Yeni takımlar yardım

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Kaany tarafından paylaşıldı.

1. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Herkese merhaba,
    eski makinemi kamışımı kullanmayı bırakıyorum ve yerlerine yeni malzemeler almaya başladım.

Forum üyemiz değerli Erkan Abimin (HastaRuh) hediye etmiş olduğu

-Remixon Funeden 1,98m Baitcasting kamış mevcut.

Hala karar veremediğim baitcasting makineyi ise en kısa sürede almayı düşünüyorum.

Şu ana kadar aldığım malzemeler şu şekilde ,

====-

====-

Bunlar için ufak bir takım çantası almayı düşünüyorum.

Almamı önerdiğiniz makine , sert sahte, yumuşak sahte gibi yemli veya spin avlarına uygun malzemeler var mıdır ?

Tavsiyeleriniz benim için altın değerinde. Sizlerin yardımlarıyla güzel vakitler geçireceğime inanıyorum.

Şimdiden teşekkür ederim :)

2. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    lineeffe spirit surf 3,90 - shimano catana dx 240mh
    Favori Makine:
    Okuma avanger55 - okuma safina pro 25spa
    En İyi Avı:
    :)
    rapala klipleri yurt dısından sanırım çeker test yaptınızmı kalıte sağlamlık acısından nasıllar??

konu takıbımde bende yenı baslıyacak bırıyım hadı hayırlısı..

3. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    20 lb misina bağlayıp çektim ama banamısın demedi. Elim gitti, bir daha da denemem :D Sağlam yani

4. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    aliexpress den alıyorsun sanırım. ben de hep oradan alırım malzememi :) ya Kaan allah aşkına şu resmini değiştir gözün sevem resme baktıkca içim bi kötü oluyo :D gel gelelim kamış makineye... kamış yumuşak aksiyonlu 2.70cm bo makine 30 dan büyük olmasın. orgü kullanacaksın anladığım kadarıyla... her makina örgüye uygun olmaya bilir makina hatta kamış bile... kamış halkaları örgünün sertliğine dayanamadığı zaman uç halkasında aşınma oluyor zamanla bol bol kopuyor. makina da yamuk yumuk sarıp klavuz telini yıpratıyor sonra düğümlenmeler vs vs uğraş dur... bence sen mono ile başla... ha imkanın varsa al makina daiwa exeler2500a sar örgüyü bak keyfine. kamış için de yine daiwa shimano tavsiyem ama noooolur resmi değiştir :D

5. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Ben de Kendo Lv-Minnow tavsiyesi yapayım, atımda rüzgarlı havalarda sıkıntı olabiliyor ama sakin havada fena değil, yüzüşüne ise bayılıyorum. Bir de abi, Metin abinin dediği gibi profil resmini gördükçe bi' kötü oluyorum :D :D

6. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Öncelikle değerli yorumlarınız ve samimiyetiniz için çok teşekkürler :D :D

Gece gece çok güldüm :)

Bir adet baitcasting makine alacağım , 1 adet normal makine alcağım.
    Excelleri düşünebilirim yazdım bir kenara.

Monoflament misina da alacağım ne önerirsiniz ?
    Resmi en kısa sürede değişirim :D daha ilgiç bir resim bulunca tabi :p

7. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Bait makineden uzak durmanı öneririm. forumdaki av raporlarına bi bak bakalım içlerinde bait makine ile raporu olan var mı??? bait makina ve kamış ayrı bir kombinasyondur makinayı almak yetmez bait casting kamış da alman gerekir.onlar kısa saplı tetik parmaklı ve atar değerleri tuhaf aralıklarda olan enteresan şeylerdir.bu ekipman genelde tatlısu meralarda dar alanlarda avlanan ve nokta atış için tercih eden tecrübeli insanların kullandığı şeylerdir.üst segmen bait makinada bile sıkca dolaşma olur.soğuk kanlılıkla düzeltip ava devam etmek filan baya bi meziyet yani :thumb: sana tavsiye ettiğim makinanın linkini atıyorum
    http://urun.n11.com/olta-makinesi/daiwa-exceler-ha-olta-makinesi2500-ha-P75674023

arkadaşımda var ben de test ettim gayet dengeli ve güzel:thumb: mono misinada trabuco 0.25 yada daiwa megaforce misinalar var yine 0.25. al bunları kafan rahat ava git :thumb: bence sen resimsiz de gayet makbulsün arkadaşım yeterki içimi böyle bi kımıl kımıl şeetme beyaaaw kurtar beni bu dertten :D

8. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Metin Bey siz beni güldürdünüz , Allah'ta sizi güldürsün :laughing:

Baitcasting kamışım hazır, denemeleri yaptım şu ana kadar 0 birdnest :D

Kafaya koydum ben bu işi yaparım, alacağım bir tane vuracağım kırbacı :p
    30-40 metre mesafeye atsam benim için ideal.

Dedikleriniz konusuna gelecek isek, size %90 katılıyorum ama sadece Türkiye için. Yurt dışında iş biraz daha farklı sanırım. Türkiye'de baitcasting çok yaygınlaşmış bir teknik değil ve alıp kullanamayan yada backlashden usanan hobidaşlarımızın olumsuz yorumları ile kötümser bakış açısı tacını başına geçirmiş bir teknik olarak görüyorum. Yaşım daha genç ben bu işi çözerim diyerek alıp bundan sonra favori makinem olarak kullanmak istiyorum. İnsan neye alışırsa öyle gider. 8 9 yaşımdan beri kullandığım normal makine tabi ki yanımda hep olacak, yeri geldimi kullanılacak ama baitcast beni benden almaya başladı :)

9. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    EEEEY CEMAAAT ŞAHİTSİNİZ!!! BEN UYARDIM SİZ ŞAHTSİNİZ!!! GAYRI GÜNAH BENDEN GİTTİ BİLESİNİZ!!!! EĞER MİSİNA DOLANIRSA GECENİN KÖR KARANLIĞINDAAAAA BU ARKADAŞIMIZ BENİ ANACAK BİLESİNİZ!!!SİZ ŞAHİTSİNİZ EY CEMAAT :D :D bende bi ara fly fishing e merak sarmıştım buralarda... hatta denizde denemeler yaptım bana karşı gelen dalgaya karşı fly oltada ipi suya serme çılgınlıklarına kalkıştım :D dedim kendime bu iş tatlısu için daha uygun vardım gittim tastlısu merasına kamışın boyu 2.70 derenin genişliği 2 :D ipiydi misinasıydı iğnesiydi iğne bağlama mengenesiydi envai çeşit tüyleriydi yok tavşanın bilmem neresinin bilmem kaçıncı tüyüydü yok horozun gerdanının sol yanındaki uzun tüyün dibindeki kısa tüydü yol yola bilirsen o tüyü bağlayalım o böceğin taklidini yapalım hmmm derken mafiş :D

10. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    bu arada resim on numara olmuş :D

11. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    :laughing: :laughing: :laughing: Metin Bey, flya bende baktım ama genelde albalık için kullanyorlar sanırm bende salla dedim geçtim :D

Tabiki olacak backlashler ama yılmadan azimle halledeceğim umarım. Valla çok güldürdünüz beni Mevlam'da sizi güldürsün :)

Siz hangi sahteler kullanıyorsunuz Antalya'da deniz için ? Arada bir Antalya'ya yolum düşüyor :D

12. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Sizin için özel seçtim :D Balıklı olsun dedim bide gülsün dedim tamam :D

Bu arada sizde aliexpressden alışveriş yaptığınızı söylediniz. Neler aldınız ? Aldıklarınızdan memnun kaldıklarınızı bana da söyleyebilir misiniz ?

Sahte, misina, kanca vs :)

13. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Kaan ben aliexpress den 2 senedir alışveriş yapıyorum. alışveriş limiiti 100 dolar yani 75 euro yu geçmediğin ve elektronik ğürünlere özellikle telefon gibi şeylere ilişmediğin sürece pek bişey demiyolar. bazen 110-120doları bulduğum da oluyor çaktırma... ben annem babam abim adına hesap açtım :D okadar çok şey aldımki say say bitmez.en basit olarak söyliim ilk aldığım ürün spinn için olmazsa olmaz yelek... markası bluefish avdeposu.com da 450tl olan yeleği 95 dolara aldım grip aldım pense aldım şapkaya takılacak kadar küçük ve pratik lamba aldım yandan çepli 3 tane pantolon tracking ayakkabı jack wolfskinn kaban motosiklet diz dirsek koruması gözlük kamera ohoooo say say bitmez :D en son ima skimmer in suda ıslatılmış güneşte kurutulmuş muadilini aldım on numara su üstü aksiyonu var :D 0.28 daiwa misina aldım kesinlikle tavsiye ederim.hatta youtube da bu konuda eğitici türkçe videolar da var. yurdum insanı çekmiş videoya on numara öğreniyosun. çin deyip geçme burada satılan mal kadar kaliteliler ve emin ola bilirsin bizimkiler kadar soyucu vurucu yiyici değiller :D

14. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    İlginiz için çok teşekkür ederim Metin ağabey :)

15. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Evet, almamı önerdiğiniz , yanında buda bulunsun diyeceğiniz neler var ?

Levrek avı için su üstü sahtem yok ne almalıyım ? Didim-Akbük tarafında tutacağım