yem ipi

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında mutlu1754 tarafından paylaşıldı.

1. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Beyler ilk basta rasgele iyi gunlet. Bende bir ip var. Cok sert olmama sartiyla yumusak teli kopmadan bukebiliyo. Onu yem ipi olarak kullanabilir miyim. Yoksa yem iplerinin ayri bir ozelligi mi vardir? Birde yem ipi nasil kullanilir hakkinda bilgi verirseniz sevinirim.

2. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Mutlu abi, yem ipi çok ince, lastiğe benzeyen bir ip. Kullanırken çok çabuk kopar. Senin bahsettiğin ip bayaa sağlam galiba.
    Yem ipini iğnedeki yem kolayca dağılmasın, harami balıklar tarafından tırtıklanmasın diye kullanılır. Mesela sülünezi iğneye tam olarak takmak zor olur. Sülünez kullanacağımızda yem ipinden faydalanabiliriz. Benzer şekilde sardalyayı da yem olarak kullanacağımızda faydalanırız. Yani genel olarak yumuşak, iğneden kolayca düşecek yemlerde kullanırız.
    En son aldığımda makarası 10-12 lira gibiydi. Yani öyle çok pahalı bir şey değil. Tavsiyem yem ipiyle beraber bir tane de yem şişi (2-3 lira falan) alman. Şişe geçirdiğin yemi iple bağladıktan sonra iğneye takman çok daha kolay olur.
    Rastgele...

3. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

tesekkurler

Cevabin icin cok tesekkur ederim. Ben tatlisuda avlaniyorum ve ciger takinca cok verimli oluyo bu nedenle dedim. Acaba cigerdede faydasi olur mu?
    Cevabin icin simdiden tesekkur ederim. İyi gunler rasgele.

4. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Abi, tatlı su tecrübem hiç yok ama tahminim, yemi harami balıklardan bir nebze korur, iğne üstünde daha uzun süre kalmasını sağlar. Ama dediğim gibi, benimkisi sadece tahmin. Tatlı su tecrübesi olan arkadaşlar daha fazla yardımcı olacaktır.
    Rastgele abi...

5. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

rasgele

Anliyorum. Denemeden bilmeyeyiz yani denemekle hicbirsey kaybedilmez. Ama bana gore tatlisu avciligida cok zevkli ozellikle Sakarya nehri bir balik cenneti diyebiliriz ama kiymetini bilen yok o baska konuda. Yani Sakarya ' da ne tutacagin hic belli olmaz bazen bir gun hic balik tutamazsin. Bazen ise attigin gibi 10-12 kg yayin yani tatlisu avcilida zevkli ama bende denizde balik avlamadim belki deniz avcilogi daha zevklidir.
    İyi gunler rasgele.