Üst düzey surf kamışlar hakkında yardım

Konu, 'Kamışlar' kısmında bosporus fisher tarafından paylaşıldı.

1. bosporus fisher

bosporus fisher hasan

Favori Kamış:
    okuma savant,lieaeffe spider surf 4.20,lineaeffe oyster cast,okuma v system 2.70
    Favori Makine:
    daiwa emp6000a,okuma raw2 65,shimano exage 4000 fc,okuma octana ot55
    En İyi Avı:
    1650g kefal,1kg çupra
    Herkese merhabalar.Boğazın anadolu yakasında kullanmak üzere aklımda bazı kamışlar var.Bu kamışları bizzat kullanıp test eden arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum.Kurşun ağırlığı 120-200 arası genelde 200'ün üstüne pek çıkmam.
    Kamışlar:
    1)Shimano surf leader ultra 425 bx
    2)Shimano surf leader 425 bx
    3)Vega potenza supercore 425
    4)Shimano ultegra 430 200gr Teleskobik

2. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
    Hasan merhaba,
    Öncelikle alacağın kamışlar fiyat açısından yüksek tutarlı, bu yüzden öncelikle sana aşağıdaki linkte bulunan yazımı okumanı ve yazanları uygulamanı tavsiye ederim.

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=26039&page=6

Sitede bu konuda bir çok yazı var, araştırırsan yeterli bilgiye sahip olabilirsin.

Rast gelsin,

3. bosporus fisher

bosporus fisher hasan

Favori Kamış:
    okuma savant,lieaeffe spider surf 4.20,lineaeffe oyster cast,okuma v system 2.70
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1650g kefal,1kg çupra
    Özgürcan teşekkür ederim.Ben bu işte yeni değilim ve çok araştırıyorum.Zaten belli ekipmanlar var elimde fakat sınıf atlamak gerektiğini düşünüyorum.Tabiki de sırf tavsiye üzerine onca para verilmez.Özellikle bu kamışları kullanıp test edenlerden yorum bekliyorum.

4. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
    Abi en azından kataloglarından bak. Ayrıca marka olarak da Daiwa, Trabucco, Maver gibi markalara da bak bence. O fiyatlara dışarıdan Türkiye distribütorleri daha üst model getiriyor.

5. bosporus fisher

bosporus fisher hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1650g kefal,1kg çupra
    Vercelli ve maver aklımda zaten.Ergin balıkçılığa gelecek onlara da bi göz atacam fakat yurtdışı fiyatlarına bakılırsa bahsettiğimiz ürünlerle aynı gibi

6. eldvin

eldvin Erdoğan Özalp

En İyi Avı:
    30cm Lufer Familyası
    Hasan ağabey merhaba,

Yeni bir abimiz surf leader ultra aldı. Adeta bebek gibi bir kamış. Kendisi oldukça memnun. Atışta bolca etkisini görüyorsunuz. Vasat atışlarla dahi güzel mesafeler bulunabiliyor. Aklınızda olsun :)

7. bosporus fisher

bosporus fisher hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1650g kefal,1kg çupra
    Teşekkür ederim yazdım bi kenara;)

8. antares

antares ahmet

En İyi Avı:
    lepistes
    üst düzey surf kamış ..
    parçalı bir surf aradığınız kesin demektir :)

9. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Şöyle parçalı, 350 gr. civarı, ince misss gibi bir kamış. Yanına da konik kafa güzel bir makine. aman sabahlar olmasın. :)

10. bosporus fisher

bosporus fisher hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1650g kefal,1kg çupra
    Makine işini çözdüm bir tek kamış kaldı.350 gr olmaz da 450-520 arası bakcaz artık.

11. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    o da olur merak etme sen, araştır abi aceleye gerek yok. :)

12. emrullahaltay

emrullahaltay emir

Favori Kamış:
    shımano ultegra surf 425 bx-italcanna kombat 220-penn overseas pro-daıwa saltıga ballıstıc surf
    Favori Makine:
    ,shımano ultegra 14000,penn surfblaster 8000,tica talisman 8000- daıwa wıncast z 5000- daiwa saltiga
    En İyi Avı:
    59 cm torik
    arkadaşlar merhaba bende sizlere iki kamış tavsiye edeyim kafamdakiler fakat fırsat bulupta karar verip alamadığım kamışlar 1-trabucco poetica mn 2 ağırlığı 345gr. 2-daiwa primecaster 500gr üzeri incelemenizi tavsiye ederim ben trabucco taraftarıyım hafifliğinden ötürü birde bu kamışı toptancısı getiriyormuş söylediklerine göre gelir gelmez bitiyormuş rasgele hepinize

13. furunotr

furunotr Haluk

Ben de farklı bir noktaya dikkat çekmek istiyorum bu konuda...

Tercihi etkileyecek en önemli nedenlerden biri de o ürünün parçasının bulunabilirliği; bunu bilhassa sormak gerekiyor; hatta sormak yeterli olmuyor; çünki sorunca tamam abi; kolay abi; elimizde var ya da depodan getirttiririz abi gibi tavır ile karşılaşılabiliyor çoğunlukla; tutup o yedek parçaları da göstermesini istemek gerek satıcıdan...

Ucuz ya da pahalı aldığım pekçok üründe parça sıkıntısı yaşadım; pahalı olanları getirttirene kadar deveye 40 hendek atlatmak zorunda da kaldık...

Bu kaliteli ürünler öylesine kolay kırılacak ya da zedelenecek ürünler değil; atar aralıklarına uyduğunuzda; basit bakımlarını yaptığınızda bir hata yapılmazsa zaten parça ihtiyacı olmuyor; ancak bazan kaza oluyor; aracın kapısına sıkıştırabiliyorsunuz; elinizden düşüp kırılabiliyor v.s... Bu durumda parça bulunabilirliğini sorgulamak oldukça önemli bence...

Bu ürünleri getirttirenlerin de artık sorumluluklarını bilmeleri gerek kanaatimce...

14. berkur

berkur şükrü

Favori Kamış:
    SHIMANO SURF LEADER 450 BX-G 3 PARÇA
    Favori Makine:
    shımono exage-ryobı epplause-shımono power aero fılegentd.
    En İyi Avı:
    lüfer+palamut.
    bende surflader 4.50 bxg kamışı yeni aldım pek tam manasıyla denemelerim olmadı yanına süper Euro flegentd makinede aldım ilk denememde sadece kamışın yeterli olmadığını surf kafa makine vede ip misina gerektiğine karar verdim ondan dolayı makinayı aldım bende Anadolu yakasında oturuyorum
    eyer görmek denemek istersen kanlıcada buluşup görüp inceleye bilirsinböyle faydam olursa sevinirim tam manasıyla denemediğim için yanlış bir yönlendirme yapmak istemem ama 200 gr kurşunu hiç sıkılmadan çok rahat atıyor

15. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde

Sen hala almadın mı kamışı :D

16. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Remixon bu iki marka kamışı da getirdi. Özellikle Poetica harika bir kamış. Üst segment surf kamış modeli. Ben yakınen inceledim ve hayran kaldım. Çok hafif ve güzel aksiyonu olan bir kamış. Gelir gelmez hemen bitiyor çünkü verdiğiniz paranın hakkını fazlasıyla alıyorsunuz. Fiyat-performans oranı söz konusu ise, verdiğiniz her kuruşa acımayın çünkü harika bir av keyfi yaşatıyor. Gerçekten surf kamış ne demek oluyor anlıyorsunuz.

Trabucconun aynı seri farklı modelleri de mevcut şu anda. Bence gidip görmek bile harika. Vereceğiniz paraya deysin diyorsanız, Remixonda gidip bir inceleyin derim. Trabucconun her bütçeye uygun modelleri var.

Aynı şekilde Daiwa'nın da surf kamış konusunda çok iyi modelleri mevcut. Primecaster zaten kendini ispatlamış bir model.

Bu iki markanın harika kamışlarını mutlaka gidin, görün, dokunun.
    Sahip olana kadar uyuyamayacaksınız, garanti ediyorum.:cool:

17. bosporus fisher

bosporus fisher hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1650g kefal,1kg çupra
    Özgür,Daiwa Primecaster Türkiye'ye geliyor mu?Ben hiç görmedim.Eğer getiren bir yer varsa söyle hemen gidip göreyim

18. Komodo

Komodo Selçuk

Favori Kamış:
    surf leader
    Favori Makine:
    sanane
    En İyi Avı:
    1 kg
    Shimano surf leader ultra yı al kafan rahat etsin ama sakına kırma kırarsan bir kaç ay beklersin benim kendi fikrim üst düzeyt surf kamışlarda bence hangi marka hangi firma olursa olsun yine bekleyeceksiniz.

19. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Özelden sana mesajım var. =)

20. emrullahaltay

emrullahaltay emir

Favori Kamış:
    shımano ultegra surf 425 bx-italcanna kombat 220-penn overseas pro-daıwa saltıga ballıstıc surf
    Favori Makine:
    ,shımano ultegra 14000,penn surfblaster 8000,tica talisman 8000- daıwa wıncast z 5000- daiwa saltiga
    En İyi Avı:
    59 cm torik
    okan hala alamadım fırsat bulupta gidemiyorum joker kullanmam lazım galiba abihihi ama gerçekten trabuccoyu kime sorsam fikirleri ve daha düşük modelleri için hiç bir kötü şey söyleyen çıkmadı ama bir elime almam lazım:D