Yamaha motorumda düşük devirde tekleme

Konu, 'Motorlar' kısmında onat tarafından paylaşıldı.

1. onat

onat turhan onat

Merhabalar, 2014 model 25 hp 4 zamanlı yamaha motorumda düşük devirde ( 8-11 km süratler arasında ) tekleme yapıyor. Motorun ilk çalıştırılmasında problem yok. Bu esnada herhangi bir stop etme gibi bir şey de olmuyor.
    Motoru üst devirlere çıkardığımda tekleme kesiliyor ve kesintisiz sürüş yapıyorum.

Düşük devirdeki olası tekleme ile ilgili görüş ve çözüm önerilerinizi rica ediyorum.

2. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

Selam, birden çok sebebi olabilir , mesela karbüratörde pislik vardır , filtre tıkalídır , buji veya kapağı arızalı dır. Motoru dışarıda , buji kapağını devre dışı bırakarak, b.kablosunu , direk bujiye temas ettirerek çaliştirin ve tekleme yaptığı devirlerde ateşlemeyi gözlemleyin , kesilme oluyorsa sorun ateşleme sisteminde , olmuyorsa ,buji ve yakıt sistemi ne bakın . Geçmiş olsun

onat bunu beğendi.
  3. onat

onat turhan onat

Konu problemim çözülmüştür arkadaşlar. Motor şimdi zıpkın gibi maşallah. Neler yaptık? 2 adet buji ve benzin filtresi değişti. Karbüratör komple sökülüp temizlendi ve yeniden ayarları yapıldı. Akabinde Alaçatı limandan denize inilerek yol testi yapıldı. Tam okey. Buradan Çeşme Yamaha servisim Osman beyede teşekkürler. ilgisini esirgemediği için. Herkese selam

4. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

Yav onat ! , Konu buraya intikal ettirilmiştir ve yardım edilmiş konuya katkı yapılmış , bu Osman bey teşekkürü tek başına nasıl kaptı , onu çözemedim

onat ve night fisher bunu beğendi.
  5. onat

onat turhan onat

Sana da Teşekkür ederim kardeşim. İşin heyecanı ile atlanıyor bazı şeyler.