Yeni Bot Ve Motorumuz

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında FERMET tarafından paylaşıldı.

1. FERMET

FERMET

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    levrek 5 kg
    Herkeze Iyi Akşamlar Arkadaşlar,uzun Zamandir Araştirmasini Yaptiğimiz Bot Ve Motorda Bugün Satin Alarak Mutlu Sona Ulaştik.botumuz 3-80 Sea Master Q Ahşap Taban,motor Tohatsu 9-8 Kisa şaft 2 Zamanli.konuya Vakit Ayirdiğiniz Için Teşekkürler Bilgisi Tecrübesi Olan Arkadaşlara Bir Kaç Konu Danişmak Istiyorum.
    Bot Ve Motor Hakkinda Görüşlerinizi Almak Istiyorum.ayrica Bu Cumartesi Hemen Denemek Istiyoruz Ist Yakinlarinda Tekirdağa Doğru Nereden Balik Denemeleri Yapabilirim.teşekkürler Iyi Akşamlar

2. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Çok güzel bir takım almışsınız. Hayırlı olsun.

Ancak Tohatsu nun 0 olarak iki zamanlısı yok sanıyorum. Sıfırları 4 zamanlı hep. İkinci el mi aldınız. Modeli nedir?

Çok yüksek hızlar hayal etmeyin. Ama sizi yarı yolda bırakmayacak çok hoş bir takım. Sizden ricam hareket halinde videoya çeker bizimle paylaşırsanız arkadaşlarımızın merakları oldukça giderilmiş olur. Birde yakıt konusunda hız litre saat olarak bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla

3. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    Hayırlı olsun yeni botunuz ve motorunuz :)

Bende yeni bot ve motor bakan biri olarak, satın almış olduğunuz bot ve motorun fotoğraflarını paylaşırsanız sevinirim.

Birde kaptanımın dediği gibi video çekerseniz çok güzel olur, artık her foto mak. video çekiyor, kısada olsa merakımızı giderirsiniz.

4. FERMET

FERMET

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    levrek 5 kg
    Takimi Karaköydeki Marincilerden Aldim.motor 0.2 Yil Garantili 2 Zamanli 9.8 Hp.o Motorda En Yüksek Beygir Gücü En Uygun Fiyat Bu Motodu.yeni Motordur Dedik 2-3 Yil Problem çikarmaz Diye Düşündük O Yüzden Tercihimiz Böyle Oldu.satici Motorun Tam Süratte 12 Litrelik Benzin Deposunu 3 Saatte Bitireceğini Söyledi.ama Tabiki Böyle Bir Sürüm Olmaz.tahminimiz 1 Depo Bizi 1 Bir Gün Gezdirir Yarim Yol Rolanti.motor Konusunda Hiza Hiç Hevesim Yok.ilk Deniz Araci Kullanacağimiz Için Temkinli Açikcasi Birazda Tedirginim.boğazda 3-4 Kişi çapari Falan Düşünmüyorum Ilk Etapta.sakin Sularda çok Uzağa Gitmeden Biraz Huyunu Suyunu öğrenmek Istiyorum.ctesi Sabahi Deneyeceğiz Kismetse.saticida Botu şişirdiler 3 Kişi Gözüm Korktu.sabahin Köründe Bizi Canimizdan Bezdirir.akşamdan şişirip Büyük Panelvan Aracin Arkasinda Muhafaza Edicez.inşallah Kazasiz Belasiz Aksiliksiz Atlatirim Ve Fotoğraf Yada Videolarimi Sizlerle Paylaşirim.

5. FERMET

FERMET

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    levrek 5 kg
    Bir Konuya Daha Değinmek Istiyorum.3 Yildir Siteyi Takip Ediyorum Bu Işlerede 3 Yildir Merak Sardim.bu Aşk En Sonunda Bize Böyle Bir Araç Aldirdi.balikçilik Hakkinda Bana çok şeyler öğreten Sitedeki Tüm Kardeşlerime Ağabeylerime Sonsuz Teşekkürlerimi Iletirim.

6. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Vallahi öyle böyle değil çok ideal bir takım bu. Kıskandım. Maşallah. Aynı takımdan alacaktım zaten.:) Yakıt konusu botta bulunan kişiye göre değişiyor. Birde kullandığınız yağa göre de çok değişiyor. Kaliteli yağ daha az duman daha uzun ömür ve az yakıt demek. Ama kaliteli yağlar biraz daha pahalı tabiki.

Faturaları tam sayfa pvc yapıp yanınızda bulundurun. PVC kaplarsanız ıslanıp bozulmayacaktır. SGK bazen sorun çıkartabiliyor bu konuda. Birde teknede bulunan kişi kadar can yeleği lütfen. Sahil güvenlik kontrolleri için değil, Azrail Aleyhisselamın kontrolleri için;)

7. FERMET

FERMET

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    levrek 5 kg
    4 Adet Can Yeleğimizi Aldik.faturalarimizi Dediğiniz Gibi Muhafaza Edeceğiz.yangin Söndürücü Ilk Yardim Seti Falan Herşeyi Götürücez Yanimizda Inşallah Bir Aksilik Olmaz çünkü Denizci Belgemiz Yok.sadece Amatör Balikçi Belgemiz Var.

8. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

ADB (amatör denizci belgesi) gerekmiyor zaten. Endişe etmeyin. Bir sorun çıkarsa bizimle bağlantı kurun. Saygılar.

9. ertanyaz

ertanyaz ERTAN

Favori Kamış:
    Kamış çokda
    Favori Makine:
    balık tutanını bulamadım :)
    En İyi Avı:
    Ağlamak istiyorum.Tık yok henüz :)
    hayırlı uğurlu olsun
    kaça aldınız bu takımı ???

10. FERMET

FERMET

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    levrek 5 kg
    4.200 tl 2.600 tl motor 1.600 tl bot

11. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Hayırlı uğurlu olsun. Güzel takım olmuş. Kazasız belasız kullanın.

Nerelerde avlanacaksınız bot ile?

12. FERMET

FERMET

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    levrek 5 kg
    cumartesi sabah erkenden çıkmak istiyoruz.istanbula yakın olmasından dolayo sultanköy-kumburgaz-yeniçiftlik-marmara ereğlisi tarafında bir yer düşünüyorum.ama tavsiyeleriniz olursa dikkate alacağım:)

13. LÜFERCİ

LÜFERCİ serkan

ilk önce hayırlı olsun.....kazasız belasız kullanırsınız işallah...

güzelce burnunda midye veya canlı karides ile güzel karagöz ler yakalayabilirsiniz..

14. FERMET

FERMET

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    levrek 5 kg
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler güzelce açıklarında çok istavrit yakaladık forumlarda okuyup baktıkça sultanköy vs o civarda levrekleri mırmırları görünce o bölgeye yoğunlaştım.gerçi şuan durum nedir bilemiyorum.

15. 56562

56562 xxx xxxxx

Hayırlı Olsun

Marmara Ereğlisinde, askeri kampın yanındaki kumsaldan ( Kaptan Sitesinin önü ) denize indirebilirsiniz. Akşamüzeri istavrit avına çıkanlar oluyor. Deneme seyri yaparken kıyıya paralel gitmeyi unutmayın. Olurda bi aksilik yaşarsanız kolayca tekrar kıyıya kaçarsınız. Motorunuz sıfır olduğu için, " rodaj " sürecinde nasıl kullanmanız gerektiğini motorun kullanım kitapçığından çok iyi okuyun ve tam olarak uygulayın. Bu şekilde motorunuzun uzun süre sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Birde aldığını benzini bilindik bir istasyondan alın ve iyi marka bir yağı doğru oranda kullanın.

Kazasız belasız, bol keyifli seyirler dilerim.

16. FERMET

FERMET

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    levrek 5 kg
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.motor yağını marinci hediye verdi.1 lt lik yamaha 2 zamanlı motor yağı.her 12 litreye 125 gr eklememiz gerekecek.

17. ertanyaz

ertanyaz ERTAN

Favori Kamış:
    Kamış çokda
    Favori Makine:
    balık tutanını bulamadım :)
    En İyi Avı:
    Ağlamak istiyorum.Tık yok henüz :)
    kredi kartına taksit yapıyorlarmı..

18. 56562

56562 xxx xxxxx

Merhaba

Verdiğiniz benzin / yağ oranı rodaj süresi içinmi yoksa normal kullanım süresincemi geçerli ?

19. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Morotun rodaj süresini ve bu süre bitene kadar yüksek yağ kullanmanız gerekeceğini unutmayın. Bu konuda servisten en iyi bilgiyi alabilirsiniz. Ayrıca hep marine yağları kullanmaya bakın. Bnezincilerde satılan açık yağlar ya da 2 zamanlı mobilet için satılan yağlar motorunuzun ömrünü kısaltır ve mutlaka arıza çıkartır unutmayın. Ucuz yağ kullanınca bir süre sonra bujiler yağ dolup çalışmamaya başlıyor motor.

Son düzenleme: 6 Mayıs 2009
  20. FERMET

FERMET

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    levrek 5 kg
    bize söylenen yağ yakıt orantısı ilk 10 saat kullanım için dendi.ilerleyen zamanlarda yağ oranı daha da azalacakmış.motorun yağını her zaman yetkili servisinden almaya dikkat edeceğim.kredi kartına taksit yaparlar ama tabiki vade farkı alırlar.biz teklif ettik çünkü.