yçiftlik tutanak var ancak??

Konu, 'Tebliğler' kısmında burock2010 tarafından paylaşıldı.

1. burock2010

burock2010 burak

merhaba arkadaşlar . babamda 4,5 metrelik 20 hp motorlu bir tekne var. bugun balık için açılmaya başladıklarında sahil guvenlik yanlarına gelmiş. tekne belgelerı ve amator balıkcılık belgelerı ve gereklı malzemeler tam idi. yalnız ehliyet olmadığından (ehliyet olacagını bılmıyorduk yenı ogrendım) tutanak tutmuslar ve bır kagıt ımzalatmıslar.baska bır sey demeden gıtmısler. şımdı bu ceza mıdır eger ceza ise ne kadar dır?? şimdi babam 60 yaşında ve 1 arkadaşınla beraber balıga cıkıyorlar. babamın araba ehlıyetı yok ve bu yastan sonra sınava gırıpte tekne ıcın ehlıyet te alabılırmı (sorulara bakttım ama sadece amator balıkcılık yapacak bırı ve 60 yasındakı bırı ıcın cok zor) bılemem. sizden tavsiye beklıyorum 9,9 motor mu alsa yoksa oturup zorlayıp ehlıyetmı alsa???

2. Sergen_34

Sergen_34 sergen

Nerede olmuş bu olay anlamadım.

3. sami sökeli

sami sökeli sami oguz

Arkadaşım her gün hayata yeni bir başlangıçtır, babam 60 yaşından sonra belgemi alacak diyorsun sen 60 ına gelince kendine yaşlımıyım gençmiyim diye sorarsın bakalım nasılsın sonuçta denize açılıyorsun deniz herzaman sütliman degildir öyle zamanlar olur ki 2-4 yatan deniz 10-15 dakika da kabarır insanı şaşırtır karayolu degil bu saga çek dur yok bazı şeyleri ögrenmek gerek o nedenle belgesini alsın diyorum.

4. mbilhan

mbilhan murat

burda amac cok önemli eğer 2-3 kişi balığa çıkarız eğleniriz diyorsanız 320 bot 5 beygir gucunde 4 zamnlı bir motor bile yeter size en fazla bir bağlama kütüğü çıkartırsınız bazı yerlerde botun altı fiber olmadıkça bağlama kütüğü bile sormuyolar oda ayrı mesele.

5. cemadisen

cemadisen Cem Adışen

Favori Kamış:
    Lineaeffe S-Curve Boy:2,10 10-30 atar 167 gr Lineaeffe Oyster Cast Boy:4,20 250 gr atar 540 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40S, Remixon Magnum 6000
    En İyi Avı:
    Sinarit 2,6 Kg
    Kendi özel teknenizle balık tutmak için açıldığınız zaman balıkçı belgesine gerek yok. Çünkü siz bu işi ticari olarak yapmıyorsunuz. Ama her ne kadar ticari olarak yapmasanızda eğer teknenizde parakete, ağ gibi ticari amaçlı balık tutmak için kullanılan malzemeler varsa hiç şansınız yok demektir. 10 hp ve yukarı motor kullanmak için mutlaka ehliyete ihtiyacınız vardır ve zorunludur. Bu belgeyi almak için Amatör Denizcilik Federasyonu'nun web sayfasını inceleyebilirsin.