Yeni başladık Nerelerde avlanmalıyız? Hangi balığa kaç numara iğne kullanmalıyız ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında fquel tarafından paylaşıldı.

1. fquel

fquel Figen

Arkadaslar merhabaa.. kız arkadas grubumuzla beraber 2 aydır balıkçılığa fena merak sarmıs durumdayız. bağımlılık yaptı bizde.. uzatmadan konuya gireceğim. biz kordonda avlanıyoruz genelde ve kıyıdan şamandırayla gopez tuttu arkadaslarım aksam saat 8 9 civarıydı. 3 tane ard arda geldi ve bir kesti bir dahada gelmedi. bende dip atıyorum bana suana kadar bir tane balık geldi o da cupraya benziyordu ama o da kaçtı.. yemciler bize ne diyorsa igneyi yemi ona göre alıyoruz. Gecen hafta gittigimizde sular baya yükselmisti ve hic balık yoktu vurmuyordu bile. acaba bizim kullandıgımız takım yem vs mi yanlıstı diye düsündük. Önümüzdeki hafta tekrar izmirde kordon karataş ya da karsıyaka alaybey anıt tarafında avlanmayı düsünüyoruz tavsiyelerinizi almak istiyorum. baya amatörüz yardımcı olursanız cok sevirim..

2. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    Rastgele...

Vaktiniz var ise avlak da ki avcıları gözlemlemeniz en güzeli. ona göre takim ve yeminizi seçersiniz. balık işi günün saatine havanın durumuna suyun sıcaklığına vs farklılık gösterir bu yüzdendirki yaptığınız avlar aynı yerde aynı takim ve yemle bile gününü tutumaz. kordonda çok güzel çupura av raporları geliyor. sizin oltaya bir şey gelmiyor ve oltayı çektiğinizde yemler yok ise yem düzgün takılmamış olabilir. atarken de muhtemelen düşmüştür. kordonda gruplardan formlardan toplanıp giden çok grup var. ... tavsiyem oltaya yem takarken ve ararken birilerinden yardım almanız. bu arada gopez 8 9 gibi kemesi normal. yat saatti :)

Rastgele...