Ülkemiz sularında yaşayan balık türleri listesi..

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında spinnci tarafından paylaşıldı.

1. spinnci

spinnci murat

Favori Kamış:
    DAİVA
    Favori Makine:
    D:A:M
    En İyi Avı:
    21 kilo akya,vallahi nasıl yakaladım bende anlamadım.
    arkadaşlar bilmem bu vereceğim sayfa daha önce burada konu edildimi,ben yinede bu linki sizlere önermek istiyorum,eğer ülkemizde yaşayan balıkları merak ediyorsaniz alttaki linke tıklayın..bir nevi balık web arama motoru..ülkemizdeki balık türlerinin yaklaşık 759 türün ismi ve resimleri mevcut..bu henüz tam bitirilmemiş bir araştırma..
    link:http://www.fishbase.org/search.php
    sayfa almanca çıkacaktır..ana sayfaya geldiğinizde(Information nach Ländern / Inseln) tıklayın burdan Türkiyeyi(TÜRKEİ) bulun tıklayın karşınıza ülkemizdeki denizlerde ve iç sulardaki balıkların listesi çıkacak,eğer resimlerini görmek istiyorsanız üstte
    (Show photos) tıklayın.ve karşınıza balıkların resimleri çıksın.
    saygılar.

Son düzenleme: 5 Aralık 2009
  2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    İyiymiş. sorun olmaz.

Ama ya ülkemizdeki soyunun dibine kibrit suyu sıktığımız nesli tükenmiş türler listesi olsaydı? Yüklemeye ne Telekomun hatları yeter, nede sayıp bitirmeye ömürler kifayet ederdi..

3. LapinCash

LapinCash

İyiymiş güzelmiş sağ olasın Murat abi.Serdar abi sende çok ama çok haklısın.

4. LapinCash

LapinCash

Birde sayfa üçte Üzgün balık adında bir balık var ben bir balıkçıda görmüştüm bu hayvanıo kurutmuşlardı ağa takılmış dediler.Ama adı daha değişikti acaba başka adı varmı.