Tofaş Performans

Konu, 'Genel Konular' kısmında erdemevren tarafından paylaşıldı.

1. erdemevren

erdemevren Erdem Evren

Merhaba,

Benim sazan avları ve kamp için kullandığım can yoldaşı 95 Model bir Kartal aracım var. Motorunda bir problem yok yağ filan yakmıyor, geçen İzmit' te bir yere gittik, gayet güzel seyahat ettik. Ancak.. yokuşlarda düz yoldaki performansına yaklaşamıyor yani çok ağır kalıyor. Yakıt sarfiyatı şu aşamada önemli olmamakla beraber ben bu araca ne yapabilirim? Birkaç ark sordum, hava filtresi, yağ filtresi, benzin filtresi, tüm bujiler kablolarıyla, platin değiş filan dediler. Bir tamirciye gitmeden dersimi çalışmak istiyorum. Ne önerirsiniz?

2. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Serdar üstadım görünce cevaplayacaktır sanıyorum :)

3. graski

graski Kerem

erdemevren, bitikse baskı balatayı değiştirin ve gerekiyorsa komple egsozu da değiştirin. Size söylenenlere motor yağınıda ilave edince zaten onlar her sene değişmesi gerekir normalde ( platin ver kabloalar hariç. ) İlaveten fren ve hortumlarına ve hidroliğine de baktırırsanız birkaç sene rahat ve güvenle binersiniz.

4. Yokuşta motor devirden düşmüyor, fakat çekiş düşüyorsa baskı balata değişecek.

5. enez22

enez22 irfantunalı

Favori Kamış:
    Shimano Catana
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg,sinarit 5 kg.
    Baskı balata doğru cevap gibi.

6. tncr

tncr tuncer

baskı balata bitik olsa koku yapar yokuş çıkarken. yada kaydırır belli eder yani. araç karbüratörlü ise ayarına baktırın.

7. belekbeach

belekbeach süleyman

Favori Kamış:
    shımano catana dx,shımano hyperloop 30-50ıbs,remixon hurricane
    Favori Makine:
    Banax sx4000c,Spro Hardliner lcs1050,DAİWA Exceler 4000A HA,OKUMA Ceymar c-40,Daiwa Procaster 4000 A
    En İyi Avı:
    7.25 kg levrek,5.300 akya,2.7 kg yayın
    Kartaldan.anca o kadar demekki

8. ENGN

ENGN engin

Favori Kamış:
    im casting
    Favori Makine:
    awa shima
    merhaba . aracınız lpg limi değilmi? lpg li ise çekiş sorununu hangisinde yaptığınıda kontrol edin ustaya gitmeden ebzinde de deneyin lpgdede deneyin lpg ayarlarında sıkıntı olabilir. keza araç benzindede aynı skıntıdaysa. ve yokuşta devir ve hız doğru orantılıysa yani debriyajdan süşhelenmiyorsanız ozaman yapmanız gereken ucuzdan kolaydan başlayıp pahalıya doğru gitmektir.
    filtreler bujiler platinler vs..vs gibi .

zira günümüzde ustalarda aynı yolu izleyecekler kötü niyet gerekse iş yoğunluğundan bu şekilde başlar denemeyle arıza giderilir. aracı belirli bir ustaya sürekli görütmek arıza durumunda tamiratı ve sorunun bulunmasını kolaylaştırır ancak her seferinde başkasına gitmek bazı işlermlerin tekrar tekrar yapılmasına neden olur

9. erdemevren

erdemevren Erdem Evren

Bilgi veren arkadaşlara teşekkürler, biz performanstan bahsederken kartal yürüyemez hale geldi, dağda taşta gezmekten şase kolları kırılmış, ben de gördüm resme ayrılmış, motor yere inecek neredeyse. Kendi çapında süper masraf açtı, sezonu da kapattı. Usta arıyorum.