Tırıvırı cezasi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ramazanucgl46 tarafından paylaşıldı.

1. ramazanucgl46

ramazanucgl46 Ramazan üçgül

Öncelikle tüm annelerimizin Anneler gününü kutlar ellerinden öperim. Arkadaşlar bugün baraj kenarında 1 adet tiriviri ile balık tutüyordum , su ve su ürünleri müdürlüğü arabası geldi ve kimliğimi istedi . Tutanak tuttular . Ceza gelirmiş dedim. Bana biz bilmeyiz bu tutanak valiliğe gider , eğer daha önceden vukuat yoksa sicil temizse bişey olmaz dedi ceza gelmez dedi daha önceden tutanağın varsa buda üstüne eklenir gelir dedi . Acaba nasıl bir sonuç çıkar bilgi verir misiniz

2. fortuna

fortuna fatih

Favori Kamış:
    crivit
    Favori Makine:
    crivit
    En İyi Avı:
    yayin 45 kilo
  3. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Sonuç ne olur emin değilim. Ama sonuç ne olursa olsun tırıvırıdan uzak dur abi. Kopar, gölün dibinde kalırsa birçok balığın ölmesine neden olur. Gelen geçen takılır. Balıklar çürür ama tırıvırı uzun yıllar ortadan kaybolmaz. Sadece balıkta değil. Kurbağasından tut yengecine hatta su kuşlarına kadar tırıvırıya takılan hemen her canlı telef oluyor. Yazıktır günahtır. Baraja balık tutmaya gidiyorum oltama ayrı ayrı 2-3 tane tırıvırı takılıyor. Sonuç gözetmeksizin ne yap ne et tırıvırı illetinden uzaklaşmaya çalış abi.

4. ramazanucgl46

ramazanucgl46 Ramazan üçgül

Aynen öyle yaptım kardeşim ceza önemli değil. Bir hata yaptık telafi ederiz inşallah

night fisher ve AhmetKurt29 bunu beğendi.