v-system'mi yoksa sea spin'mi?

Konu, 'Kamışlar' kısmında 29519 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. 29519

29519

2.70 15.40 atarlı catanadan sonra arkadaşımız Furkanda görmüş olduğum okuma seaspin 10-40 atarlı 2.40 kamışı biraz kullanma şansım oldu, çok beğendim ve almaya karar verdim. Lakin sonrada okuma v-system 2.40 10-30 atarlı kamışı gördüm ve o'nu kullanmadığım halde aklıma oldukça yattı ve tabii bbende iki arada bir derede kaldım. Sizce tercihim hangi kamıştan yana olmalı siz olsanız hangisini tercih edersiniz?
    Değerli cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme: 16 Şubat 2011
  2. balikoltasi

balikoltasi Birol

Okuma V system 10-40 derim.
    Zira bende onu alacağım belki gider beraber alırız.

3. 29519

29519

Peki neden sea spin değilde v-system?

4. balikoltasi

balikoltasi Birol

Tipi daha güzel bence ve karbon kalitesi biraz daha iyi. Fincanları paslanmayan fincan. Ve bazuka çantası var. 50 TL değerinde yaklaşık.

5. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Elimde Salina Sea Spin'in 2.40 cm 10-40 g atarlı olanı ve V-System'in 3 metre 40-80 g atarlı olanları var. Her ikisinin de malzeme kalitesinden memnunum; kulvarları biraz farklı olan (zira biri 2.40 cm 10-40 g atarlı, biri 3 m. 40-80 g atarlı) bu iki kamışın kendi kulvarlarında kullanımlarından da çok memnunum. Birol Bey, V-System'in daha iyi karbondon imal edildiğini belirtmiş (ki bunu şimdi Birol Bey sayesinde işitmiş oldum) ve yine onun dediği gibi bazukasının olması önemli bir artı. Bunlar dışında size dikkate alabileceğiniz başka bir mülahazadan bahsetmek isterim. Genel olarak kullandığınız plugları daha sert kamışlarla mı yoksa daha yumuşak kamışlarla mı daha iyi atabiliyorsunuz? (Mesala ben daha sert kamışlarla daha uzun ve noktasal atışlar yapabiliyorum, ama belki siz daha yumuşak/esnekçe kamışlarda daha başarılısınızdır - yani kamışları kullanma stillerimiz ve dolayısıyla maksimum performans aldığımız kamış türleri farklı olabiliyor )Fiyat/performans oranları son derece yüksek olan her iki kamışı inceleyip bu hususa göre de karar verebilirsiniz diye düşündüm. İyi alışverişler ve rast gele..

6. murat kayadelen

murat kayadelen Murat Kayadelen

Uluç benden çok yaşa emi, aynı konuyu açmayı düşünüyordum ben de. Geçen gün remixon synergie 2.70 20-40 atarlı kamışımı kırdım. Parça temini çok güç görünüyor, ben de yeni aldığım okuma trio makinama yakışır bir okuma spin kamış düşünüyorum şu günlerde. Gelecek yorumları ilgi ile takip ediyorum..

7. 29519

29519

Sert aksiyonlu kamışlar ile daha iyi attığımı düşünüyorum. Lakin attığımız sahteler de çoğu zaman 20 gr ı geçmiyor. Dolayısı ile ikisinin atar değerleri aynı olsa çok da soru işareti kalmaz ve sadece bazuka için v-system alırım ama 10-30 benim istediğim den daha yumuşak bir aksiyona sahipse eğer o zaman bazukadan vazgeçer seaspin alırım. İşte bu yüzden özellikle merak ettiğim konu seaspin 10 - 40 ile gösterdiğim performansı acaba 10 - 30 ile gösterebilirmiyim.
    Not: 10 -30 elbet atar değerinden dolayı biraz daha esnektir, bunu göz önünde bulunduruyorum.

Süper olmuş o zaman. Aynı markanın aynı kaliteye sahip iki kamışından acaba hangisi daha iyi? sorusu yerine, acaba hangisi bize daha uygun? asıl amaç bu soruya bu başlıkta cevap bulabilmek, bulabilirsekte ne güzel.

Son düzenleme: 16 Şubat 2011
  8. murat kayadelen

Ben nispeten sert aksiyonlu kamışları seviyorum, kırdığım kamış da set aksiyonluydu, zaman zaman bulrag şamandıra arkası silikon da kullanıyorum ve yumuşak kamış ile kullandığımda 40-45 gr. bulragı atarken kamış her an kırılabilecek hissine kapılıyorum. Sanırım bu sorunun cevabı için cengize gidip kamışları el ve göz yordamıyla inceleyeceğim...

9. murat kayadelen

Al sana bir teknik detay daha ; arabanın bagajına girebilmesi :) bir önceki kamışımı alırken 2 parçalı olduğu için bagaja sığmayan kamışı bırakıp yerine 3 parçalı synergi'yi almıştım:)...
    Bu defa umarım beyendiğim kamışı arabaya sığdırabilirm. Ben şu ikisi arasındayım. Yedekde 2.10 5-15 atarlı bir kamışım daha var o yüzden gözüm v sistemde, ama ya arabaya sığmazsa.....

Okuma Salina SeaSpin 10-40g kamış 240cm Kapalı boy:124cm
    OKUMA V SYSTEM SPİN KAMIŞ 270cm 20-60GR Kapalı boy:138cm

10. balikoltasi

balikoltasi Birol

Ben 1.57 lik aspire ı arabaya-otobüse sığdırıyorum, 138 cm hiçbirşey değil;)
    Tabii arka koltuğa :p

11. OMMG

OMMG OKAN

İlk spin kamışım V-System 2.70 mt 20-60 gr atarlıydı, oldukça memnunum ama sonradan daha hafif sahteleri atabilmek için sea spin 2.40 mt 10-40 gr atarlı aldım ondan da gayet memnunum.Şimdi bana sorarsan hangisi daha güzel diye,evlatlarını ayıramayan baba misali ayırım yapamayıp ikisini de al derim :) .Yok illa bir kamış alacağım dersen bazuka taşıma çantası farkı ile V-System derim,nasıl olsa sonradan dayanamayıp sea spinde alırsın :D :D

12. fireball

fireball barış aygören

Favori Kamış:
    okuma v-system 2.70mt 10-30gr Tolee Funeden 210cm 15-45gr
    Favori Makine:
    Shimano Sienna 4000FD alba shark 10 spin
    bende okumanın 3 kamışını inceledim salina alumina ve v system. tercihim v system oldu ve iyiki o olmuş. bazuka taşıma çantası ve kadife kılıfı var. üstelik örgü karbon sayesinde diğerlerinden daha dayanıklı. 270cm 10-30gr atarlısını aldım. arabaya sığmıyor o başka :) biraz daha kısa olsa bagaja sığacak uzunlukta.araba ise opel corsa 98. yani küçük araba. şimdiden tercihin hangisi olursa olsun hayırlı olsun umarım yarı yolda bırakmaz.

13. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    Hayırdır ortak catanayı bana mı vereceksin ??? :D

Ben v system diyorum çünkü daha sağlam, daha hafif ve bir de bazukası var :) Gitmişken bir tane de bana kap ;)

Edit: Yok yok sen bana 2.40 sea spin al fazla masraf olmasın

Son düzenleme: 17 Şubat 2011
  14. hb_kosovali

hb_kosovali HASAN BASRİ

Favori Kamış:
    lineaeffe 3.50 & Remixon2.10
    Favori Makine:
    Okuma AV-30 , Okuma Zorax160
    okuma v sistem 240 boy 10-30 gr atarlı ile seaspin 240 10-40 atarlı arasında 10-15 gr sahtelerle daha iyi atış imkanı sağlayacak olan hangisi peki

15. OMMG

OMMG OKAN

V-System 10-30 gr...

16. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    2.70 v system ve 2.40 yeni catanalardan alacağım.

17. alpay79

alpay79 Alpay TERAZİ

Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    Ben de V-systemi tercih etmiştim. Atış konusunda kesinlikle mükemmel. Malzeme kalitesi konusunda sea spinle çok bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Sap kısmında sea spini beğenmedim (görsel olarak). V system en azından benim elıme daha güzel oturuyor.
    saygılarımla

Alpay

18. mbavci

mbavci mert

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve 4.50, okuma V-System, Shimano Alivio CX surf 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Zeon 60, Okuma Trio 30
    En İyi Avı:
    istavrit ≥ 13 cm, levrek≥ 18 cm, lüfer ≥ 25 cm.
    Merhaba,
    Cok zor bir soru ancak senin durumunu ve kullandıgım takımları goz onune alarak bir fikir belirtmek isterim. Ben V-System 3.00 kullanıyorum ve salina almamamın tek sebebi bazuka canta farkıydı. İkisini elime aldıgımda kullanım olarak aralarında buyuk bir fark olacagına ınanmadım. Ama burada onemlı olan kamısın boyutuydu, daha once kullandıgım 2.10 ve 2.40 kamıslarla tatmin olamadım. 2.40 kamıslar hem aksıyonunun daha dusuk olması hemde boyunun daha kısa olması sebebiyle uzak hedeflı atıslarda yeterlı olmuyor, ancak 3.00 bir kamıs ile kandırıcını istersen 10 metreye istersen 30 metreye rahatlıkla atabılıyorsun. Bu vurguyu bilhassa karsıdan esen havalara karsı yazıyorum. Daha once 2.70 bir kamıs kullandıysan 2.40 ile sıkılacagını dusunuyorum.
    Bir diger onerim ise alısverisini alternatifli hale getirmen. Yani daha ekonomik olan salina 3.00 ile birlikte 2.40'lık bir kamıs daha alarak ikisini V-System fiyatına elde edebilirsin. Ve havaya, avlaga ve enerjine gore istedigin takımı kullanırsın. Dun rob thomson'un tyron modelini satın aldım (60 TL), 2.40 boyunda 10-30 gr. aksiyonlu, bu haftasonu deneyecegim, deneyimimi yazarım. Bence boyle ikili bir alternatifi de dusunmelisin.
    Mert

19. safaklarda

safaklarda Şafak

Favori Kamış:
    çeşitli kamış ve makineler
    En İyi Avı:
    37 cm levrek
    Bende v-system 2.70m 10-30 gr atarlı kamış sahibiyim... Bu cumartesi at-çek yaparken biriyle tanıştım... Adamda shimano kamış varmış. Benim kamışla bir iki atış yaptı. Kamışı çok beğendiğini söylemişti....

Kamış resmen kırbaç gibi... Sert aksiyonlu gibi görünüyor ancak sahte atım mesafesi olsun, aksiyon verdirme olsun, balığı kavrayışı olsun inanın mükemmel... Pişman olmayacaksınız;)

20. murat kayadelen

10 gün kadar önce cengize giderek kamışları inceledim ve ben de V system 2.70 10-30 da karar kıldım. Fakat kamışların pek çok çeşidi şu anda stokda yok nisan ayında gelecek. oradaki arkadaş V-system 3.00 kamışın uç kısmını tutarak aşağıya doğru bastırdı ve olanca gücümle kamışa asılmamı istedi, cesurca bir deneme.. kamış gerçekten sağlam, kendi elimle test etmiş oldum.

Kapalı boyunun araca sığmama konusuna şu nedenle değindim; ben işim gereği sürekli araçla seyahat halindeyim ve tüm malzemelerimi bagajımda taşıyorum. Her an her vakitte müsait boşluğum olduğunda da kendimi sahile atıyorum. Benzer şekilde malzemelerini aracının bagajında taşımak isteyen arkadaşlar varsa bu ayrıntı önemlidir. Daha önce başıma gelen olayda kamışı bagaja sığdıramayınca ümraniyeden istoca değişim yapmak için gitmek zorunda kalmıştım :)...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.