Yeni spin kamış almak istiyorum

Konu, 'Kamışlar' kısmında Can Kurtul tarafından paylaşıldı.

1. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Değerli balikavi.net sitesi üyeleri abilerim. Şu an kullandığım okuma gforce 7-35gr kamıs en alt segment kamislardan spinde bir süre sonra aksiyon veremiyorum kendo sahtelere bile. Çok yumusak uçlu ip giderken halkalarda takilarak gidiyor neyse lafi uzatmadan birkaç model belirledim biraz orta sert olsun istiyorum yanimda bir abi okuma helios kullanıyor aşık oldum kamısa fakat bütce yetmiyor 200 tl ye kadar en fazla verebilirim aklımda ise salina sea spin okuma alumina vsystem(biraz pazarlıkla)daiwa crossfire veya shimano yasei red var fakat sea spin biraz daha ağır basıyor çünkü hem boğazda sarıkanat lüfere hemde yazin su üzeri sahtelerle levrek avında wtd icinde kullanmak istiyorum fakat stok yok vede hem 2.70 boyda hemde wtd ye imkan sağlayacaj kamış olurmu hep forumda kisa boy tercih edilmeli demisler fakat istanbulda uzun gerekiyor mera yüzünden?idk şu an cengiz balıkta vsystem ve helios var diger kamıslar yok stokta vsystem biraz yumuşak gibi wtd ye olanak sağlar mi? Veya onerileriniz varmı ? Suriçi lisan kullandıysam affola telefondan yazıyorum

2. azazzel

azazzel Öztan KÜÇÜK

Favori Kamış:
    Pathos open pro 90 - Surf Mill - TRex 425 - V System 2,40/2,70 te
    Favori Makine:
    Okuma RAW2 55/65- Shimano Exage 2500FC
    En İyi Avı:
    Sazan 9,8kg
    V System 20-60gr., Helios'a muadil olur derim...

3. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    21 gram lık kendo seabasslarda ve altı ağirlıklardaki popperlarda erim sıkıntısı olmaz mı ip kullanıyorum fakat?
    Helios resmen sahteyi ucuruyordu bunda erimden korkuyorum 10-40 gercekten yumusak mı kalır sert aksiyon gerektiren sahtelerde?
    Zira bu aralıkta sahteler kullanıyorum
    Ayrica 20-60grlik olanı stokta yok cengiz balıkta

4. azazzel

azazzel Öztan KÜÇÜK

Favori Kamış:
    Pathos open pro 90 - Surf Mill - TRex 425 - V System 2,40/2,70 te
    Favori Makine:
    Okuma RAW2 55/65- Shimano Exage 2500FC
    En İyi Avı:
    Sazan 9,8kg
    Levrek baz alındığında 2.70/10-40 yumuşak kalabilir, doğrudur. ancak almadık mı? levrek aldık, hemde defalarca... elde 10-40 var ve onla atmak durumundayım, lakin sadece levreğe özel bir tkm oluşturma çabası içinde olsaydım: denediğim için söylüyorum v system 2.70/20-60 alırdım. seaspin 15-45 2,88cm ydi sanırım(daha önce sahibiydim, 1 yıl kadar kullandım. çoğunlukla 10-20gr arası sahteler kullandığım için ki %80 gibi bir oranla sarıkanat avlarında, bana gereksiz sert ve erimi düşük geldiğinden değiştirdim) bir arkadaşımda da 20/60 2.70 v system var onuda denedim, sadece levrek düşünüldüğünde sertliği ve aksiyon verimi gayet güzel. ben spin tarzında, daha öncede dediğim gibi levrek avından ziyade lüfer grubunu baz aldığımdan 10-40 aralığı bana yeterli oluyor. levreğe uygun seçtiğim sahtelerde max 27gr olduğu için işimi görüyor. madem elinde alınmış sahtelerin var, elindekilere uygun atar aralığında seçim yapmalısın, aksiyon verme işini kamışa/sahteye alıştıkça çözebilirsîn diye düşünüyorum. uzun bir süredirde teleskopik v system 2.70/10-40 Exage 40FD 0,14 4 kat ip ile kullanıyorum, hîçbîr sıkıntım yok gayet memnunum.
    v system ile helios arasında yaklaşık 100tl gibi bir fark vardı sanırım. şahsen o farkı makine seçimimde kullanırdım...

5. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Orhan abi teşekkür ederim bende bu kamışı sadece levreğe kullanmayacağım senin gibi bilhassa sarıkanat avında kullanıp yazları levrek diye düsündüm iş görüyorsa gerektiğinde tamamdır benim için ağırlığım benim sonbahar dönemi istanbulda lüfer familyası olacak o halde 10-40 vsystem iş görür bu arada catana makine sahibiyim şimdilik yeterli :)

6. yk71

yk71 Yüksel

2.70/10-40 gr Vsystem'i almadan önce bir satıcıda inceleyebilirsiniz. 2.40/10-40 gr Vsystem'e göre ucu epey yumuşak bir kamış.

7. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Bu sefer de beton üzerindan istanbulda kısa kalacak onu istemiyorum ama wtd o kadar engel olmadiğindan bahsetti orhan abi cengiz balıktaki abilerde bir anlatsın bakalım fikir verdiğiniz için teşekkür ederim yüksel abi olmadı bir shimano yasei alırim bakalım kısmet:)