Yeni Surf Takımlarım :)

Konu, 'Takım Çantası' kısmında haliloz95 tarafından paylaşıldı.

1. haliloz95

haliloz95 Halil Özkan

Favori Kamış:
    oscar saılor 3.90
    Favori Makine:
    okuma safina sna 65
    herkese merhaba.

öncelikle alış-veriş hikayemi anlatayım:

sizin de tavsiyeleriniz üzerine cengiz balıkçılığa gitmeye karar vermiştim ama yol uzak ve amcamın başka bir yeri tavsiye etmesi üzerine vaz geçtim. spot balıkçılığa gitmek için yola çıktım eminönüne giderken balatta çağrı(oscar) balıkçılığı gördüm toptan fiyatına parekende satış vs yazıyordu indim otobüsten ve girdim içeri 2 tane okuma makine vardı ve ben bunlardan Safina SNa-65 olanı seçtim :) kamış ise lineaffenin bir kamışını düşünüyordum fakat yoktu ordaki yetkili bana kendi imalatlerı olan oscar saılor karbon kamışı önerdi benimde hoşuma gitti fiyatı da uygundu boyu 390 cm olanı aldım. şimdi resimler geliyor inşallah beceririm :)

kamışım

Uploaded with ImageShack.us

makinam

eksik olsa da malzemelerim

Kamışımın özellikleri:3.90mt boyunda surf kamış, 150-250g atarlı, 5 parçalı, 118cm kapalı boy, ilk halka katlanabilir, bez kılıf, 530g ağırlık

makinamın özellikleri:65'lik büyük boy makara, 4.8:1 devir oranı, 1 rulmanlı, 540g ağırlık, Aliminyum makara, Grafit gövde, önden kalama, At çek spin avlar için Okuma kalitesinde makine

Hızlı anti-ters makaralı rulman takımı
    Korozyona dayanıklı grafit gövde
    S-Curve osilasyon Sistemi
    işlenmiş alüminyum eloksal makara
    Büyük boy eloksallı alüminyum sarma teli
    RESII: Bilgisayar dengeli Rotor Eşitleyici Sistemi

yorumlarınızı bekliyorum. herkese teşekkürler.

2. maraşlı_özkan

maraşlı_özkan Özkan Zeybek

Favori Kamış:
    Okuma Compressa 420 tele surf
    Favori Makine:
    Okuma Octana OT-55
    En İyi Avı:
    1,5 kg Eşkina 13 kg Yayın
    Hayırlı olsun avı bol olsun inş. makinanın aynısını bende kullanıyorum sazan avı için almıştım, kaç liraya aldın makinayı?

3. gurbuz_

gurbuz_ gürbüz

Hayırlı olsun.Demek Oscar yerli malıymış....

4. volkan07

volkan07 Volkan

En İyi Avı:
    Doğaya iade ufaklıklar
    hayırlı olsun, çok güzel ekipmanların, hele bu yaşta :) bir 10 yıl sonrasını düşünüyorumda baya bir tedarikli olacaksın :)

bu arada yerli malı değildir o, kendi imalatlarıda değildir, zaten netten oscar kamış fotoğraflarına baktığımızda künyesinde italyan bayrağı var, distribütörü falandır onlar.

karbon fiber laminasyon(kamış için değil) derseniz olurda, kalıp üzerine karbonfiber iplik örecek bir sistemin bizde şuanda bulunduğunu sanmıyorum, vakumlu laminasyon sistemi bile çok nadir bizde.

5. lemodella

lemodella Ümit TALU

Favori Kamış:
    okuma salina--Okuma v-system 3.00 20-80 gr
    Favori Makine:
    shimano nexave 6000---shimano sienna 4000
    güzel günlerde kullanman dileklerimle kardeşim hayırlı olsun :)

6. haliloz95

haliloz95 Halil Özkan

Favori Kamış:
    oscar saılor 3.90
    Favori Makine:
    okuma safina sna 65
    cok tesekkur ediyorum ins bi 10 sene sonrasina bende cok umutluyum :) makinayi 55 tl ye aldm.

7. EMRE KALECİK

EMRE KALECİK EMRE

Yeni oltan hayırlı olsun ( Bende oskar saılor un 4.20 sini almayı düşünüyorum sap mesafesi resimden çok uzun gibi duruyor sen almışşsın kullanıyorsun sence nasıl kamış ben 4.20 yi silverstar 65 lik panther makineyle kullanıcam kamışı önerirmisin )

8. efsanay

efsanay Gül

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spirit Surf 3.60
    Favori Makine:
    Okuma Safina Noir FD-SFR 40
    Kullandığın takım nasıldır,teknik olarak yorum yapamıcam ama ben de benzer konuyu açmayı düşünüyordum ki senin konuyu görünce vazgeçtim :)
    Bu takım hakkında ustalardan gelecek yorumlar doğrultusunda ( özellikle olumlu ) ben de almayı düşünebilirim..
    Bu kamışın sapı bana çok uzun geldi daha kısa saplı bir kamış tavsiyeleriniz var mı? Kolumu yormayacak,hafif,fiyatı uygun olanından..Bu kamışın kapalı boyu bile 118 cm imiş :( o kadar uzun bişey istemiyorum yani çok kısa da olmasın.3,20 gibi birşey uyar bana sanıyorum.( boyum 170 cm )
    Tabi makine için de yorumlarınızı bekliyorum.Acilen kendime bir takım uydurmam lazım.( amatör bile değilim bu arada :) ) Evdeki çok büyük ebatlarda ve yorduğu için soruyorum.

Son düzenleme: 8 Ağustos 2011
  9. maraşlı_özkan

maraşlı_özkan Özkan Zeybek

Favori Kamış:
    Okuma Compressa 420 tele surf
    Favori Makine:
    Okuma Octana OT-55
    En İyi Avı:
    1,5 kg Eşkina 13 kg Yayın
    Gül hanım size lineaffe nin spirit surf 360 modelini öneririm, hafif kaliteli ucuz bir surf kamış, ben kız arkadaşıma aldım bazen bende kullanıyorum gayet güzel yanılmıyorsam 50 tl ye almıştım

10. haliloz95

haliloz95 Halil Özkan

Favori Kamış:
    oscar saılor 3.90
    Favori Makine:
    okuma safina sna 65
    teşekkür ederim.evet sap mesafesi uzun kapalı boyu 118 cm ancak karbon kamışlar genelde böyle uzun oluyor 4.20 ile 3.90 ın arasında kapalı boyda fark yok çubukları biraz uzun yapmışlar ancak kamış çok dayanıylı yosunların arasına kaçan iğneyi tüm gücümle çekiyorum 180 derece eğiliyor kamış banamısın demiyor :) ancak tek kusauru var sapının sünger olmaması sahilde kumlarda falan çiziliyor sünger taktırmayı düşünüyorum yazıyı kapatmayacak şekilde. makina konusunda ise okuma avanger av 65 i tavsiye ederim aldıgım yerde olmadıgı için safina sna 65 i aldım şimdiden hayırlı olsun..

11. haliloz95

haliloz95 Halil Özkan

Favori Kamış:
    oscar saılor 3.90
    Favori Makine:
    okuma safina sna 65
    gül abla : kullandığım takım fırlatırken ve çekerken beni hiç yormadı.bu konudaki kamışın oldukça hafif olduğunu söylüyorlar bir araştırın isterseniz. karbon kamış almanızı tavsiye ederim diğer kamışlara göre daha hafif ve sağlam.

12. efsanay

efsanay Gül

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spirit Surf 3.60
    Favori Makine:
    Okuma Safina Noir FD-SFR 40
    oo süper hemen bakıyorum çok teşekkürler :)

halilciğim buna da bakıyorum hemen,sağol,rastgele sana da ;)

bu kamış hakkında düşünceleriniz ?
    http://www.avmarketi.com/asp/product/11923/REMIXON-MEGA-MIX-KARBON-KAMIS-40-80G-270CM

Son düzenleme: 9 Ağustos 2011
  13. vayaz

vayaz engin bilgiç

Favori Kamış:
    shimano aspire dx 2.70 20-50 gr
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw 4000 - Daiwa Saltist 6000 H
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg
    hayırlı olsun makina için atçek ve spin avları demişsin ama bunun için 65 lik makina biraz büyük bence

14. haliloz95

haliloz95 Halil Özkan

Favori Kamış:
    oscar saılor 3.90
    Favori Makine:
    okuma safina sna 65

teşekkür ederim :) makinanın özelliği spin ama 25 ten 80 e kadar boyutları var ben çok fazla atçek takılmıyorum o yüzden 65 lik aldım.

Son düzenleme: 10 Ağustos 2011
  15. haliloz95

haliloz95 Halil Özkan

Favori Kamış:
    oscar saılor 3.90
    Favori Makine:
    okuma safina sna 65

eğer yağmurlu-bulutlu havalarda balığa çıkacaksanız karbon kamış almayın çünkü çok güçlü iletken oldugundan şimşek-yıldırım ı çekiyor :S ben alırken düşünemedim sonradan pişman oldum ama iş işten geçti :( hatta altında warning! yazıyor bulut ve yağmur resmi var alırken nasıl görmedim hayret ediyorum :) neyse canım sağ olsun :)