Sulama kanalında İsrailler, Kadifeler

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında burman tarafından paylaşıldı.

1. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    İşim gereği bu aralar Çatalca Ahmediye köyünde bir okul şantiyesinde çalışıyorum.Boş vaktimde fazla oldugu ve Ahmediye'de büyükçekmece gölünün en kuzyinde olduğu için bende biraz göl sularını yoklıyım dedim.

İlk olarak gölün Hazerfen Havalimanın kenarındaki kalabalık balıkçı gurubunun yanına gittim. Nerdeyse 20 ayrı avcı trıvırı kullanıyordu ve geri kalan 30-40 kişi de çok iğneli küspeli takım kullanıyordu.Anlıyacağınız kurallara uyan nerdeyse tek bir balıkçı yoktu.
    Bende bu yerde çıkartım 3 numara meepsimi 2 saat at çek yaptım.Birkere yapışıp bırakma oldu ne oldugunu göremedim.İkinci seferde meepsin peşinden kıyıya kadar gelen 600 gr lık bir levrek burnunun ucuyla meepse dokunup geri döndü. Bende avı sonlandırdım.

Akşam saati roman vatandaşların parayla sattıkları solcanlardan alıp.Tekrar göl kenarına gıttım ama aynı yerde avlanmayı içim elvermedi bu yüzden gölün yanından giden 2m genişlikteki sulama kanalına indim.Kendime şıp şıp takımla 9 adet 300 -500 gr lık İsrail Sazanı ve bir adet kadife yakaladım. Kadife suya geri salındı İsraillerse racon gereği alı konuldular ve çalışanlarımdan birine akşam yemeği oldular.Ama sevmemişler :)

Normalde ufak balık yakalamayı sevmediğim halde o mink şamandırayı izlemek ve su üstünde gezmesini takip etmek çok keyifliydi. Bu sayede ilk defa israil sazanı tutmuş oldum ve ilk defa ufakta olsa kadife avladım.

Özet olarak göl inanılmaz kural dışı avlanmayla zorlanıyor.Heryeri israil sazanı kurutmuş.Ufak bir kanalda çıkan kadife süprizi dışında kayda değer bişey yok.Göle yazık olmuş.

Raporlamayı düşünmediğim için ne yazıkki resim çekmedim.Sadece Kadifeyi tanımadığım için onun resmini kontrol için çekmiştim buyrun :)

2. SazanAvcisi

SazanAvcisi Enes Bozkurt

Favori Kamış:
    liffea carbon 4.20 spirit surf Liffea Turna Fress 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Salina 2 1600 Okumuma Trio 30S 12 kilo Cekerli
    En İyi Avı:
    Kısmetse lüfer;istavit 6 kilo ;izmarit 11 tane :D;kırlangiç 1 tane;sazan bıyıklı 1.5 kg;1 tane gümüş
    Tebrık Ederim Burak Abi Afiyet Olsun

3. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    tebrikler murat av bereketliolmamış ama o şartlarda normal heralde..D:D

4. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    orda yayın da çıkıyodu bi zamanlar bilmiyorum hala var mı?

5. SAFRAN

SAFRAN Mehmet BOSTANCI

Bu İsraillilerin balığıda ayrı bir bela be kardeşim....!!! İnşaat Mühendisiyiz galiba..? Bol şanslar.

6. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    :confused: :confused:

7. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Sevgili Burak yanlış hatırlamıyorsam çatalca yolu üzerinde çakıl gölü vardı çok eskilerde iyi sazan yapardı..:))

8. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    Tebrikler Burak
    Hiç yoktan biraz stres atmış şu illet israil sazanlarından yakalamışsın
    Oraları biraz daha yoklasaydın belki turna murna çıkardı bee:)
    Bende bu hafta izinliyim yarın kısmetse mekana bir turna operasyonu yapacağım:)

9. alienderakman

alienderakman Ali Ender AKMAN

Favori Kamış:
    Shimono Vengeance AX Surf 4,20m Catana CX Spinning 240ML 7-21gr
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 10000 FB
    En İyi Avı:
    Karagöz 1480 gr.
    Ahmet bey aynı saatlerde nizami avlanmaya çalışan tek siz değildiniz.:)
    Bende aynı şeyleri her defasında yaşamaktan sıkıldım ama elden gelen hiç birşey yok malesef.İşin üzücü yanı ise saat 19:00 civarında jandarma aracıda o bölgede idi ve balıkçılarla konuşuyordu.
    Saat 16:30 civarında aynı kanalı bende taradım fakat ben kaşık ve sahte kullandım, ne yazıkki tek vuruş dahi alamadım.
    Eğer boş vakitleri denk getirirsek beraber avlanmak isterim.

10. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim sağol canım.

Koralcım teşekkürler dediğin gibi o şartlarda normal sonuçlar :)

Yayın cıkıtıgı söylenıyor ama zaman ve emek işi ordan yayın çıkartmak ..

11. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Gerçekten illet bişey.Hepsi bir birine yakın boylarda bela gıbı her yerde .. Bu arada ben mermer granit işi yapıyorum. Çok teşekkür ederim

12. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Muvaffak abi pek bilemiyorum oraları ,dediğim gibi iş için gittiğimden ,benim içinde yepyeni bir avlak , ilkleri yaşadım :)

13. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Evet abi stress atttıyorum ıyı oluyor. Yokladım zaten gölü meepsle ama testere dışında yoklayan olmadı.Abi gitte bı haber ver durumu bende gelmek ıstıyorum.

14. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ender abi ozaman sana sormak lazım ..Ne yakalayabilrim oralarda ..Turna kaldımı ?Yada guzel sazan. Bu arada ben bugunde ordaydım bir kaç saat ama bu sefer kanal hıc balık vermedi .Belki yarın yıne denıycem.Kanalda atçekle alınacak ne balıgı var ?

15. alienderakman

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 10000 FB
    En İyi Avı:
    Karagöz 1480 gr.
    Hazerfan'ın yanındaki bölgede yolun her iki tarafındaki suyu birbirine bağlayan kanalda yayın için canlı yemle çalışıyorlar fakat artık yayının mevsiminin geçtiği söyleniyor.Kanalın her iki tarafında turna için kaşık ve silikon balık kullanabilirsiniz.Su seviyesinde ciddi bir azalma var,2 ay öncesine göre seviye 60-70cm civarında düşmüş durumda.Turna için canlı yem kızıl kanat yavrusu kullanılabilir.

Mesut ve Burak bey yarın orada bulunma saatinizi belirtirseniz bende gelmeye çalışırım.Hem tanışmış oluruz.

Son düzenleme: 12 Eylül 2011
  16. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Ender abi öncelikle benim adım Burak ,Mesut abinin gideceği göl kemerburgaz tarafında büyükçekmecede değil. Ben 2-5 arasında oralarda olabilirim.Tahmınımce kanalın otarafta olurum. Beyaz transporter yada siyah jeeple olucam.Zaten cok balıkcı olmıyacagı ıcın benı kolay bulabılırsınız :)

17. alienderakman

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 10000 FB
    En İyi Avı:
    Karagöz 1480 gr.
    Burak kusura bakma bazen aklından geçenle klavyeden çıkan aynı olmuyor.Vardiyalı çalışıyorum ve yarın sabah sabah 8'de işten çıkacağım.Öğlen bir,iki gibi kalkmış olurum.Görüşmek üzere.

18. alienderakman

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 10000 FB
    En İyi Avı:
    Karagöz 1480 gr.
    Burak bey saat 3 gibi avlağa uğradım fakat arabanızı göremedim.Künk bölgesinde yaptığım atışlarda biri 35cm ve diğeri 40cm civararında iki turna aldım ve ikisinide suya iade ettim.

19. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Selamlar abi.. Saat 3-5 arası su kanalının yolda 200 m yukarı kısmındaydım. Ben bır ıkı ısrail disinda bısey alamadım. Sanırım rüzgar şamandırayla avı engelıyor