tekne almak istiyorum

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında yk0583 tarafından paylaşıldı.

1. yk0583

yk0583 yılmaz

merhabalar ben bu sıteye yenı geldım sızlerden yararlanacagımı dusunuyorum oncelıkle herkese selamlar
    ben bı tekne almak ıstıyorum fıber olsun 4-5 mt yı asmasın 1 kamarası mutlaka olsun genıs bır oturma kapasıtesı olsun dıreksıyonlu ve calıstırması ve kullanımı kolay olsun ayrıca bakımıda kolay olsun ıstıyorum ama evraklarla cok ugrasmak ıstemıyorum vergı ımıs zart mıs zurtmus devlet daıresınden pek hoslanan bırı degılım cunku cogu memur kendı krallıgını kurmus ınsanları asagılayarak bakınmaları hosuma gıtmıyor
    o yuzdendırkı mın. sevıyede devlet daıresıne gıtmek ıstıyorum
    benım amacım aılemle denızın guzel oldugu zamanlarda acıga cekıp capa atıp orada yuzmek ve cocugumla zevkıne balık tutmak ıstıyorum cok hızlı gıdeyım dıye de bı amacım yok hız ı sevıyorum ama karada daha cok sevıyorum
    bu tarıflerıme uyan nasıl bır tekne alabılırım bıde ne gıbı belgeler edınmem lazım

denızdede hız yapmak ıstersem ılerleyen zamanlarda jetskı de alabılıırım ama sımdılık duzunmuyorum bana bu konuda yardımda bulunursanız sevınırım

Son düzenleme: 25 Temmuz 2011
  2. OMMG

OMMG OKAN

Öncelikle aramıza hoşgeldin.Sizden faydalanmak yerine fikirlerinizden yada bilgi birikiminizden yararlanmak için yazsan daha iyi olurmuş ;) .Aşağıda istemiş olduğun boyutlarda en sevdiğim teknenin linkini veriyorum,eminim arkadaşlarımda farklı tavsiyelerde bulunacaktır...

http://www.marinboat.com/Urunler.aspx

3. yk0583

yk0583 yılmaz

uyarınız uzerıne duzeltdım ama bana onerdıgınız kamarasız bı tekne ben kamarası mutlaka ıstıyorum 4-5 metrelık bı tekneye 4-5 yetıskın 2-3 cocuk sıgarmı onuda tam kestıremıyorum ama daha buyuk alsam beceremem dıye korkuyorum ıcerden motorlu mu alsam dısardanmı onu da kestıremıyorum

4. OMMG

OMMG OKAN

Veridiğim linkte yan tarafta 5.30 Samba Marin Boat yazan,aslında o sayfa açıkken linki kopyaladım ama hangi sayfayı kopyalarsan aynı yer çıkıyor,enterasan.Bu arada 4-5 yetişkin 2-3 çocuk derseniz bence bu boyutlarda bir teknede dönemezsiniz bile :) ,çekirdek aile için ideal ama biraz kalabalık olursa sorun olur.Birde bu işe ayırdığın bütçeyi bilirsek daha isabetli tavsiyelerde bulunabiliriz...

5. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    Tekne bir tutku ve aynı zamanda bir dert. Sizin anlatımlarınıza göre SIFIR tekne ve motor istiyorsunuz.
    4.75 kamaralı tekne işinizi görür. taşımasıda kolay, 4 kişi alır. ikide çocuk olsun.
    Yalnız bunlarda tuvalet olmaz. Ailecek gidildiğinde en çok rastlanılan sıkıntıdır. Yaz sıcağında güneşte kamarada duramazsınız. bir tanesinin dediğine göre kamaranın içi 70 dereceye çıkıyormuş (biraz atmış ama harbi sıcak olur). Yarım kamaralı olacak o yüzden.
    Ona göre indirip çıkarabileceğiniz bir romork alacaksınız o kolay.
    Bir de motor uygun fiyatlı sıfır 20 25 30 hp lerde çok rahat seyir edersiniz. 4 zamanlı almalısınız. Ben ikizamanlı kullanıyorum o benim işime geliyor.
    birde sizin deneyimleriniz ve ayrıca düşündükleriniz istekleriniz varsa iyisiyle kötüsüyle arkadaşlar size tecrübelerini aktaracaklardır. ama unutmayın teknenin sıkıntısı bir başladımı bir daha bitmez ve tekne birçok insanda tutku yapar.

6. yk0583

yk0583 yılmaz

tekne almak ıstıyorum

okan bey onerdıgınız 530 tekne tam ıstedıgıme uygun fıyat olarak nedır bılmıyorum ama 30 bın ytl nın de ustune cıkmak ıstemıyorum cunku yetersız gelırse ve bu ısı seversem daha ıyısını almaya karar verdıgımde en az zararla cıkmak ısterım nede olsa bu alacagım tekne benım ıcın deneyım olcak cıraklık gecırecegım onerdıgınız teknedekı tek sorunum ortada masa koyacak en azından aılecek karpuz peynır yıyebılecegımız fazla bı alan yokmus gıbı duruyor bana bıraz genız masa olsa ıyı olur bıde ıcınde wc sı ve basıt bır lovabo ve dolap olsa tadından yenmez heralde tabı bu butce bunları kaldırırmı bılmıyorum :)
    bıde ben bu alacagım teknede hız aramıyorum sanırım 25 ıla 35 beygır arası yeterlı olacaktır
    bu ıstedıgım tarz bı tekne bana kaca maglolur acaba fıkrınız varmı yada gosterebılcecegınız bır ornek

hasan bey sızde kamaranın sıcaklıgından bahsetmıssınız ama bana kamara sart sonucta bı bebek ım bıde 5 yasında cocugum var uyumak ıstedıklerınde rahat rahat yatsınlar sıcak sorununu havalandırma ve gerekırse vantınator le cozerım dıye dusunuyorum

7. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Kardeşim yaratıcı sana uzun ömür versinde , bu za....zu... tabirlerin hiç hoş olmamış..bu ülkede yaşıyorsak belge ise belge resmi daire ise .memur vs hepsine katlanman gerekir....yada verirsin bir vekaletmane noterden birisi senin için halleder ama o iş için bile notere gitmen gerekir.. her keyifin bir bedeli vardır.. ayrıca devlet memuru için yakıştırmanda yanlış...

kolay gelsin

8. volkan07

volkan07 Volkan

En İyi Avı:
    Doğaya iade ufaklıklar
    bence arkadaş yakınmasında haklı, bir ton bürokratik işlem ve memur kaprisi çekmek hiç keyifli değil. ayrıca memurların büyük bir kısmının halka nasıl davrandığı, zoraki hizmet ettiğide ortada.

kriterlerinize bakılınca, bence siz 4-5 metreyi biraz geçin. 5,5-6,5 mt arası boylarda aradığınıza daha çok yanıt bulabilirsiniz. tabi masrafı ve derdide aynı oranda artacaktır :)
    tekne her çıktığında mutlaka 4-5 kişi ve 2-3 çocuk olacakmı yoksa arada bir ailem geldiğinde rahat etsin mi diyorsunuz?

9. koate

koate Baybora TUĞRUL

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 240
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500FB, Okuma Octana OT-30
    En İyi Avı:
    gümüş balığı, 4 cm
    Ya beyimiz kendi keyfine site ahalisini koşturacak.. o olmaz şöyle olsun bilmem ne. Tavır hiç mi hiç hoş değil. Burda kimse tekne satmıyor. Tekne satan adama bu tarz hitab edersin, adam kaldırırsa ilgilenir mal alırsın, kaldırmazsa kapıdan çıkar gidersin. Burda kimsenin müşterisi değilsin. Ama destek yardım isteyeceğin insanlara bu şekilde yaklaşma. Ezgin ol biraz.

10. system41

system41 Murat

5M ve üstüne araba gibi vergi ödersiniz. 4,95 M'ye ise vergi yok. Sonra bağladığınız yere göre değişmekle birlikte belediye ve bekçi ücretleri olacaktır.

11. yk0583

yk0583 yılmaz

murat bey sızın bu onerınız uzerıne 4.95 uzerınde durmaya calısacagım sonuc olarak mın. ugras ıstıyorum ve ılk olacagı ıcın severek yapmak ıstıyorum
    pekı sıze sunu sormak ıstıyorum 4.95 bı tekneye kamara, wc ,herzaman rahat 4 kısı sıgacak sekılde masa bıde lavoba sıgdırabılırmıyım acaba bıde gene vergıden kacmak ugruna 9.9 motor taksam bu tekneyı kaldırabılırmı yoksa cok mu zorlarım bu konuda kı goruslerınızıde alabılırsem cok sevınırım

memurlarla ılgılı veryansınlarıma kızanlar olmus belkı kendı adlarına haklı olabılırler ama ben gercekten ( ıstısnalar harıc ) bu memur arkadasların tavırlarından cok sınır oluyorum 2 yıldır en ufak bır ısım ıcın bıle adam tutup oyle halletdırıyorum cunku 2 yıl oncesıne kadar her devlet memuru olan yere gıtdıgımde mutlaka bırılerıne satasıyodum belkı bagzılarımızın o arkadaslarla pek ısı olmuyor ama eyer fırsatları olursa denesınler mesaı 9 da baslıyorsa arkadaslar 10 a kadar kahvaltı ıle zaman gecırıyolar bıde tek anlayısları mesaı doldurmak oldugu ıcın yavas yavas hareket edıyolar bu ve bunun gıbı bı cok ornek yuzunden memur arkadasların oldugu hıcbır yere gıtmemeye calısıyorum bagzı arkadaslarımız kızıyor ama durum ne yazıkkı boyle keske butun devlet daırelerını ıyı fıyata ozellestırselerde ınsanlar her ısını 5 dakkada hallede bılse :-(

12. yk0583

yk0583 yılmaz

4.95 bı tekneyı 9.9 motor kaldırımı bıde ıcıne kamara,wc,lovabo,herzaman 4 kısının yemek yıyecegı bı masa sıgdırabılırmıyım

13. yk0583

yk0583 yılmaz

............

14. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Yılmaz kardeşim merhaba,

Konunuzun içerisinde hep devlet memurlarını eleştiren taraflarınız var. 15-20 sene öncesi için, o zamanın şartlarına göre belki evet; ama günümüz koşullarında, maalesef sizlerle hem fikir değilim. Karşınızda ki memur arkadaşlarımız yüksek okul bitirmiş, saygılı ve hürmetkarlardır. Tabii ki bu, karşısında ki kişinin yaklaşım tarzlarıyla, doğru orantılı olarak işler. Yani kısaca, Ne vermişseniz, onu alırsınız.

Bakın anlatayım, 10 gün önce nüfus dairesine gittim; nüfus cüzdan örneği almak için. Odaya değil, ana binaya girişim saat 10.15, ana binadan çıkış saatim, 10.19 idi. Bunun 2 dakikası, asansör, koridor derseniz, işlemim 2 dakikada tamamlandı. Sermayesi ne derseniz, tatlı dil, güler yüz, karşılıklı saygı,sevgi ve nezaket. Hayır kardeşim, ben devlet memuruna o şekilde davranmaya mecbur değilim, onlar bana hizmet etmek için oradalar, mecburlar derseniz ve bu gibi yaklaşımlarda bulunursanız, dik bayırları tırmanmanız gayet doğaldır.

Siz daha başlamadan '' Vergiden nasıl kaçarım '' diyerek yanlışınızı baştan koyuyorsunuz, sonrada en iyi hizmeti alamamanın şikayetini belirtiyorsunuz.

Herşey, ama her şey mutlaka karşılıklıdır.

İyi dileklerimle.

Son düzenleme: 26 Temmuz 2011
  15. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Yılmaz kardeşim bak sana hayatın ve iletişimin gerçeğini anlatayım
    nasıl davranıyorsun bilmem ama , birde benim taktiği
    bir müddet uygula sonra bak bakalım neler olacak ..

Resmi kuruma girdiğin zaman memurla ilk temasında ,

- Günaydın iyi günler , hanımefendi/beyefendi kolay gelsin , sizden bir ricam olacaktı ..diye lafa başla..

ve kişinin gözlerinin içine bakarken hafif gülümse...ona deger verdiğini anlasın..

işni yaparken ,

- Burası bu gün çok yogun(eger kalabalık varsa) Allah kolaylık versin işiniz sabır işi.. tebrikler size..

işin bitince ,ki çabuk bitecektir..

-Çok teşekkür ederim. ellerinize saglık , saglık ve sabır dilerim

dersen ve insanımız derse.. bakın memleket ne kadar güzel olur..

Lokanta sipariş verirken rica ediyorum la başlamak gerekir çıkarken garsonlara teşekkür ve dahi tezgah rkasındaki açcı ya da ellerine saglık demek gerekir..

bakkaldan - markette çalışan her insana rica ve teşekkür ifadesini kullanmak gerekir..

doktor ile muhatab iken işinin ne kadar önemli ve zor oldugu kısa cümleler ile belirtilmeli minnet duygusu aktarılmalı..

vs..
    vs..

işte o zaman insan , insana oluruz..:)

16. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    empati kuracaksın yani; sempatik olmaya çalışmayacaksın

17. OMMG

OMMG OKAN

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...yat-masrafsiz-rota-6-60-tekne-54285999/detay/

Sizin isteklerinize ve bütçenize uygun yukarıdaki gibi bir teknede işinizi fazlasıyla görecektir...

18. system41

system41 Murat

Bunları sığdırabileceğinizi pek sanmıyorum. Sizin istediğiniz arkadaşın sahibinden linkindeki gibi bir şey.

19. hakiahakia

hakiahakia Hakki

Favori Makine:
    Spro
    En İyi Avı:
    Levrek 2,7 Kg.
    Ben peynir karpuz olayına takıldım... ne zaman bir koya gitsek 4,35 teknenin içinde ufacık çöpüne kadar topluyoruz, 8-10 metrelik teknelerden dünyanın karpuz kabuğu denize atılıyor.

Adet midir gelenek midir bu denize karpuz kabuğu atma olayı anlamadım. Koca teknede bir çöp poşeti bulamıyor adamlar ya. Ve bu manzarayı gelir düzeyi yüksek, eğitimli insanların olduğu yerde görüyorum iyice tepem atıyor.

Arkadaşım umarım ben karpuz kabuğu toplamakla da uğraşamam diyenlerden değilsindir. Görüyorsun bir laf ettin memur olmamama rağmen konuyu karpuz kabuğuna kadar getirdim. Devlet dairesinde de konuya böyle giriyorsan işlerin doğal olarak uzar da uzar.

Ayrıca o kadar insan gezdireceksen normal kayıkta bile 9.9 işini görmez. Verginin yanı sıra Amatör Denizci belgesi de almamak için uğraşıyorsun muhtemelen ama sonra (Allah Korusun) Sahil güvenlik nerde kaldı, nerde bu devlet, sahil güvenlik de özelleşsin diye bağırır durursun denizin ortasında. Denizle şaka olmaz, sana tavsiyem herşeyi usülüne göre yap.

Saygılar...

20. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    merhaba hakiahakia, ben o kapuz kabuklarına razıyım (değilim aslında temizlikten yanayım). denize akıtılan deterjan atıkları, sanayii atıkları, batan gemilerden sızan zehirli maddeler, yine gemilerden sızan zehir etkisi yapan maddeler, kullandığımız kurşunlar, PET şişeler ve mamülleri (yüzlerce yıl doğada bozunmadan kirlilik yaratıyorlar), bazı belediyelerin kıyı şeridini ilaçlaması gibi şeyleri ben daha tehlikeli buluyorum. Maalesef sade vatandaş olarak biz bunlarla ilgili hiçbirşey yapamıyoruz sadece seyrediyoruz