Turna nasıl avlanır?

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında furkan94 tarafından paylaşıldı.

1. furkan94

furkan94 Furkan

En İyi Avı:
    Henüz hiç yok
    Daha önce hiç turna avına gideniniz var mı turna balığı nasıl yakalanır,elimde bikaç tane kaşık,suni yem filan var ama nasıl yakalanacağını nerelerde olacağı bilmiyorum yardımcı olur musunuz? reeling

2. maximturka

maximturka mert

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin10-40g,Shimano Alivio AX8000 3,30mt 50-100gr, Lineaeffe ac casting surf 390cm,
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-25 , OKUMA AVENGER AV-55 MAKİNE,DAİWA CROSSFIRE 2500
  3. furkan94

furkan94 Furkan

En İyi Avı:
    Henüz hiç yok
  4. bolulu14

bolulu14 çetin

Favori Kamış:
    Remixon Venüs 2.70 spin
    Favori Makine:
    Remixon Bluesky
    En İyi Avı:
    5 cm istavrit :)
    Benden tavsiye önce araştır oku yukardaki konu oldukça iyi bence + av raporlarını incele gerisi senin bilgi becerine kalmış

Ben birde kendimden örnek vermek istiyorum olta balıkçılıgıyla 3-4 yıldır ilgiliyim turna tutmak içinde 1 yılı biraz daha aşkın bir süreyle çaba gösteriyorum fakat ekipman bilgi birikimi ve raporlarının dogrultusunda sonuç 0'a 0 elde var koca bir (0) :D gittigin avlakda turna popülasyonunu dikkate al derim yoksa ben gibi gider gelir bol bol kaşık meps ve suni yemleri göle bırakırsın ( taktırırsın )

Bol şans ... siftah senden devamı ***. benden :D

5. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENİUM CI4 3000 SFA, SHIMANO TECHNİUM 1000 FD
    En İyi Avı:
    Hamsi... :)
    Arkadaşın tavsiye ettiği yazı, genel anlamda turna ile ilgili her soruyu yanıtlıyor ancak sayısız kez turna avlamış biri olarak şunu söylemeliyim ki bu tarz yırtıcı bir hayvanı bile tüketmiş durumdayız.
    Nerede avlanmayı düşünüyorsunuz bilmiyorum ama büyük şehirlere yakın yerlerde maalesef şansınız çok düşüyor, sebebi sizin spin avcılığına yeni başlamanız değil balık popülasyonunun yoğun nüfuslu ve bilinçsiz avcılık yapılan yerlerde artık tükenmişliği ile alakalı :)
    Yazıda çok doğru bir şey belirtilmiş 3-4 numaralı mepps edinirseniz ve gideceğiniz yerde turna varsa sizi boş göndermeyecektir...
    Rast gelsin... :)

6. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Bauer Baitcasting 2.10 / 5-25 medium
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 100TSHL Baitcasting
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    Youtube'a "Pike Underwater" yazarsanız, turnanın su altındaki hareketleri, yaşam yerleri, saklandıları yerler, avlanma biçimleri vs.vs. birçok bilgi verir size... En azından gittiğiniz avlakta turnayı nerede bulabileceğinize dair fikir yürütebilirsiniz ve "Uzaklarda aramaa" şarkısını dilinizin ucuna getirebilirsiniz :)

http://www.youtube.com/watch?v=RlvTBNekqfA

7. furkan94

furkan94 Furkan

En İyi Avı:
    Henüz hiç yok

Güzel bi paylaşım olmuş,dediklerinizin hepsini dikkate alacağım reeling

8. koate

koate Baybora TUĞRUL

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 240
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500FB, Okuma Octana OT-30
    En İyi Avı:
    gümüş balığı, 4 cm
  9. furkan94

furkan94 Furkan

En İyi Avı:
    Henüz hiç yok
    Evet doğru diyorsunuz ama benim gibi acemiler için yinede güzel bi kaynak :)

10. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Eğer avlağınızda Kerevit de varsa yaklaşık 1 ay daha beklemenizi öneririm. Gerçi balık yakalanıyor ama midelerinden çoğunlukla Kerevit yavrusu olduğunu düşündüğüm Karides benzeri beyaz canlılar çıkıyor. Ya da Kerevite benzer sahteler edinin onlar da etkili olacaktır.

11. furkan94

furkan94 Furkan

En İyi Avı:
    Henüz hiç yok

Evet küçük beyaz,kırmızı kafalı şasiler işe yarıyormuş