Tulum çizmeler

Konu, 'Takım Çantası' kısmında ybingol tarafından paylaşıldı.

1. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    alamadığım shımano bx 240 kamış
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu
    slm arkadaşlar aşağıdaki tulumcizmeden almatı düşünüyorum ama daha önce kullanmadığım için bilmiyorum bunu kızılırmak tarafına gidince giymeyi düşünüyorum
    bot olmadığı için şimdiden görüşleriniz için çok sağolun[​IMG]

2. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    ben kullanmadım ama buna benzer ürünleri kullanan arkadaşları gördüm. oldukça kullanışlı bir ürün bence. beline kadar suya girebiliyorsun. ben de almayı düşünüyorum ama biraz daha hesaplısını. yani tavsiye edebilirim. ;)

3. simendifer

simendifer Sennur

Tatlı su avına sürekli giden arkadaşlar, bu çizmelerden kullanıyorlar. Bildiğim kadarıyla da oldukça işe yarıyor. Fiyatları konusunda bilgim yok, almayacağım için hiç araştırmamıştım daha önce ama kullanan çok arkadaşımız var, bellerine kadar giriyorlardı suya bununla, mutlaka tavsiyelerde bulunacaklardır. O nedenle almak için acele etmeyin, tavsiyeleri görmek için biraz bekleyin derim. ;)

4. doguguclu

doguguclu

Favori Kamış:
    balık düdüğü
    En İyi Avı:
    hafızam tuttuğum balıkların ki kadardır
    Yasin Bey tulum markası itibariyle biraz pahalı!

Eğer daha ucuz bir şeyler düşünürseniz GEZER marka tulumlar da gayet güzel, ben ördek avında kullanıyorum,ordan biliyorum!

Ben bu sene 30 ytl ye aldım gezer marka tulumu ben memnunum tavsiye ederim.Ankara'da her av bayiinde bulabilirsiniz sanırım.

Saygılar...

Not:Eğer kışında kullanacaksanız en az bir numara büyük alın ve sakın denemeden almayın!Dikiş yerlerine de iyice bakın!

5. anil_280

anil_280

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.4 kilo levrek
    Ben bu tip çizmeleri Adana'nın Karataş ilçesindeki bataklık,kanal ve lagünlerde kullanıyorum. Çok kullanışlı.Yalnız dibi çamurlu ve balçık olan yerlerde dikkatli kullanmak gerekiyor. Özellikle ağırlıkla yürürken her an ayağınız sıkışıp suya kapaklanabilirsiniz.:D . Benim size tavsiyem daha ucuz olan yerli modellere yönelmenizdir. Aynı fiyata belki birazda pazarlıkla aynı fiyata 2 hatta yerine göre 3-4 tane boy çizmesi alabilirsiniz.Ben yerli malı yurdum malı kullanıyorum, yıllardır kullanıyorum (4-5 yıl). Hiçbir sorun çıkmadı ama tabii karar sizin. Rastgele

Son düzenleme: 1 Nisan 2008
  6. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    Bizden bahsediliyor sanırım ;) bizler genelde bu tip çizmelerle avlanıyoruz sular çekildiğinde atçek yaparken verimli oluyor sular yüksekken tavsiye etmem tehlieli olabilir :) atçek yaparken ileri atabilmek açısından kendine avantaj sağlıyosun çizme yardımıyla hem balığı kenara almadan suyun içinde müdaheleni yapabiliyorsun :)fiatını sormuşsunuz 30 ytl den başlıyor

7. leopar27

leopar27

Favori Kamış:
    makine,kamış
    En İyi Avı:
    levrek 1.5 kg
    yasin bey
    ben adanada at-çek meralarında bu çizmelerden kullanıyorum.
    Bu çizmelerle heryere girebilirsiniz.Oltanız ya da sahteniz takılır suya girip çıkarabilirsiniz.yorulduğunuzda kayalara oturabilirsiniz.

Yalnız yırtıldığında ,yırtık özellikle dikiş yerindeyse yapılması imkansız. Benim size tavsiyem daha uygun fiyatlı olan gezer markasına yönelmeniz.Fiyatları arkadaşlar yazmışlar zaten.
    Gezer de kendi arasında kalite farklılığına göre ayrılıyor.Çift baskılı modelini alırsanız memnun kalacaksınız

8. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    Bu foto sanırım yardımcı olur;

9. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Evet Yasin bey birde sağlık açısından şunu belirtmekte fayda görüyorum bu tür tulumçizmeler suyu dışarda tutsada suyun soğukluğunu dışarda tutmuyorlar buna dikkat edin birde hava alma özelliği olmadığı için terleme yapma gibi yan etkileri var . tulum çizmenin içine giyeceğiniz çorap ve iç eşofmanın havlu tipli olmalarına dikkat ederseniz daha kullanışlı olur;)

10. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    fotoğraftakinin aynısını bende kullanıyorum denizde yem çıkarmak için ve çokta memnunum sanırım fiatı 35-40 ytl cıvarında ;)

11. [​IMG][/QUOTE]

Dostum Bandırmalının da dediği gibi yukarıdaki modeli bende kullanıyorum ve çok memnunum..Linkini verdiğiniz model yapı olarak biraz zayıf malzemeden yapılmış sanırım.

12. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu
    tulumcizme

http://www.armer.com.tr/urun_detay.asp?pid=10866

bu cizmeler dayanırmı
    Arkadaşlar çok sağolun değerli bilgileriniz için bu gezer marka tulum cizmeleri nereden bulabiliriz birde balığa gittiğimiz yerlerde biraz fazla kamış var yırtılmaya karşı dayanırmı gezer marka tulum cizmeler sayğılar sunarım

Son düzenleme: 2 Nisan 2008
  13. Bu çizmeler Muşamba benzeri ve içleri güçlendiririlmiş bir malzemeden yapıldıklarından yırtılmaları zor olsada dikkatli kullanılmaları gerekmektedir..Yırtılma ve delinmeler su içinden ziyade oturulan yerdeki maddelerden kaynaklanmaktadır

14. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu

ben şundan sordum Bir gün balıkta iken bir arkadaş suyun içindeki kamışın yırtığını söyledi almışken biraz sağlamını alayım dedim sonra bir kazaya gitmeyelim diye

15. cafer baydemır

cafer baydemır cafer baydemır

Favori Kamış:
    DAM green fıber 300. SHIMANO tıtanos xt 10000
    En İyi Avı:
    gumus 10cm
    Arkadaslar aynı fıyatta bu cızmelerın neopren olanları var.hem daha saglam, hemde sıcak tutuyor.bır dıger artısıda naylon cızmelere gore rahatlıgı.

16. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu

sevgili cafer nerede bulurum neroplen marka cizmeleri
    yardımcı olursan sevinirim

17. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Yasin kardeşim balıkçılık ta bu meret ın mutlaka faydası var bu gerçek bende kullanıyorum /yukarıdaki arkadaşlarımızın tavsiyelerine bende katılıyorum ve tekrarlıyorum.yanlız sürekli giymede ve egerde hava soğuk deyilise içerde ter yapıyor..bazen insanlar yanılıyor termi? sumu aldı şeklinde? o derdi var..
    1-Tavsiyem avlanırken. ayagının bileğe kadar battıgı yerlerde durmaman sert zeminlerde dur...bu tip zeminde durduğun sürece ayak iyica batıyor farkında olmuyorsun sonra denge bozuluyor.. suya devrilme tehlikeis oluşuyor..
    2-Soguk havalarda aman ha tedbirli ol altına kalın bir şeyler giy..siyatik vs kaparsan başa bela..

18. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu

Muvaffak abi tavsiyelerine çok sağol bunlara muhakkak uymak lazım yoksa allah muhafaza batarız:eek:
    suyaaa

19. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Mustafa abi bu kıyafetle ilgili şahsına ait bir icadın olmayacak mı merak ettim.Fiber lifli kumaştan felan :D Bu arada saygılarımı sunuyorum.

20. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu

abi tavsiyen için çok sağol bunlara uymak lazım