Tatlı su levregi icin

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında Murat42 tarafından paylaşıldı.

1. Murat42

Murat42 Murat önder

Murat önder / KONYA

Tercihleri:(?)
    Tatlı su levregi icin
    *** herkeze rasgele spin 5 20 atarlı parcali kamıs tatlı su levregi icin sahte tavsiyelerinize ihtiyacim var. Avlakta tahminim balik dipte yalnız sabah günes dogduktan sonra bir birbucuk saat su üstü avlanıyorlar gece avı icinde tavsiyede bulunursaniz cok mellun olurum denenmiş sahtelerden tavsiye ederseniz memlun olurum.Arkadaşlar birde sahte gurubuna pıratik olsun degiştiriken firdöndü takılması uygunmu yoksa direk misinaya baglamak lazım.

2. Murat42

Murat42 Murat önder

Arkadaşlar belirmek isterim yukarıda bahsetigin balıgı ufak istavrit ignesi solucanla 30 40 gr kurşun la yakalıyorum yalnız 10 cm civari yavru geri bırakmak icin ugraşıyorum fakat igne ufak olunca hayvan igneyi yutuyor cikaramiyorum icim ciz ediyor oyuzden at cekle tutmaya karar kıldım buyuk igne kulan diyiceksiniz bu seferde israil sazanı geliyor spin le avlarsam hem keyif alırım hemde yavru gelirse elimi dahi dokunmadan bi pense yardımıyla geri bırakırım ustalardan yardım bekliyorum

3. polist26

polist26 mehmet

Favori Kamış:
    D.A.M.ve Lineaeffe
    Favori Makine:
    Okuma,
    En İyi Avı:
    11.5 kg.aynalı sazan
    *** bunla ilgili senle saatlerce konusup anlatırım. Ama hem masraflı hemde kafan cok karısır.Envai tür sahte, slikonlar var..Ben girdim sen girme ..Sana tek tavsiyem söğüt yaprağı şeklindeki ismindeki mepps marka döner kaşık..düz kırmızı aglia long, gümüş üzeri kırmızı noktalı comet serisi ve aglio long tiger gökkusağı sarı krımızı yesıl yeterli olacaktır..Noları ise gölde 2 yada 3 yeterli olur..Tatlı su levreği her sahteyle kolay kandırılabilecek avcı bir balıktır..Çok detaya girme derim.. Balık derindeyse kaşığı 3 no seç ve biraz batmasını bekle daha sonra yavas yavas cek..

4. polist26

polist26 mehmet

Favori Kamış:
    D.A.M.ve Lineaeffe
    Favori Makine:
    Okuma,
    En İyi Avı:
    11.5 kg.aynalı sazan
    2.sorun içinde fırdöndülü klipsler aksıyonu bozacagından duz klıpsler var kılıtlı onları baglarsan hem aksıyon hemde sahte yada kasık degıstırırken zaman kaybına yol acmamıs olursun..malum avlak yerinde dakikalar bile önemlidir..İllaki sahte diyorsan özelden yaz seni biraz masrafa sokayım:) :) :) :)

5. Murat42

Murat42 Murat önder

Cok saol kardeş anladığım kadarıyla mepps işini görür diyorsun 2 no mepps le 40 dakika atış yaptım ama hiç dibe çokmesini beklemedim bide bana cok hızlı cek dediler hizli cekiyordum ilk firsata büyük ihtimal pazar sabahı deniycem tektrar.masraf hususuna gelince at cek başlıyana kadar solucan mısır işi götürüyorduk:) yok makina yok parcalı kamış vs derken sonu yok özelikle sahte işinin ama gercekten cok zevkliymiş

6. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Mepps aglia long no2
    Turna için hızlı çekilir diye biliyorum, ben mümkün olduğu kadar yavaş çekince aliyorum levregi

7. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    En ufak boy kopcali fırdöndü ister. Yoksa feci gam yapar döner kaşık

8. Murat42

Murat42 Murat önder

eyvallah deniycem tabi önce nasıp