Tekirdağ Yardım_?

Konu, 'Bölgeler' kısmında Oltalı_Adam tarafından paylaşıldı.

1. Oltalı_Adam

Oltalı_Adam yok

En İyi Avı:
    Fis
    Arkadaşlar tekırdağ ve kumbaga gıdıcem balık tutmaya Allah nasıp kısmet ederse ben orada ne kullanıyıım sızce yanı çaparimi yoksa canlı yemmı(ne mesala) yapay yemmı(ne mesala) bı yardım edermısınız su gusel kardeşinize :D
    ben ıstavrıtten başka bır balıkta tutmak ıstıyorum orada onun ıcın kasıkmı kullanayım sahte balık seklınde olanları var ?
    yanı sız yardım edersenız cok sevıncem

2. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Kumbağ liman içinden teke çıkarıp limanın açığa bakan tarafında gece klasik 3 köstek yemli takımla avlanabilirsiniz. Kaşık kullanacaksanız Alba' nın Toby modelini öneririm. Sabah erken saatlerde ve akşam gün batımına yakın iş yapacaktır.

3. Oltalı_Adam

Oltalı_Adam yok

En İyi Avı:
    Fis
    eywallah abicim

4. albatrosyuksel

albatrosyuksel yüksel KORKMAZ

Favori Kamış:
    bir makine bir kamış...
    selam

bak kardeş oralarda avlanan birisi olarak denizden kum kurdunu çıkarmadan sakın deneme bile bu sıralar ne teke nede başka bir yem iş yapmıyor şansın varsa kum kurdunla mırmır yakalayabilirsen ne mutlu sana rastgele...

5. Oltalı_Adam

Oltalı_Adam yok

En İyi Avı:
    Fis
    genellıkle nerelerde nasıl çıkar ? bıraz bılgı verırmısınız onu bulmak ıcın ne kullanmalıyım?

Son düzenleme: 23 Ağustos 2008
  6. Oltalı_Adam

Oltalı_Adam yok

En İyi Avı:
    Fis
    son bırsey daha sorucam tekırdagdan genellıkle nasıl balık cıkar nadır rastlanan balıklar nelerdır?
    daha oncekı sorumuda tekrarlıyorum
    kum kurdunu nasıl nereden neyle çıkarmalıyım...denıze ne kadar gırıp çıkarmalıyım??

7. albatrosyuksel

albatrosyuksel yüksel KORKMAZ

Favori Kamış:
    bir makine bir kamış...
    selam

kurtu sahil şeridinden bir kürek vasıtasıyla kumluk ve az taşlık olan bölgelerden çıkarıcaksın denizde bel seviyesinde ve taş altlarında bulunurlar kumbağ için net bir şey diyemem ama tekirdağ ve çevresinde nerelerde bulabileceğin hakkında fikir verebilirim ben genelde meteorolojinin önünden çıkarıyorum nadir dediğin türler derken neleri kast ettin anlıyamadım ama bu zamanda mırmır levrek eşkina ve minakop yakalayabilirsin meraya göre tabii ki bu arada kurt bulamazsan yapacağın iş yücel ustanında dediği gibi teke çıkarıp şansını deneyeceksin ama kurt kadar başarılı olcağını pek sanmıyorum mırmırı kumbağda gündal çay bahçesinin önünden rahatlıkla yakalayabilirsin levrek eşkina ve minekop taş balığı olduğu için barbaros liman ve çevresini deneyebilirsin rastgelsin...

Son düzenleme: 23 Ağustos 2008
  8. poga.T

poga.T Hasan YILMAZ

En İyi Avı:
    3.250 kg levrek
    selamlar,dün akşam barbaros limanından olta attık,çok iyi balık vardı,kovada toplam 5-6 kilo balık vardı,hele bir tane kaçırdıkki 1 kilonun üstündeydi pek kaçırma denmez aslında ben tuttum karaya çıkardım kardeşim elinden düşürdü:) büyük balığı tutması zor oluyor:p kurdu ise ofis iskelesinin sol tarafından çıkardık....

9. gece_denizi

gece_denizi cüneyt

Favori Kamış:
    pelikan 15-40 gr atarlı kamışım
    Favori Makine:
    pelikan 28 robin makinam
    En İyi Avı:
    2 kilo kalkan ve 4,5 kg levrek.
    ben 4-5 yıl önce kumbağda görev yaptım 2 yıl kadar ve kıyıdan kaşık ile çinokop alıyordum her akşam 5-6 tane bu sıralardı.o zamanlar ekmek ile kefal kaşık ile lüfer ve çinakop ve kurt ile mırmır aldım ve derenın denize aktığı yakın yerlerdede kasım ayındada kalkan aldım.ama şimdi şarköydeyim ve orasını balık için arıyorum resmen.

10. oklawa

oklawa Yücel Yavuz

Saygılar, selamlar..

İki ay kadar önce Tekirdağdaydım ve sadece istavrit yakalayabildim.
    Önümüzdeki ay yine tekirdağda olacağım, bu konuda son mesajın üstünden de iki aya yakın zaman geçmiş.

Kasım ayı için Tekirdağda hangi saatlerde nerelere takılayım, ne kullanayım?

Bilgi verebilirseniz vaktimi boşa geçirmemiş olur, sonucu da bu platformdan paylaşırım..

Teşekkürler.