Turna Hakkında

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Midgard tarafından paylaşıldı.

1. Midgard

Midgard Aykut

En İyi Avı:
    Sudak 3.700 Gr
    Merhabalar ,

Turna konusunda tecrübesiz bir kardeşiniz olarak , kullandığınız sahteleri öğrenebilmek adına yardımcı olabilir misiniz bana . Silikon , meps ne olursa . Cumartesi geceden gidip pazar akşamı döneceğim avlaktan . Döndüğümde av raporunu paylaşacağım .

2. yarsin

yarsin Yunus taha yılmaz

Oskar 3 numara siya ve kırmızı benekli döner kaşıklar la çok tuttum bi dene istersen .

3. yk71

yk71 Yüksel

alba 510 kaşık, 7-10 cm arası remixon beyaz, üst siyah alt beyaz, üst sarı alt beyaz sasiler alıp deneyebilirsiniz.

4. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Shimano Catana cx spinning 1.80m 3-11gr
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    1kg civarı kasna ve karagöz
    Beyaz şasiye katılıyorum. Silikon olur rapala olur. Bunu sırf birşeyler duyarak rahat edin diye yazdım. İlk zamanlardaki ne alacağım kararsızlığınıza yardımcı olmak için.

Ama nihayetinde turna bu. Zincirin en üst halkası. Herşeye atlayabilir. Kayığın küreklerini bile ısıran bir balık :) Doğru aksiyon ile her sahte ile avlamanız mümkündür.

Avlak derin ise ağır sahteler. Avlak sığ ise hafif sahteler kullanın. Kıyı şeridini yoklamanız daha faydalı olacaktır. Ama kıyıya dik değil de paralel olarak çekin sahtenizi. Çok hızlı çekmeyin sahteyi. Benden bu kadar rastgele.

5. ecora

ecora Erhan

Savage gear cannibal serisi silikonlardan deneyebilirsiniz.

6. Murat42

Murat42 Murat önder

Aykut yemi bilmemde ucuna tel misina takmayı unutma

7. bozoklum

bozoklum Serhat

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire
    Favori Makine:
    Daiwa exceler x 2500
    En İyi Avı:
    12 kg Aynalı Sazan
    ben canlı balıkla ve envai çeşit rapala kaşıkla alamazken adamın biri duffy duck şeklinde pvc buzdolabı yapışkanıyla yaptığı sahteyle rekor turnayı yanımda çıkardı işte ondan sonra hayatı sorgulamaya başladım

cemalkalender ve ibrahim1903 bunu beğendi.
  8. Murat42

Murat42 Murat önder

Rıfat arkadaşın dedigi gibi kürek sapına bile saldıran bi balık ustalar tabi daha iyi bilir sahtenin rengi boyutundan çok atış teknigi önemli turna genelde cok aç olmadıgı sürece avını aramaktan cok pusuya yatıp bekliyen bi balık genelde sırtını kıyıya dönüp kendine dogru gelen yada yakalama mesafesinde önünden gecen ava saldırıyor o yüzden atışı kıyıya parelel atıp cekmek daha fayda verdigini tahmin ediyorum (yasak devam ediyor 31 marta kadar yakalamak kadar geri bırakmakda zevkli bu dönemde yakaladığıniz turnanın karnında binlerce yumurta oldugunu ilerleyen yilarda turna avlamanın zebkine vara bilmek için elimizi balıga cok dokunup zarar vermeden geri bırakalım fotarafını cekip bırakmak yemekten çok daha zevki en pahalı balıgın kg fiyatı ne kadarki)

Mr. Sudak ve DÜSSELDORFLU bunu beğendi.
  9. Soulmoution

Soulmoution Hamza

Resmini attigim silikonu kullanmaya başladığımdan beri iri iri turnalar çekmeye basladim. Bunu gören turna kesinlikle dayanamıyor biniyor yeme direkt. Yeterki görsün. Açık havalarda temiz suda çok iyi iş yapıyor.

Ekli Dosyalar:

10. Zordaş

Zordaş ÜMİT

Favori Kamış:
    100-200 gr 2.70 karbon
    Favori Makine:
    shımano 4000 f
    En İyi Avı:
    Turna 7.5 kg 110cm
    Turna balığı bulunduğu bölgenin balık ve canlılarıyla beslenen bir türdür,buradan yola çıkarsak bölgenin canlılarına benzeyen herşeye saldırır diyebiliriz..tabi gördüğü sürece ve hava durumu müsait olduğu sürece..parlak kaşık çeşitleri ve beyaz kırmızı silikon çeşitleri tercihidir diyebiliriz..turna için diğer balıkçılardan bir adım önde olmak istiyorsanız mutlaka elinizin altında renk bakımından ve aksiyon bakımından bol çeşit olmalı sık değiştirme yaparak ogünün popüler yemini bulmalısınız derim...rasgele..