vmc 9335bl 3 no,mustad 505 round 1/0

Konu, 'İğneler' kısmında Aydın35 tarafından paylaşıldı.

1. Aydın35

Aydın35 Aydın Aydoğdu

başlıktada belirttiğim gibi vmc 9335bl 3 no,mustad 505 round 1/0 bu iğneler hangi balıklar için uygun olur?birde yeri burası diil ama köstek yapmak için bugün oskar ultra ınvıslıne 0,24mm misina aldım çeker değeri bana biraz abartı gibi geldi(13,30kg)bence çeker değeri yarı yarıya dır bu misinanın bu misina (çipura ve mırmır için)köstek yapımı için uygunmudur acaba?

2. Tarzan

Tarzan Erman

Aydın kardeş öncelikle selamlar vmc 9335bl modelini hiç kullanmadım ancak şimdi senin konunda inceledim mustad 505 veya 469 modellerine yakın iğneler gibi göründü.mustad 505 modeline gelince çipura,mırmır ve diğer benzeri balıklarında avlarında gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.Ancak mevsim itibariyle no1 büyük gelebilir.3no bence bu mevsime uygundur ayrıca eğer yengeç veya mamun gibi canlı kalması avantaj sağlıyacak bir yem kullanıcaksan mustad 469 modelini öneririm çünkü 505 e göre daha ince olduğu için yemi öldürmez daha iyi randıman alırsın.oscar invisline a gelince düşüncende çok haklısın üstünde yazan çeker değerlerinin yakınından geçemez ama köstek yapıcaksan işini görür diye düşünüyorum.bunlar benim düşüncelerim ustalar çok daha iyi yardımcı olucaktır.

3. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Selamlar Aydın
    Oscar Invisline, benim de köstek ve beden olarak kullandığım ve memnun kaldığım misinalardan biridir. Aynen yazdığınız gibi çeker değeri abartılı olsada, yarısından biraz fazladır. Ama en azından kalınlığı üzerinde yazana çok az bir farkla yakındır. Sert yapılı yüksek şeffaflıkta ancak düğüm tutan bir yapısı vardır. Bu yüzden de köstek için oldukça iyidir. Bunun yanında ben sana köstek ve beden için Filpesca Super Maxim Floracarbon misinayı önerebilirim. Bu misinada fc kaplamalar arasında kalitesiyle ön plana çıkan bir misina. Çekeri yüksek, kırılma oranı düşük, en azından saf fc ler gibi tel formunda değil. Özellikle gece avlarında ay ışığı fazlaysa Oscar yerine Maxim kullanmak daha avantajlı olabilir.

4. Aydın35

Aydın35 Aydın Aydoğdu

Erman kardeşim yorumun için teşekür ederim dediğin gibi vmc iğne yapısal olarak gayet ince dediğin 496 serisine çok benziyor zaten bunu gittiğim av bayisi 496 elinde olmadığı için önermişti 505 e gelince banada çok büyük geldi o yüzden vmc nin 3 numarasını almıştım ama şüpheli yaklaşmıştım mustad kadar sağlammıdır diye ama gördüğüm kadarı ile çokta yanlış bir tercih yapmamışım birde bu iğnede farkettiğim bir özellik daha var eğer iğne bir yere takılırsa ve bedeniniz kopmazsa iğne ağzı kendiliğinden bir miktar açılıyor ve takım kurtuluyor daha sonra elle sıktığımız zaman tekrar eski formuna dönüşüyor buda bir avantaj kayalık bölgeler için aklında olsun.

5. Aydın35

Aydın35 Aydın Aydoğdu

Aslında ilk elime aldığım maximdi ama daha önce adını hiç duymadığım için kulak olarak aşina olduğum invisline yi aldım.Misina hakkındaki görüşleriniz ve kendinizin de kullandığınızı bildirmeniz benim içimi ferahlattı.Önerinizi kulak ardı etmeyip en kısa zamanda ay ışığı olan gecelerde bedene uygulamak için maximdende bir adet edineceğim teşekürler yücel abi.Ben beden olarak sufix xl strong 0,30mm düşündüm kösteklere invislineyi uygulamayı düşünmüştüm ama siz beden içinde kullandığınızı söylemişsiniz genelde shock leader kullanmam hatta hiç kullanmadım xl strong ile 100 gr kurşunu sorunsuz atıyorum bedenin biraz daha sağlam olmasını istemiştim peki bu 0,24 invisline yi hem bedene hemde kösteklere uygulasam bir dezavantaj oluştururmu benim için?(atış esnasında ve balık çekerken?)

Son düzenleme: 21 Nisan 2010