Turna Avında At Çek Yaparken Oltaya Gelen Sazan Balığı

Konu, 'Videolar' kısmında Spin-oza tarafından paylaşıldı.

1. Spin-oza

Spin-oza Ahmet

Spin ile kalkan sürprizinden sonra bu sefer de yine silikonla turnaya at çek yaparken oltaya gelen 10 kg üstü bir sazan muhteşem bir aksiyon yaşattı bize.

Turna avında At Çek yaparken çok yavaş sarım yaptığım esnada kamışta ağırlık hissettim. Büyük bir yosun veya sazlığa taktığımı zannettim fakat çok geçmeden kamışın ucu sağa sola hareket etmeye başlayınca oltanın ucunda balık olduğunu anladım. Turna olmadığı çok belliydi ama hangi balık olduğunu anlayamadım. Sürekli dibe çektiği için su üzerine çıkartana kadar yayın olduğunu düşündüm. Su üstünde kendini gösterdiğinde sırtından yakalanmış kocaman bir sazan gördük. Muhtemelen merakına yenik düşüp sahtenin etrafında yüzüyordu.

Heyecan dolu çok zorlu bir mücadele oldu. Kenara aldığımda salgıladığım adrenalin ve balığın ağırlığı yüzünden ellerim titriyordu.
    Bir kaç fotoğraf çektikten sonra bize yaşattığı aksiyon için kendisine teşekkür edip ait olduğu yere geri iade ettik.

Vicdan sahibi olan herkese çok daha iyileri Rastgelsin!

AhmetKurt29 bunu beğendi.
  2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Ben at-çekle turna tutamıyorum sen trofe sazanı at-çekle yakalamışsın ya var mı böyle bi şey :D Sürprizlerin eksik olmasın abicim. Rastgele...

Spin-oza bunu beğendi.
  3. Spin-oza

Spin-oza Ahmet

Teşekkür ederim. Size daha iyileri Rastgelsin inşallah :)

AhmetKurt29 bunu beğendi.