yasaklara uymak

Konu, 'Tebliğler' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    slm lar abiler arkadaşlar kıyı ya ve hatta kayalıkların 10 metre yakınına ağ atan üstün şerefli ve haysiyetli oltacıların dibinden motorla geçip sırtı atan hani evrakta profosyonel balıkçılara bu hakları veren lokal kurullar olabilir mi yoksa şikayet edildiği halde gelmeyen deniz polisi çok mu yoğundur yoksa bu olay benim önemsediğim kadar önemli bir olay değilmidir saygılar sunar neler yapılabileceğini tartışmaya açmak isterim iyi çalışmalar

2. simendifer

simendifer Sennur

Forumda bunun gibi pek çok konu tartışıldı. Ne yazık ki kanayan bir yara bu ve kanı durduracak pek kimse de görünmüyor. Belki bizler tepkimizi ortaya koyarak birşeyler yapabiliriz ancak, ne zaman sonuçlanır orası da ayrı bir muamma. Ya da sonuçlanır mı? Bilemiyorum. Bugüne kadarki çabalarımızdan elimiz boş döndük.

Çünkü, bu taşın altında bizim elimizin de erişemeyeceği yerler var malesef.

3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    syn abicim ben su ürünleri koop. başkanı nın abisi ile görüştüm o da eskiden başkanlık yapmış yalova da bunun yasak olmadığını ve hiç bir sirkülerde yazmadığını söyledi sadece orda oltacı varsa nezaketen ağ serilmeyeceğini fakat bunu bağlayıcı hiçbir yasa bulunmadığını söyledi
    onların yasak olan yeri iki adet olduğunu kanalizasyon ağzı ve dere ağızları olduğunu söyledi ne kadar acı yav kumsalları da feth etmişler şimdi de

4. simendifer

simendifer Sennur

Bunun yasal olup olmaması değil benim bahsettiğim. Yasal ya da değil, yanlış olduğu ve bununla mücadele edilmesi gerektiği. Yasa değiştirilebilir bir şekilde. Tabi balıkçıların sesine kulak verilirse. Yasal olan ama yanlış olan bir dünya madde var balıkçılıkla ilgili. "Bunlar da bizim baskımızla düzeltilebilir ama denedik, yapabileceğimiz varsa bile birilerinin eli uzanıp engelleyebiliyor" demek istiyorum. ;) Keşke kıyı kesimlerinin fethedilmesi engellenebilse. Oltacıların keyfini de geçtim, en çok kıyıdaki yavrular ve talan edilen yumurtalar için üzülüyorum ben. Bugün bazı balık türlerinin büyük boylarını göremiyorsak, en büyük nedenlerinden biri bahsini ettiğimiz sorundur ne yazık ki.

5. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Sennur Hanım...

Çok haklısınız.

6. Suatreis

Suatreis

Hatta, ağ atılmaya müsait ve bol av veren kumsalların, 200 mt açığında 1,50m.derinlik olmamasına rağmen bölgedeki koop-belediye imecesi ile 30 mt.de sabit sınır şamandırası (can güvenliği bariyeri) kullanıldığını gördüğümü belirtsem durumun ne derece vehamet içerisinde olduğu daha net anlaşılacaktır. Siz olta atamazsınız, bariyeri kesemezsiniz ama birileri gelip sabaha karşı kazancını toplar.