TEKNE DE GÜZEL BİR GÜN

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında mavi tutku tarafından paylaşıldı.

1. mavi tutku

mavi tutku Ahmet

Arkadaşlar perşembe günü 2 arkadaş Dikili bademli den tekne ile balığa çıktık. Uzun zamandır balığa çıkmadığımız için içim heyecan doluydu. Tekne avında en çok sevdiğim nokta ise hedef balıklarımızın birden çok olması ve gelecek balığın belli olmayışı. Asıl gelmesini beklediğimiz balıklar; çipra, mercan ve karagözdü bunlara ek olarak tecrübelerimiz neticesin degeleceği muhtemel balıklar izmarit, kupez, iskorpit, ahtapot ve kalamardı.
    Bademliye vardığımızda kaptanımız tekneyi hazırlamıştı. Yem olarak sülünez ve sardalye istedik. Sağolsun kaptan hepsini ayarlamıştı.Takım olarak klasik hırsızlı 3 lü dip takımı kullandık.
    Hemen tekneye binerek avlağa doğru yola çıktık. Avlağa vardığımızda denizin biraz dalgalı ver sertti ama çok rahatsız edici değildi. Oltalarımızı su ile buluşturduktan sonra deniz bizden bereketini eksik etmeyerek ilk karagözler gelmeye başladı. Karagözler den sonra ben 1 adet 2 kiloya yakın ahtapot aldım. Daha sonra izmaritler oltamıza basmaya başladı. İzmaritler daha kurşun dibe inmeden 2-3 metre kala oltaya geliyorlardı. Bu arada izmariti beğenmediğimden değil. Lezzetli bulduğum bir balıktır ama insanın gönlünden çipra ve mercan geçiyor :). Yeteri kadar izmarit aldıktan sonra kaptan da sürekli izmaritten sıkıldı olsa gerek başka yere gidelim dedi.
    15-20 dk daha yol olarak başka avlağa vardık. Kaptanın demlediği nefis çayı içip bişiler atıştırdıktan sonra Burda da oltalarımızı suyla buluşturur buluşturmaz izmaritler bizi izledi olsa gerek yine izmaritleri almaya başladık arada gopez de geliyordu. Arkadaşım ard arda büyükçe 3 iskorpit aldı. Kaptan zaman biraz daha ilerlesin mercan yapar burası dedi. Ama zaman ilerledikçe izmaritler çıldırmış gibiydi :) Ama yılların kaptanının bildiği varmış demek belli süre sonra arkadaş ilk mercanı aldı hem de oldukça büyük ardından bir mercan daha daha sonra ben büyük 3 tane mercan aldım.Mercanlar geldikçe oldukça güzel giden avımız daha da güzelleşti. Kaptana yeter abi biz keyfimizi aldık dedikten sonra geri hareket ettik.
    Akşam arkadaşın evinde tuttuklarımızın çoğunu yedik özellikle bolca gelen izmaritleri yedik. Bi kısmını da eve getirdim. Onlardan resim paylaşmaya çalıştım.
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

2. mavi tutku

mavi tutku Ahmet

evdeki resimleri makine ile çektim ama tarihi 2008 çıkmış. Yanlış anlaşılma olmasın makinanın tarih ayarı gitmiş.

3. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Tebrikler hemşerim. Harika bir av olmuş. Tekne avlarında bundan ötesi pek olmuyor zaten.

4. mavi tutku

mavi tutku Ahmet

sağol hocam Bu zamana kadar gittiğim tekne avları hep güzel oldu hava şartları müsait olursa

5. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Ahmet Kardeş Merhaba.Avlarınız herzaman bereketli olsun inşaallah.Bursa'dan , Manisa'lı Usta Olta Balıkçı'sı Ahmet Kardeş'e kucak dolusu selâmlar...ERCAN 1977 BURSA

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler, tekneden bu zamanda yapılabilecek güzel avlardan biri olmuş. :)
    Niceleri rastgelsin. :)

7. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    tebriklerl tecrübeli kaptan eşliğinde güzel balıklar, hele kırmızılar bambaşka, avlarınız daim olsun