Trabucco airblade 2000

Konu, 'İkinci El' kısmında vurgun-01 tarafından paylaşıldı.

1. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    7.000 sazan - 2.785 Sudak - 1.370 Akbalık - 3.100 Turna
    Cümleten selamlar.
    İkinci el bölümü herkese hayırlı uğurlu olsun. Bu vesileyle ilk konuyu açayım.
    Geçen yıl aldığım bu spin makine hoşuma gitmedi. Sahte atarken ara sıra kapanıyor bu yüzden gıcık oldum. Bir kaç avda kullanıldı. Sıfır gibi gayet temizdir. İmage shack taki sorundan dolayı resim atamadım. Fiyatı 125 tl dir.

http://www.balikmarketim.com/trabucco-airblade-pro-2000-olta-makinasi

https://www.google.com.tr/search?q=...DGoKKyAOU5ICwAw&ved=0CDUQsAQ&biw=1366&bih=643

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
  3. der wish

der wish Ferhan

"Geçen yıl aldığım bu spin makine hoşuma gitmedi. Sahte atarken ara sıra kapanıyor bu yüzden gıcık oldum."

Arkadaş, lütfen kusura bakma da bu yukarıdaki cümleleri yazdığın bir satış ilanına kimse ilgi göstermez ki!
    Yani sen doğru ve samimi bir şekilde sıkıntını yazmışsın ama atış yaparken kapanan bir makinayı kim ister? Kim alır?

Dediğim gibi kusura bakma ama bu durumu demeden de duramadım.

Bu arada bu makinayı incelemiş biri olarak fikrimi belirteyim, makinanın atış yaparken kapanmasının sebebi, misina kılavuzunu atış yapmak için açtığında, kılavuzu kitleyen bir yay mekanizmasının olmamasıdır.
    Sanıyorum, bu sebeple atış yapmak için kamışı savurduğunda kamışın ivmesiyle makinanın misina kılavuzu kendiliğinden kapanıyordur.

Rastgele...

4. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    Ferhan kardeş, ne dememi bekliyordun? Şöyle mi demeliydim; Elimdeki makine sıfır ayarında hiçbir problemi yoktur.
    İnsan bir şey satarken artılarını belirttiği gibi eksilerini de belirtmelidir. Bu bütün ticari mallarda böyle olmalıdır. Ben artısını eksisini söylerim, alan alır almayan almaz. İllede satılacak diye bir şey yok. 125 tl beni ne zengin ne de fakir eder. Kul hakkına riayet etmek lazım. Bilmem anlatabildim mi?

5. der wish

der wish Ferhan

Mustafa kardeş,
    Yanlış anlama dememe rağmen, yanlış anlamışsın.
    Mesajımda, gerçeği sakla demiş miyim? Hayır.
    Mesajımda, sen doğrusunu yapıp dürüstçe söylemişsin demiş miyim? Evet.

Her neyse, amacım canınızı sıkmak değildi; kusura bakmayın lütfen...

Ufak bir tavsiyede bulunayım, makinayı incelerken denemedim ama şimdi aklıma geldi, atış yapmak için misina kılavuzunu açtığınızda makinanın kafasını sağa (ya da sola) çevirerek makina kafasını kitleyebiliyorsanız, misina kılavuzu da muhtemelen kilitlenecek ve atış yaparken kapanmayacaktır.

Ufak da bir ek bilgi vereyim makinayla alakalı zira verilen linklerde yazmıyor olabilir: makinanın drag'ı 6 kg'dir; yani bu fiyattaki ve 244 gram bir makina için oldukça güçlüdür.

Umarım istediğiniz gibi olur satışınız...

Rastgele,

6. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    Ferhan kardeş, yanlış anlama yok.
    Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Makinenin kafasını çevirme olayını bir dahaki avda deneyeceğim.
    Bu kapanma olayı her atışta olmuyor. Ara sıra yapıyor. Tabi bu da zevk falan bırakmıyor.
    Dediğin gibi bir sıkıntı olmazsa kullanmaya devam edeceğim. Tekrar teşekkürler.

7. Querorz

Querorz Fatih

Ben bunları neden yazdığınızı hiç anlayamadım. Ne satış yapan kişiye bir faydası var ne de alıcı adaylarına.