yeni takım oluşturmada yardım lütfen..

Konu, 'Kamışlar' kısmında tigger tarafından paylaşıldı.

1. tigger

tigger tayfun..

Favori Kamış:
    lineaeffe avventura 4.20 okuma v-system 2.40
    Favori Makine:
    Daiwa emcast sport 5000 shimano catana 2500fb
    En İyi Avı:
    suya iade ettiklerim
    herkese selamlar, senelerdir elimden geldiğince balık avına çıkarım. genelde tatlısu ve tuzlu suda tekneyle çapari ile avlanma şeklindeydi. şimdi boğazda ve silivri tarafında sahilden kullanabileceğim surf kamış almayı düşünüyorum. şuan eleyerek sona bıraktığım kamış makine kombinasyonu aşağıdakilerdir. sizce uygunmudur yada önerebileceğiniz benzer fiyatlarda kamış makina olursa sevinirim.
    saygılarımla....

http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=1-92328420&productref=13447&ID1=&ID2=
    http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=24-MAGNUM6000&productref=3283&ID1=&ID2=

2. gokalps2002

gokalps2002 Gökalp SÖZEN

Tüm forum üyelerine selamlar, sevgiler.
    Sizlerden iki konuda destek rica edeceğim.
    1.Forum üyelerine direk olarak nasıl mesaj gönderiyoruz?
    2.Yakın zamanda, derin deniz balık avı için;
    Çıkrık-kamış ve makara-kamış kombinasyonları yapacağım.
    Bu kombinasyonları yaparken(özellikle çıkrık-kamış) hangi noktalar önem arzediyor?Sizlerin önerebileceğiniz verimli kombinasyonlar ve markalar olabilir mi?
    Şimdiden teşekkürler.

3. tigger

tigger tayfun..

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    suya iade ettiklerim
    gökalp bey konuyu yanlış yere açtınız sanırım :)

4. tigger

tigger tayfun..

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    suya iade ettiklerim
  5. gokalps2002

gokalps2002 Gökalp SÖZEN

Tayfun Bey,
    Amacım esasen tüm forum üyelerine genel bir mesaj gönderebilmekti ancak sanırım başarılı olamadım.
    Doğru yöntem konusunda yardımcı olabilir misiniz lütfen?
    Teşekkürler.

6. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    Gökalp Bey, konu arayüzünde sol üstte yeni konu diye bir buton var ona tıkladıktan sonra yeni bir konu oluşturup forum üyelerinin düşüncelerini alabilirsiniz.

Tayfun Bey, Dam steel power kullanmadım fakat neredeyse 3 parçalı bir kamış kadar ağır ayrıca o tarz halkaları kullanışsız buluyorum. 3 parçalı Okuma salina ya da teleskobik bir Lineaeffe kamış bakın derim.2 makina arasında kaldıysanız Ryobi uygundur. Ama tavsiyem Ryobi Powernose modeli http://www.avmarketi.com/asp/product/9079/Ryobi-PROSKYER-NOSE-POWER-makine ya da http://www.avmarketi.com/asp/product/11673/Okuma-Distance-Surf-Pro-makine .

Son düzenleme: 15 Eylül 2011
  7. furunotr

furunotr Haluk

Sanıyorum bulunduğunuz mevki itibariyle pek ağır kurşun atmayacaksınız... O halde bu kadar ağır ve hantal kamışlara gerek yok; eğer 100-150 gram arası çalışacaksanız Okuma Compressa veya Amudson Kudos kamışları tavsiye ederim... İkisi de hafif, dengeli, hassas ve düzgün aksiyonlu kamışlar; yalnız Amudson diğerinden daha hafif ve narin; elbet o kadar da hassastır...

8. tigger

tigger tayfun..

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    suya iade ettiklerim
    yorumlarınıza teşekkürler. steelpowerı tercih sebebim markası,kapalı boyu ve atarının iyi olmasıydı. makinede ryobinin yedek kafası yok. yedek kafalı bir takım tercih edicem. limitim maximum 230tl civarı
    yarın karaköye inicem tavsiye edeceğiniz bir mağaza ve ürün varsa tavsiyelerinizi beklerim.
    saygılarımla...

9. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Üsküdar'a uğramadan malzeme almayın derim. O bütçeyle Cengiz balıkçılıkta iyi bir takım yapabilirsiniz. Ama ben halen o kamışı almamanızı tavsiye ediyorum.

10. tigger

tigger tayfun..

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    suya iade ettiklerim
    emir bey, kamışta ısrarcı değilim aradığım özellikler bu kamışta var gibi gözüküyor sonuçta kamışı yakından görüp incelemediğim için fikir edinmeye çalışıyorum. parçalı kamışlar bana göre değil ısınamadım bir türlü taşıma zorluğuda cabası. alternatifim olarak, pelican patriot surf var (ağırlığını bulamadım),Lineaeffe titanium surf 4,20 mt, Lineaeffe avventura 4,20 cm kamışta olabilir. sizin ısrarla tavsiye edebileceğiniz kombinasyon ne olurdu acaba?

Son düzenleme: 16 Eylül 2011
  11. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Teleskobik olarak o fiyat aralığın ısrarla değil fakat yedek parça ve tamirat kolaylığı nedeniyle bir de avlanırken daha keyif almanız bakımından daha ince ve hafifi yapılı lineaeffe ve okuma kamışları öneririm. Lİneaeffenin model ismleriyle pek aram yok. Hepsi birbirinin aynısı gibi geliyor bana lineaeffede.

Dam kamış hoşunuza gittiyse problem yok. Ben pek beğenmiyorum ne eskisini ne yeni kırmızılarını. Hakkında da çok iyi şeyler duymuyorum. En iyisi mağazada o fiyat aralığındaki modelleri iyice incelemeniz.

12. furunotr

furunotr Haluk

Emin bey haklı; DAM hem ağır; hem de sağır bir kamış ama beğendiyseniz tercih hakkı sizin; diğer yazdıklarına da katılıyorum...

13. tigger

tigger tayfun..

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    suya iade ettiklerim
    herkese tekrardan selamlar,
    kamış makara alımını bir süre erteledim. oyüzden yorumlarınızı da okuyarak mümkün olduğunca iyi ve uygun fiyat üzerinden ürünleri alıcam. forumdan mümkün olduğunca faydalanmaya çalışarak almak istediğim marka ve modellerden eleyerek ve değiştirerek şu ürünlerin üzerinde yoğunlaştım.

1- lineaeffe atlantica 420surf: 150-250 atarlı,360gr ağırlıkta (118tl)
    2- lineaeffe avventura 420surf: 200gr atarlı, 495gr ağırlıkta (92tl)
    3- okuma distance new dt-60 :550gr, 4,5-1 devirli (102tl)
    4- ryobi ecusima 6000vi :550gr, 5,0-1 devirli (96tl)

ryobi makina hoşuma gitti fakat yedek makarasız oluşu olumsuz. acaba yedek makara ayrıca bulunabilirmi. yorumlarınıza şimdiden teşekkürler

14. tigger

tigger tayfun..

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    suya iade ettiklerim
    tümyorumlara teşekkürler, avventure 420 modelini aldım yakından da inceleyince karar vermem daha kolay oldu. şimdi iş makineye kaldı. makine tavsiyeleri için makineler sayfasından yardımlarını beklerim.
    saygılarımla