Turna balığı hangi mevsimde avlanır.. (Abilerim Kardeşlerim Yardım.)

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında simse66 tarafından paylaşıldı.

1. simse66

simse66 Mehmet Burak

Favori Kamış:
    Shimano Biomaster Spinning 7 1"
    Favori Makine:
    Shimano Exage 2500 RCDouble Handle
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 8.200gr Amerikan Levreği 820 gr Alabalık 1250 gr
    arkadaslar biz iki arkadas yozgattan sizlere yazıyoruz arkadaşlar biz kırıkkale kapulukaya baraj gölüne turna avına gitmek istiyoruz.sorum su bu turna balıgı hangi mevsimde avlanır ve aldıgımız 8 veya 10 ceşit sahte yem var
    İsimleri Yozuri tam olarak modelini bilmiyorum.ve 7 değişik renkte 8-10 cm boylarında strike pro ....simdiden tesekkür ederim.....

2. ahtapot2

ahtapot2 Deniz

Favori Kamış:
    Okuma Cedros Telesurf 4,50 , Okuma Vsystem Spin 270 cm. 20-60 gr.
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV65 - Okuma PL865 - Daiwa Emcast Plus 5500 - Cabelas Tournament ZX4000A
    Sevgili Mehmet;

Elinde çeşitli sahteler olduğunu belirtmişsin ancak fotolarını yüklemeden sana yardımcı olmak zor görünüyor..

Fotoları yüklediğin takdirde tecrübeli arkadaşlar bir yol göstereceklerdir..

3. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    ustadım nası desem , bu mevsımde turna zor çıkar meşakattlı olur. botla birazdada şansınız yukselır. ama dedigim gibi bu mevsimde zor. yanlış anlaşilmasın yakalamassınız demiyorum. zor. hava soguk. illa bir sebepden dolayı gelecekseniz. hoş gelirsiniz.
    illa turna diyorsanız. bir şeyler soyleyeyim.

canlı yem temin edin kullanın.yer tercıhını: derin yerleri secerdim.( ben olsam )akarda şansımı denerdim. şans. botla şansımı denerdim. canli yem bulamam at cek yapcaksam, atcagım bölgeleri belirler. o bölgeleri yemler(kasıt: at çek yapacagım yerlere balıkcılarda n temin edecegınız tenizlenen balıklardan arta kalan bölümleri alıp kokusu ile bölgeyı avcı balıklara daha cazıp kıldıkdan sonra atçek yapardım.

şans

giderseniz rasgele...bereketli raporlarınızı beklıyoruz.

saygılar...

4. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    mehmet güneyin dedikleri çok doğru. turna tamen şans ki ne şanş sahteyi kıyıya kadar takip edip vurmadan bırakıyor bazen. sahte olarak http://www.metinav.com.tr/urundetay.asp?id=12830 http://www.metinav.com.tr/urundetay.asp?id=12304 bunlar iyi herkez tavsiye ediyor. turna için yem çok önemli değil 1 liralık şasi ye de vuruyor 2 liralık kaşığada NASİP gerisi paraya bakıyor. pahalı yem alıncada turna olmayınca olmuyor olunca 1 liralık şasiyede geliyor 50 liralık rapalayada haberin ola

5. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    SAVAGEAR SOFT 4 PLAY

15 Aralık - 31 Mart arası turna balığı avlamak yasaktır..

geçen hafta içinde 3defa gittim
    1.de 3 vuruş 1 turna aldım
    2.de 3 vuruş 1turna aldım arkadaşımıda götürmüştüm 2vuruş 1turna aldı
    3.de 1 vuruş 3 turna aldım..
    2 de sahteyi sudan çıkarınca arkasından suyun üstüne sıçrayan turna balığı gördüm :D

vuruş dediklerim silikona saldıran ama kancayı yutamayan balıklar.
    peki bunları neyle yaptım ?

işte bununla.. SAVAGEAR SOFT 4 PLAY
    http://www.avmarketi.com/asp/product/17906/SAVAGEAR-SOFT-4-PLAY-SILIKON-BALIK-13CM

3. gidişimde fark ederseniz vuruş 1 balık 3 oldu... bununda sebebi silikonun altındaki tek iğnenin yetersiz olduğunu düşünüp kuyruğuna örgü misina ile ilave bir üçlü kanca eklememdir;)

atıp biraz dibe inmesini bekleyin sonra kamışla sert kısa çektirip boşluğu sarın bu şekilde aksiyon verdirin.. düz sararsanız su üstünden gelir..

6. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    4kg civarı vatos ve bolca istavrit:)
    üstad bende çorludayım turnaları hangi gölden aldın bende yarın gitmek istiyorumda özelden yazarmısın?

7. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    Serkan hocam mesajını cevapladım..

8. atakule team

atakule team hüseyin

Favori Kamış:
    Bass Pro Shops® extrime xps Mitchell Elite Spin DAIWA EXCELER, EXSF662MHFS 1.98
    Favori Makine:
    shimano sustain 2500 fg shimano exsence 3000cı4
    En İyi Avı:
    hedefim 120 cm
    slm

mehmet kardeş turna av sezonu bir nisanda başlar taki 15 aralıkta sona erer
    ama aktif oldugu zamanlar suyun ısınmasıyla başlar suyun sogumasıyla daha derinlere gider vede avı zorlaşır
    benim tavsiyem seneye bırak derim biz yaklaşık kırk gün önce avı sonlandırdık
    nedenide turnalar havyarlanmaya başlamış yazıktır seneyede yine biz tutacagız bunları yinede sana kalmış senbilirsin :)
    yo-zuri strikepronun güzel sahteleri var hangisinden bahsediyorsun bilmiyorum ama genelde şu terim dogrudur hareket eden herşeye saldırır
    tabi hepimizde degişik sahteler atıyoruz bu işin sonu yok :D
    seneye daha güzellerine rastgele:)

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=43474
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=26425

9. simse66

simse66 Mehmet Burak

Favori Kamış:
    Shimano Biomaster Spinning 7 1"
    Favori Makine:
    Shimano Exage 2500 RCDouble Handle
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 8.200gr Amerikan Levreği 820 gr Alabalık 1250 gr
    hüseyin abicim değerli bilgilerin için cok tesekkur ederim.abicim zaten bizler oyle bohcacı değiliz sportif ve amatör balıkçılıkla uğrasıyoruz bu arada abicim sizlerin tutmus oldugunuz turnaların resimlerine bakarak acaba bizlere de oyle büyük bir canavar nasip olur mu..diye ah cekip duruyoruz..herkese rast gele güzel ve bereketli avlar...

10. Arkadaş! 1 vuruş 3 turna derken yanlış yazdığını düşündüm ama altında bir de izah vermişsin. Şaka değil dimi? İnanılası bir olay değil.

11. fatih5559

fatih5559 fatih

hakan abi sanırım çorluda oturuyorsunuz. bizde turna hastasıyız acaba burlara yakın turna çıkan yerler önerebilir misiniz

12. fatih5559

fatih5559 fatih

hakan abi bende çorluda oturuyorum bizde turna ile uğraşıyoruz bana da bilidğin turna çıkan gölleri yazabılır mısın özelden?