Tuzlu suda fly yapmak istiyorum

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında Furkanc tarafından paylaşıldı.

1. Furkanc

Furkanc Furkan Çetin

Başlıkta belirttiğim gibi tuzlu suda fly yapmak istiyorum, fly yapacağım yer çok sığ su kıyıdan 80 metre açılsanız bile derinlik dizinizi geçmez -_- . Suda bolca levrek ve kefal var. Sanırım kefalin kaz tüyü yada beyaza karşı bir ilgisi var etraftan gelen kaz tüyünün üzerine atlıyorlar. Fly takımının kamış dışında uygun buldum. Fikirlerinizi görüşlerinizi bekliyorum.

2. suplilumas

suplilumas Ömer

Favori Kamış:
    Sage Z-AXIS 690-4
    Favori Makine:
    Sage 4660
    @ Fly takımının kamış dışında uygun buldum. Burada ne demek istediğinizi anlamadım?
    Kefal hiç yakalamadığım ama yakalayanların genelde yeşil renk marabu ve benzeri renkleri kullandıklarını biliyorum. Flyları ters bağlamanız gerekiyor. Yani iğne ucu üste gelecek.
    Levreğin ise burada bulunan bir türünü çeşitli flylar ile avlamak mümkün. Zonker denilen tavşan derisi ile hazırlanmış flylar en çok kullanılanlar. Ayrıca küçük balık imitasyonları da kullanabilirsiniz. Bunların haricinde streamer ile de yakalamanız mümkün. Bu flylar ile iki üç kısa bir uzun hızlı retrive yaparsanız kolayca yakalarsınız. 3 x ya da daha yukarısı leader ve tippet ve balığın büyüklüğünü hesaba katarak en az 6 ve yukarısı kamış kullanmanız gerekiyor.

3. Furkanc

Furkanc Furkan Çetin

"Fly takımının kamış dışında uygun buldum." Burada kastım fiyat anlamında söyledim cümlem devrik oldu kusura bakmayın peki fly yapmak için tavşan tüyü veya çeşitli kuş tüylerini nereden temin edebilirim ?

4. suplilumas

suplilumas Ömer

Favori Kamış:
    Sage Z-AXIS 690-4
    Favori Makine:
    Sage 4660
    Ben yurdışında yaşadığımdan Türkiyede nereden temin edebileceğinizi bilmiyorum. Forumda flyfishing yapan arkadaşlar bu konuda size yardımcı olur sanırım. Bulamazsanız tavşan derisini tavşan üreten çiflikler var oraya sorup bir tane isteyebilirsiniz. Marabou olarak şu an hindi tüyü çok yaygın kullanılıyor çevrenizde besleyenler varsa onlardan isteyebilirsiniz. Yaban tavşanı tüyü dubbing olarak nymph yapımında çok kullanılıyor avcılardan rica ederseniz av mevsiminde avladıkları hayvanların deri ve tüylerini vereceklerdir. Listelersek evcil çiftlik hayvanlarından koyun, keçi, ördek, tavşan, kaz, hindi ve horoz tüylerini fly yapımında kullanabilirsiniz. Av hayvanlarından da yapan tavşanı, geyik, dağ keçisi, keklik, sülün gibi hayvanların tüy ve derilerini kullanabilirsiniz.

5. BİROL BABADAĞLI

BİROL BABADAĞLI BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:
    Fly ile Gümüş ( Ama Bir Turnanın Midesinde ) :)