Yeni Takımım Lütfen Bakar mısınız?

Konu, 'Takım Çantası' kısmında KyneDawson tarafından paylaşıldı.

1. KyneDawson

KyneDawson kyne

Merhaba bugün yeni bir takım aldım orta seviyeli birşey sizce nasıl bir takım olmuş lütfen iyi kötü yorumlarınızı yazarmısınız.

Makinem bundan aslında okuma marka alıcaktım ama kısmet :)

http://www.anadoluavmarketi.com/u-remixon_rainbow_71_bb_onden_kalamali_60_makine-5570.html

Kamışım da 2 parçalı 20-50 gr atarlı 210 cm Captain marka bişi biraz ucuza aldım :D

Misinam Oskar Ultra 0.30 mm 200mt 17.90 kg

At çek yaparak avlanmak istiyorum sizce nasıl bir takım olmuş iş yapar mı yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler....

2. simse66

simse66 Mehmet Burak

Favori Kamış:
    Shimano Biomaster Spinning 7 1"
    Favori Makine:
    Shimano Exage 2500 RCDouble Handle
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 8.200gr Amerikan Levreği 820 gr Alabalık 1250 gr
    kardes eger ki at çekte kullanacaksan makina cok büyük 60 lık makina genelde sazan avında kullanılır..at çek için en güzel makina 30-luk yada en fazla 40 lık olursa hem rahat olursun hemde yormaz seni....

3. KyneDawson

KyneDawson kyne

Hmm Atçek için kullanıcam ama diğer beklemeli avlarda da kullanabilirim diye aldım yani 2 amaçlı aslında kullandığım diğer takımla atçek yaptığımı kıyaslarsak baya bi hafif :D

4. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Makine biraz büyük. At-çek için nasıl sahteler kullanacaksınız bilmiyorum ama kamışın atarı da bana fazla geldi.

Ayrıca makine için ilk izleniminiz nasıl? Sağlam mı?

5. KyneDawson

KyneDawson kyne

Daha kullanamadım ama eski takımım 20 tl lik setlerden olduğu için onlara oranla kıyasladığım için bana çok çok iyi geldi.
    at çek için büyük ihtimalle silikon balıklardan kullanıcam şu içerisinden iğne geçirilen hem öğrenci bütçesi için ideal en azından kopup giderse ah vah demeyiz :D

6. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Yalnız o silikon yemler gram olarak sizin kamışınızın atarından daha düşük. Uzağa fırlatmada sıkıntı yaşayabilirsiniz.

7. KyneDawson

KyneDawson kyne

haklsınız sanrım kurşun kullanmam gerekiyor. atçek konusunda da pek birşey bilmiyorum yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum.

8. greenfish

greenfish q

dostum benimde remixon makinem var ama rainbow serisi değil. seninki 7+1 bilyalıymış çok pis kıskandım :D benimkinde sadece 3 bilye var :(

9. KyneDawson

KyneDawson kyne

Benim diğer makinede 3 bilyalı bakalım daha kullanmak kısmet olmadı umarım sende istediğin takımları temin edersin.:)

10. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    At ceke yabanciyim ama insallah bu yeni takimla koca koca levrekler rastgelir gule gule kullan:D

11. KyneDawson

KyneDawson kyne

Teşekkür ederim abi :)

12. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    Firsatin oldumu kullanmaya?Nasil varmi birsey?Su at ceki bende denemk istiyorum ama insallah seneye:)

13. KyneDawson

KyneDawson kyne

Hayır henüz kullanmadım ama at çek beklemeli avlardan daha heycanlı oluyor :D

14. pelikan01

pelikan01 Hakan Yasar

Favori Kamış:
    DAM Steelpower Tele Surf 390, Okuma Salina Seaspin 240 - 10/40
    Favori Makine:
    DAM Quick SLR Surf 560 FD, Okuma Trio 40S
    En İyi Avı:
    Akya 2 kg.
    Makineyle at çek yapılmaz mı? Elbette yapılır. Olmazsa olmaz degil. Ancak çok çabuk yorar. Ben 60'lık makineyle yaptıgım zamanları hatırlıyorum. Kolum kopardı, belimin ağrısını saymıyorum bile. Öğrenmek için tabiki olur. Hem yemlide de kullanacakmışsın.

Ancak kamış, silikon atmak için uygun degil. 5-25, 10-30 ya da 10-40 gibi bir kamış lazım. Fakat ne yapabilirsin o kamışla, ağır sahteler atabilirsin mesela, 20 gr civarı.

At-çek disiplinini seversen, mutlaka kendine uygun takımı zamanla oluşturursun. Ancak elindeki oluşturduğun set seni bu işi yorucu ve zor olduğunu çağrıştırmasın. Sevmek yerine bu işten soğumanı istemem. Bu yüzden daha uygun setlerle daha güzel atışlar ve daha az yorucu olduğunu bilmeni isterim...

15. KyneDawson

KyneDawson kyne

Anlıyorum abi peki levreği su üzerinde görüptemi atmamız gerekiyor oltayı
    yoksa devamlı atıp çekicek miyiz balık peşine takıldıysa nasıl bir yol izlemem gerekiyor şimdiden teşekkürler :)

16. KyneDawson

KyneDawson kyne

Ayrıca düzeneğin nasıl olması gerekiyor.