Ubdp 24 Ekimde Ankarada Toplandi!

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında xDJx tarafından paylaşıldı.

1. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Ulusal Balıkçılık Dernekleri Platformu Toplantısı
    24/10/2009
    Ankara
    24.10.2009 tarihinde Dernekler Dayanışma Platformu üyesi 11 dernek olan RASTGELE-DER, KAMADER, SAMADER, BKGD, USOBDER, OLTACILARDER, ASOBDER, ESOBDER, OLTA ÇEVREDER, AVRASYA DER, KAHRAMANLAR DER temsilcileri Ankara’da ikinci toplantılarını gerçekleştirdiler.
    Sabah saat 10:00 da başlayan toplantı, akşam saat 17:30 da sona erdi. Yorucu, ancak oldukça verimli geçen toplantı da, platformun yapısı, ülkemiz amatör balıkçılığının sorunları, dernekler arası ilişkiler tartışıldı, yapılabilecekler konuşuldu, kararlar alındı.
    Platformun daha verimli işleyişinin sağlanması, dernekler arası koordinasyonunu sağlaması ve basın temsilciliği yapmak üzere Platform Koordinatörleri seçilerek görevleri belirlendi.
    Platformun uluslararası alanda temsil edilmesini sağlamak, ve uluslararası ilişkilerini yürütmeleri amacıyla Uluslararası İlişkiler Komisyonu oluşturuldu.
    Eğitim konusunun önemine vurgu yapılarak, Amatör Balık Avcılığı ve çevre sorunları ile ilgili eğitim konusunda derneklerin daha verimli çalışmalar yapmaları konusunda prensip kararı alındı.
    Yürürlükte olan Amatör (Sportif) Su Ürünleri Avcılığı Kuralları içerisinde yer alan bazı hususların yeniden düzenlenmesine ilişkin görüşler ele alınarak, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğüne iletilmek üzere kayıt altına alındı.
    Platform toplantısına katılan dernek temsilcileri, akşam yemeğinde bir araya gelerek toplantının vermiş olduğu yorgunluğu üzerlerinden atmaya çalıştılar.
    Platform üyesi 11 derneğin temsilcileri düzenledikleri yemeğe katılan Uşak Milletvekili Sayın Osman COŞKUNOĞLU ve YABAN TV Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Melih MERİÇ ve YABAN TV Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Taki DOĞAN’ a ülkemizdeki amatör balıkçıların, av ve avlakların giderek büyüyen sorunları hakkında bilgi aktardı.
    Sorunların TBMM ve Basında ele alınması için destek beklenildiği, ilgisizlik ve denetimsizlik sonucunda ortaya çıkan yok oluşun bir an once engellenmesi gerektiği dile getirildi.

Toplantıya Katılanlar:
    Nasuhi ALBULAK İstanbul - BKGD Başkanı
    Efgan GÜVENDİ Ankara - Rastgele-Der Başkanı
    İsmail ATALAY Uşak - USOBDER Başkanı
    Tezcan AVCILAR K.Maraş - KAHRAMANLAR DERNEĞİ Başkan Yardımcısı
    Mustafa GÜNEŞ G.Antep – OLTA ÇEVREDER Başkanı
    Mehmet KUNDAK Afyon - ASOBDER Başkanı
    Abdurrahman ÇETİNKURŞUN Afyon - ASOBDER Yönetim Kurulu Üyesi
    Abdullah UĞUR Sakarya - SAMADER Başkan Yardımcısı
    Semih KOLÇAK Sakarya - SAMADER Başkan Yardımcısı
    İlhan HACIOĞLU İstanbul AVRASYA-DER Yönetim Kurulu Üyesi
    Serkan İNANÇ Ankara - OLTACILARDER Başkanı
    Gürkan DÖNMEZ Ankara - OLTACILARDER Yönetim Kurulu Üyesi
    Ergun ALTUNTAŞ Ankara - OLTACILARDER Yönetim Kurulu Üyesi
    Oktay AYDINER Kocaeli - KAMADER Sekreteri
    Tarık ERSAL Ankara – RASTGELE-DER Üyesi
    Erhan TAYLAN Ankara – RASTGELE-DER üyesi
    Kerem AVŞAR Ankara – RASTGELE-DER Üyesi
    Burak KALAÇ Ankara – RASTGELE-DER üyesi

Bilgilerinize sunulur;
    Rast gele...

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Mehmet abi merhabalar,

Çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Tebliğ ile ilgili olarak, KKGM'ne sunulmak üzere hangi konular teklif edilecek. Başlıklar halinde kısa bir değerlendirme yapmanız mümkün mü?

Selamlar, sevgiler.:)

3. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Sevgili Nuri,
    ben konu ile şimdilik ön bilgi duyurmak istedim diğer ayrıntılar hakkında alınan kararlar tam olarak netlik kazandığında bunuda tabiki zevle sizlerle paylaşacağım ama şunu belirteyim yukarıdaki toplantı metnini dikkatle inceler isen KKGM için önerilecek başlıklar 3 aşağı 5 yukarı ortada:) şimdilik bu kadarla yetinmek durumundayız;
    Rast gele...

Son düzenleme: 5 Kasım 2009