Yeni başlayan için spin kamış ve makina tavsiyesi

Konu, 'Kamışlar' kısmında Oknist tarafından paylaşıldı.

1. Oknist

Oknist Okan

Arkadaşlar merhaba,
    yeni üyeyim, tanışma bölümüne konu açtım.
    Spin takım toplamak istiyorum, daha önce hiç spin takımım olmadı kullanmadımda.

Cumartesi akşamı yine surf kamışımla balığa gittim, baktım kimsenin birşey çektiği yok. oturdum spin kamışla avlananları izledim çok hoşuma gitti yem derdi yok at çek istavrit çaparisi gibi hihi
    Sonra kendime bir spin set toplamaya karar verdim sabahtan beridir de spin set toplamaya çalışıyorum okuduklarımdan kendime pay çıkararak.
    Alacaksam bir sefer alayım düşüncesindeyim fakat öyle çok para verecek durumum yok açıkcası maksimum düşündüğüm ürünleri paylaştım sizinle

makina olarak Okuma Ceymar FD CY40

ilk önce 25lik makina bakıyordum fakat daha sonra tatlısuda turnada felanda kullanırım diye makinayı biraz daha büyük düşündüm yanlış mı düşündüm bilemiyorum.

kamış olarakda bir kaç ihtimal üzerinde durdum hangi kamış hakkında bilgi almaya kalksam bu siteye @DÜSSELDORFLU hocamın yazısına yönlendirildim, ve bende üye olmaya karar verdim.
    Boyum 1,75m.
    2.70m kamış boyuma ve kıyıdan uygunmudur onuda bilmiyorum :)

Abu garcia Devil 902m Spin Kamış 270cm 15/40gr
    Savage Gear MPP 2.74cm Softlure 10-30g 2P. Spin
    Shimano Scimitar AX Spin MH 2,70m 15-50g
    Daiwa Crossfire 2.70m 10-40gr veya 14-56g

bildiğimden değil ama biraz kaliteli olsun birazda ucuz olsun derdindeyim maddi yönden çok açılmak istemiyorum, normalde kendime kamış için çok daha düşük bütçe ayırmıştım fakat nasıl bu noktaya geldim bende bilmiyorum :)
    Hemen yarın alacağım ürünler değil kısmetse ayın 11 inde almayı düşünüyorum.
    Değerli yorumlarınız için peşinen teşekkürler,
    sürç-i lisan ettiysem affola.
    iyi forumlar.