yeni başlamak istiyorum hangi olta takımını almalıyım

Konu, 'Takım Çantası' kısmında hakeen tarafından paylaşıldı.

1. hakeen

hakeen hakan

istanbulda oturuyorum ve daha önce bi kaç kez başkalarıyla balık tutmuştum şimdide kendim tutmak istiyorum sizce nasıl bir olta takımı almalıyım başlangıç olarak

2. Crash

Crash Fatih

Tutacağınız balık türüne göre olta alıcaksınız. Bize belirtirseniz avlamak istediğiniz balığı daha net yardımcı olabiliriz. O taraflarda deniz avı yapacaksan istavrit çaparisi al av marketlerinden. Çık kıyıya at çek yap istavrit dışında birazda izmarit alabilirsin o takıma ;). Ankarada oturduğum için pek bilgim yok marmara avları hakkında yanlışım varsa affola :) oradaki arkadaşlar daha detaylı bilgi vericeklerdir..

Son düzenleme: 2 Nisan 2010
  3. hakeen

hakeen hakan

cevabınız için teşşekkürler kıyıdan at çek yapıcam hoby amaçlı dediğiniz gibi istavrit olabilir

4. Oyster34

Oyster34 Buğra

Favori Kamış:
    Lineaffe Oyster 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    Slm Yeni Başlıcak isen abi sana lineaffe Basic kamışını öneririm makina olarakta OKUMA markasına bak derim :)

5. yapalak

yapalak Yücel BOZACIOĞLU

En İyi Avı:
    Dere sazanı
  6. ozican0123

ozican0123 OĞUZCAN KARADENİZ

Favori Kamış:
    Lineafe oystar cast 4.20 + Alba Star leader3,60
    Favori Makine:
    Pover liner pl865 + alba eta
    En İyi Avı:
    Kefal. :D su aralar kayda deger bisi yol :D
    ikiside mütiş takımlar az olsada denemişliğim var ama bence ilk olan
    sprit surf lü olan hem kamış çok ii hemde makine fiatıda çok uygun bu takım snn işini hayli hayli görür öbürünü alma dememin nedeni o seteki kamışın atarı çok fazla (bnde var)o yüzden bakığın vurduğunu ii anlamıosun buda zevksiz bir av dmk bnce

7. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Merhaba, sprit surf kamış güzel, sizi yormayacak bir kamış, bugünlerde bende almayı düşünüyorumda, Okuma Travertine 65 makine, ismi gibi, yanılmıyorsam, 660 gr. civarlarında bir ağırlığa sahib, istavrittte falan çapari gibi atıp çekecekseniz tavsiye etmem, ama yemi takıp atıp bekleyecekseniz diyeceğim yok, benim tavsiyem, 400 gr.mı geçmeyen, bilemedin 450 gr, civarlarında bir makina daha iyi olacaktır, yorulmamanız açısından,
    Yalnız İstanbulun neresinde avlanacağınızı belirtmemişsiniz, boğazda, akıntılı yerlerde avlanacaksanız, benim söylediğim hafif olabilir, ozaman daha güçlü kamış ve makine kullanmanız gerekir, kısmetiniz bol olsun,...RASTGELE... :)

Son düzenleme: 17 Haziran 2010