Urla Içmelerde Balik Avi

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında hasan140 tarafından paylaşıldı.

1. hasan140

hasan140

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    900 gr çupra
    Arkadaşlar Urla Içmelerde 4,20 Polyester Bir Teknem Var Daha Denize Atmadim,fakat Içmelerde Nerede Avlanabilirim Bilgi Veren Olursa Sevinirim

2. GÖKHAN35

GÖKHAN35 gökhan

En İyi Avı:
    2 kg levrek
    wallaha bizde arkadaşla bu aksam urlaya gidiyoruz 1 hafta kalıcaz.bizimde avlanma yeri kobnusunda sıkıntımız var. bilen bi arkadaşımız yardımcı olabilirmi??? bize kemik hastanesinin arka tarafı iyi balık yapıyor dendi doğru mudur???

3. GÖKHAN35

GÖKHAN35 gökhan

En İyi Avı:
    2 kg levrek
    yok mu urlayı bilen bi arkadaşımız??

4. MustiX

MustiX Mustafa KAYA

Merhaba arkadaşım.
    Bende Urla İçmelerliyim ne tesadüf.
    Benim de bu yaz aldığım 4,10 polyester teknem var çok fazla fırsat bulamasam da bende içmeler körfezine tekneyle çıktım.
    Sürekli dip oltası attık ve sonuç sadece ve sadece ısparoz. :mad: Malesef içmelerde balık yok.
    Konuştuğum tüm balıkçılar özbek açıklarına gitmelisiniz orada çupra ve mırmır yapıyor diye söylüyorlar ama benim gitme fırsatım olmadı. Bu aralar malum havalar da hep rüzgarlı. En yakın zamanda oraları deniyeceğim.
    Diğer yerlerde boşuna uğraşmamanı tavsiye ederim.

5. GÖKHAN35

GÖKHAN35 gökhan

En İyi Avı:
    2 kg levrek
    ben buldum urlada balığın nerde olduğunu. urlada yağcılar köyününden sonra demircili diye bir köy daha war.orada 2 tane koy war acayip çipura geliyo,çok güzel geçti orada ki av. urlaya birdahaki gidişimde hiç yer sorunu yaşamıyacağım inşallah.sanada tavsiye ederim gitmelisin!!

6. Dottore

Dottore Ziya GÜNEŞ

1. Urla Hastane adası ile Pırnarlı adası arasında bir kayalık vardır (su üzerinde görünür). O kayalık çevresinde mırmır ve lidaki çıkar.
    2. Alman adası (yassıcaada) ile hekim adası arasında bir deniz feneri vardır (Pita), o bölgede tekneleri görürsünüz zaten.
    3. Hekim adasının güzelbahçeye bakan yüzünde avlanabilirsiniz.

7. MustiX

MustiX Mustafa KAYA

Tebrik ederim urlada avalanabilecek bazı yerlerden birini bulmuşsunuz. Demircilide mercan ve çupra hakkında güzel haberler var.
    Urlada başka yerler de var zeytineli yakınlarında. Oraları da tavsiye ederim. Bu pazar oradaydık.
    İşte sonuç. Birsürü kopez. Çupranın yerini tutmasa daa iyi.

[​IMG][​IMG]

Bu arada yer belirtirken googleearth resim alarak veya earth atacı ekleyerek paylaşım yapılsa süper olur. İşte arkadaşımızın belirtmiş olduğu demircili köyü.

8. kepke35

kepke35 SALİH

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    zargana (55 cm) zarganacı oldum artık
    bunları kıyıdan mı tuttunuz tekneylemi?

9. MustiX

MustiX Mustafa KAYA

Tekneyle tuttuk.

10. YUSUF_1977

YUSUF_1977 yusuf

tekne seferihisar sığacıkta bağlı olmalı zaten burasının urla çeşmealtı ile pek alakası yok sığacıktan ulaşabilirsiniz sırtı ile palamut tutmuştuk zamanında buralarda:)

11. balıkaşıran

balıkaşıran serhan daydal

Favori Kamış:
    Zoka..El oltası
    En İyi Avı:
    Levrek 3 kg
    hasan kardeşim benimde özbekte teknem var bu aralar fırsat bulamasakta icmeler genelde sıglıktır ama icmeler önündeki adanın batı kesiminde derinligi 20ila25 metreyi bulan bir yar vardır burası karagöz sargoz kaba lidaki ve çupra yapar yem olarakta şoklanmış sardalye veya hamsi kullanmanızı tavsiye ederim.

12. maviay1980

maviay1980 Ahmet Rauf Yılmaz

Abi İçmelerde teknem var demiş siz Seferihisar Çeşme arasında Demirciliyi gösteriyonuz yalnış anlamadıysam sizin tekne hani şu batık köprüleri geçince çeşme karaburun ayrımına gelmeden kaplıcaların ordadır.Benim Urla Özbek'te teknem var 5.80m Özbek Akkum Limandan yaklaşık 45 dk gidiyoruz menteşte avlandığımız yer var bazen değişik balık alıyo ama bu yaz sonu balık kesattı.Akkum limanını 20 dk geçersen gopez izmarit bol alırsın zaman geliyoki koya gül bahçe balıklı ova koyuda deniyo 21-24meter tragana zaminden antenli mercan alınıyo.5-6 sen önce mercan akını vardı koya ve 30 parça mercan alan duydum.Bu aralar hava müsait değil 1 ay sonra gitmeye başlarım.
    Özbek'in batısında yer alan yarım ada yani eğri liman oradan kuzeye doğru 50 dk yol alırsan kalite balık alırsın hadi rasgelsin

Son düzenleme: 28 Aralık 2008
  13. hasan140

hasan140

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    900 gr çupra
    arkadaşlar daha fazla bilgi verecek arkadaşlar yokmu

14. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    Hasan kardeşim merhaba,

ben de urla özbekten çıkıyorum.
    gülbahçe körfezini karış karış bilirim.

urla içmeler ile yılan adası civarında sırtı ile levrek alabilirsin ancak gülbahçe siteler önünde daha verimli levrek olur (ispendek) bu arada çok ağ atıldığı için dikkatle olman lazım, gülbahçe liman önü özellikle geceleri güzel balık yapıyor.

YSE kapmının açıklarında bir tepe var burası lidaki ve bol izmarit yapıyor.

özbek limanın önünde yaklaşık 25 metrelerde bir taşlık var buralarda zaman zaman iyi balık yapılor ama zaman zaman tabii ki.

11 evler önünde genelde herkesin buluştuğu bir nokta var zaman zaman buraları da iyi balık yapar,

ben genelde uzunada açıklarına gidiyorum ama içmelerden bayağı bir mesafe olduğu için bence sırtı ile içmeler sığlarında levrek araman daha iyi olur diye düşünüyorum.

umarım bir nebze olsun yardımcı olabilmişimdir. rastgele

15. hasan140

hasan140

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    900 gr çupra
    arkadaşlar gülbahçe tarafında palamut veya lüfer varmı acaba yardım

16. parsun

parsun MUHAMMED

USTA 15 MAYISTA BİZ KEMİK HASTANESİNİN ORALARDAYDIK FAKAT PEK İYİ BALIK ÇIKMADI ÇEREZ TADINDA İZMARİT GOPEZ BİDE PEŞİMİZİ BIRAKMAYAN ISPAROZhihi AMA GÜZELDİ AT ÇEK 3 KİŞİ 6 SAATTE 14 KİLO BALIK ALDIK