balığı tekneye alamayabilirsin.

Gerçi spin kamış ile hiç sırtı denemedim ama deneyen arkadaşlar varsa yorumlarını yazacaklardır zaten :)

19. mehmetc

mehmetc memo

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Ironfish
    Atcek icin kullanabilirsiniz, zaten onun icin tasarlanmis bir takim.. ama sirti icin hassas bir kamis olmasi ve en onemlisi bu is icin tasarlanmamis bir urun oldugu icin kullanilmaz... mazallah 4kg'lik bi sinarit vurus yaparsa kamisin kirilabilecegi bile goz onunde bulundurulmali.. birakin kirilmayi tekneye kadar baligi misinayi elinize alip cekmek zorunda kalirsiniz.

20. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Akdenizdesin sanırım, Nerede Antalya civarları mı?