Yalova Esenköy de kıyıdan avcılık

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ylmzhsn tarafından paylaşıldı.

1. ylmzhsn

ylmzhsn Hasan Yılmaz

herkese selamlar. bizim yalova esenköyde yazlığımız var ve bende orda kıyıdan balık avlamak niyetindeyim. orayı tanıyan bilen varsa ve hangi balıkların çıktığını söylerseniz sevinirim. :)

2. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Birazdan arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Şansınız bol olsun .

Aşkın ;)

3. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Merhaba, Esenköy'de yazları 1 ay kadar kalırım. Haziran ve temmuz aylarında balık durumu vasattır. Ama tekne ile açılırsanız eliniz boş dönmezsiniz. Bu aylarda istavrit ve mezgit avlayabilirsiniz. Ağustos gibi balık bollaşmaya başlar ve sardalyalar sürüler halinde bölgeye iner. Eylül ise en verimli aydır. Esenköyde limandan veya dalgakıranın kenarındaki kayalıklardan öğle saatlerinde pek birşey alamazsınız. Ama hava kararmadan hemen önce kesinlikle eli boş dönmezsiniz. Ben Esenköy'de kıyıdan pek verim alamıyorum, o yüzden zodiac tipi botla açılıyorum. Biraz açıkta her zaman bol balık var, özellikle hava kararmadan hemen önce. Çok daha açıkta kanal diye bir yer var, oraya yerli balıkçılar gider daha ziyade. Kanalda oldukça iri mırlan mezgit avlayabilirsiniz. Esenköy'le ilgili bildiklerim bunlar.

4. ylmzhsn

ylmzhsn Hasan Yılmaz

teşekkürler

beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. belki esenköyde karşılaşırız bir gün :)

5. cakirta

cakirta Selman Çakır

Herkese merhaba. Ben de 17 yıldır her yaz Esenköy'e giderim. Tekneyle çıkarsanız muhtemelen eliniz boş dönmezsiniz hatta çok iyi avlar yapabilirsiniz. İstavrit, mezgit, zargana, izmarit benim tuttuklarım ama benim bildiğim kadarıyla levrek, eşkina ve kimi özel yerlerde kırlangıç bile Esenköy'de bulabileceğiniz balıklar. Yalnız pek tecrübem ve bilgim olmadığından ben bu işlere bulaşmadım.
    Hasan abi levrek deneyiminiz oldu mu hiç Esenköy'de. Hiç tutmadım, levrek tutmayı bilmem de, fakat Esenköy'de iyi levrek olduğunu bir zıpkıncıdan duydum. Sizin bilginiz nedir acaba?

6. umooth

umooth umut

Favori Kamış:
    Silstar 300
    Favori Makine:
    Shakespeare Firebird
    En İyi Avı:
    Mahmuzlu Camgöz, 94cm
    sevgili Selman'ın sorduğu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum. 10 yıldır esenköye giderim fakat zargana ve mezgit haricinde birşey tutmadım. kardeşimin eşkina,sardalya ve istavrit tuttuğunu biliyorum. ama son 1 senedir kafayı levrekle bozmuş durumdayım. o merada balık var mı çok merak ediyorum ve en kısa zamanda deneme yapıcam

7. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Levrek tutana hiç rastlamadım ama, sardalya, istavrit mezgit boldur. Geceleri mendirekten eşkina alabilirsiniz.

8. Eqemen.cvk

Eqemen.cvk Egemen

Şuanda durum nedir bilgilendirebilecek varmı ben eski bi yazı buldum demesine göre cok çeşit varmış