yağmurda balık çıkarmı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında kaßuS tarafından paylaşıldı.

1. kaßuS

kaßuS

Favori Kamış:
    Lineaeffe oyster cast 3.90 kamış-Shakespeare Medalist FDS makina
    En İyi Avı:
    Koyun postu
    sevgili ustalarım sormak istediğim bişe var bu aralar malum çok yağmur yağıyor bende yağmurda balığa gitmek istiyorum(istavrit).ancak bazıları yağmur yağarken balık çıkar diyor bazısı yağmur bittikten sonra diyor tam olarak bilgisi olan ustaların cevaplarını bekliyorum....kuleli askeri lisesinin ordan veya ilersinden tutuyorum şu aralar istavrit çıkıyor 1-2 haftadır gitmiyorum.acaba lüfer veya çinekop orda başladımı ustalar cevaplarınızı bekliyorum

2. Yağmur yağarken balık hatta harika balıklar yakalamanız mümkün....
    burada önemli olan gök gürültüsü ve şimşeğin olmamasıdır..
    şimşekli ve gök gürültüsü olan havalar balığın tedirgin olmasını ve derine gitmesine neden olur..
    ay ışığı olan gecelerdede balık çok ürkektir bunun nedeni ay ışığından dolayı sığ sularda balığın kendi gölgesinden ürkmesidir..bu nedenle yeme çok tedirgin yaklaşırlar ve geneldede çok az dolaşıp inlerine girerler..;)

3. SÜLÜNES

SÜLÜNES

Favori Kamış:
    Çeşitli kamışlar,zıpkın
    En İyi Avı:
    13 yaşında 13 adet sırtıkara kofana
    Yağmurda Balık

Selamlar...

Sevgili arkadaşım tabiki yağmurda balık çıkar...

Özellikle Kuleli civarını soruyorsan bu günlerde istavrit var.Bir de oltanı açığa kanala atabiliyorsan iri istavrit alabilirsin.
    Ne yazık ki iyi bir alt üst yağmurluğun ve çizmelerin olsa bile yoğun yağışta ellerinin sudan buruşmasına katlanman gerekiyor.(O yüzden ben pek tercih etmiyorum yağışlı havaları)
    Hatta bazen yağmurlu havalarda balık daha fazla olabiliyor.
    Lüfer ve çinekoba gelince;bir ay öncesine kadar Kuleli ve Vaniköy'de iri diyebileceğim büyüklükte tek tük lüfer çıkıyor idi.Şimdilerde balık sarıkanat boyutlarında ama gene tek tük çıkıyor.Henüz bollaşmadı ,eğer boğaz girişine ve boğaza gece atılan gırgır ağları
    balığın geçmesine izin verirse yakın zamanlarda çinekop ve lüferin bollaşması gerekiyor.
    (Tabiki de şimşekli , gök gürültülü havalarda çelik sargılı ve karbon içerikli kamışımızın paratoner etkisini de göz önünde bulundurup balık tutma zevkimizi ''KABUS'A'' :)) çevirmeyelim.......)

Deniz kıyısından balık tutamasanız da huzur ve sevgi ile dönmeniz dileğiyle...

Rastgele........

Son düzenleme: 10 Kasım 2007
  4. kaßuS

kaßuS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Koyun postu
    Ferruh usta cevapladığın için çok teşekkürler valla en kalitelisinden aldım yağmurluk en iyisinden gidim diye artık bugun bitti yarın kalabalık olur pazartesi deniyeceğim şansımı

http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=7-C-2282420

kamışım bu çelik bi kısmı yok ama yarı karbon sanırım bi sorun olurmu inşallah yağmurda güzel balık çıkar pazartesi bende kadiköyde oturuyorum usta oraya gidip gelmesi zor oluyo balık yoksa hele :)

5. SÜLÜNES

SÜLÜNES

Favori Kamış:
    Çeşitli kamışlar,zıpkın
    En İyi Avı:
    13 yaşında 13 adet sırtıkara kofana
    Rica ederim az da olsa faydalı olabildiysem ne mutlu bana.
    Karbon içeriğin de iletkenlik açısından sakıncası var.Sonuçta kötü havada balığa gidip gitmeme kararını verecek olan sensin.Gene de güvenlik konusunu ihmal etmemeni salık veririm.Forumdaki kıyı balıkçılığında güvenlik konulu bölüme bir göz atmanı öneririm.
    Amacımız keyifle deniz kenarından dönmek olduğuna göre ve bunu da keyifle tutulmuş balıklarla taçlandırmak olduğundan bizi bu keyiften mahrum edecek ve soğutacak hadiselerin olmamasını sağlamak ve önlem almakta bizlere düşüyor...
    Sonuçta senin de güzel avlar ile döneceğine inanıyorum.Balık tutmak insanda sabır,dikkat,azim,kararlılık,bilgi,huzur,kendine güven gibi bazı erdemleri de beraberinde getirirken; aşırı hırs,acelecilik,tadında bırakmamak gibi bazı zararlı duyguları da tetikleyebiliyor ve bunun zararlı etkilerini çevremde gözlemlemiş biri olarak sana bu tedavisi olmayan hastalığın:D kötü yan etkilerini yaşamayacağın av sezonları diliyorum...

Deniz kıyısından balık tutamasanızda huzur ve sevgi ile dönmeniz dileğiyle....

Rastgele...

6. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Bu kadar güzel özetlenir teşekkürler Ferruh abi.:D

7. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Vallahi sazan çıkar ama istavrit bilemem:)

8. ayastafanos Balıkçısı

ayastafanos Balıkçısı İbrahim Şevki Karanlık

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.
    Yağmurda çok güzel istavrit yapar. Hele yazın aniden bastıran sağnaklarda suya vuran yağmur damlalarının çıkardığı sesi ufak balıkların sıçraması sanarak çok güzel av verir. Onun içindirki malzeme çantamda yaz kış yağmurluğum hiç eksik olmaz. özellikle yaz sağnaklarına bayılırım.

9. kaßuS

kaßuS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Koyun postu
    teşekkürler pazartesi sağanak yağmurlu gösteriyo bakalım inşallah güzel balık çıkar

10. MURAT44

MURAT44 Murat İNCE

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    :))))
    iyi akşamlar balıkavınet ailesi iyi akşamlar ibrahim abi peki bu kış yağmurları yaz yağmurlarına benzermi abi istavrit gene olurmu ne dersin ??:) :) hayır normalde zor tutuyorum şu mevsimde ne dersin abi

11. waffen

waffen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer 475 gr
    Evet
    deniz yağmurlu havalarda güzel istavrit yapar.
    Yağmurun hemen sonrasındaki yarım saat içinde ise tatlı suda isen oldukça verimli bir sazan avı yapabilirsin.
    Rastgele:)

12. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    +100 tamamen katılıyorum. ve yağmurdan sonra yağmur taneciklerinin suya vurmasıyla beraber. hareketlenen deniz yüzeyinde balıklar yemlenmek için harekete geçerler. ve balık çok tutulur

sevgiler

13. kaßuS

kaßuS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Koyun postu
    peki sormak istediğim sadece istavritmi güzel olur yağmurda lüfer ve çinekop için durumlar nedir:D

14. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    diğer balıklar içinde aynı durum geçerli dir arkadaşım. merada lüfer varsa istavritin peşinde gelecektir yukarı yemlenmeye- merada palamut varsa oda minik balıkların çaça hamsi gibi balıkların arkasından muhakkak hamle yapacaktır. kısaca avcı iken av durumuna düşeceklerdir.

sevgiler

15. yolcu8264

yolcu8264

Favori Kamış:
    5 m kamış, 3 m makina alba,3.5 m damkamış ve bi sürü de el oltası
    En İyi Avı:
    350 gr kaya balığı
    dikkat

Arkadaşlar merhaba. Bana kalırsa yağmurlu havalarda ne kadar iyi balık çıkarsa çıksın balığa gitmemek gerekiyor. yaklaşık beş yıl oldu abimin ve benim çok sevdiğimiz bir dostumuz yeğeninin ısrarlarına dayanamayıp kapalı havada blığa gidiyorlar susanoğlu yapraklı koyun uç tarafına birden yağmur başlıyor oltaları toplayıp eve koşarken yıldırım düşüp hayatını kaybediyor. küçük çocuğa bişi olmadı ama alper kardeşimiz anında orada can verdi. Bu sitedeki herkes benim kardeşimdir o yüzden lütfen dikkatli olun ufacık bir dikkatsizlik ve şansızlık ölümle sonuçanabiliyor. herkese iyi geceler

16. kaßuS

kaßuS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Koyun postu
    başınız saolasun çok üzüldüm

17. PAŞŞA

PAŞŞA Remzi

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore,Lineaeffe Fury Caster
    Favori Makine:
    Daiwa Windcast Z 5000,Ryobi AP Power
    Yok arkadaşlar yağmurda balık yok olsaydı bugün olurdu, bugün o yağmurda saatlerce beklememize rağmen birtane bile tutamadık..

18. kaßuS

kaßuS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Koyun postu
    nerede tutmaya çalıştınız usta :) lüfer falan mı denediniz yoksa istavrit mi?

19. ayastafanos Balıkçısı

ayastafanos Balıkçısı İbrahim Şevki Karanlık

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.
    Murat biliyorsun ben kışın pek balığa çıkmıyorum. Nedeni,yeşilköy dışına pek çıkmamam. Yeşilköy sahilin özelliği açık marmaraya bakıyor olması ve havaların ve suyun soğumasıyla balık kanala,sıcak sulara iniyor ve kıyı av vermiyor. Ama suların geç ısınıp geç soğuması nedeniyle hala biraz birşeyler alınabilir buradan aralığa kadar. ondan sonra mayıs 15 i bekleyeceğiz. :)

20. 77ÇAKIL

77ÇAKIL

Favori Kamış:
    Tekne ve kıyı avı-kamış
    En İyi Avı:
    Her yeni av en iyisidir.
    Ben de kıyı balıkçısı arkadaşlara dikkat diyorum.Yağmurlu havalarda balık olabilir ama gök gürültülü ve yıldırımlı havalarda kamış ile avı tavsiye etmem.Kamış paratöner gibi yıldırım çeker.Can arkadaşın anlattığı gibi üzücü durumlarla karşılaşmayalım..