Yeniden Doğmak

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında azizcan tarafından paylaşıldı.

1. azizcan

azizcan azizcan

Uzuuuuun zaman oldu sineklerimizi uçurmayalı. Öyle ki tutkumdan uzak kalmış olmanın verdiği stresten, ne söyleneni duyan nede anlayan, anladığını da ters anlayan bir adam olmuştum. Ne demişti Kuzeyin Oğlu;

Çekilmez bir adam oldum yine
    Uykusuz aksi nalet
    Bi bakıyorsun ki ana avrat söver gibi
    Azgın bir hayvan döver gibi bugün çalışıyorum
    Sonra bir de bakıyorsun ki
    Ağzımda sönük bir sigara gibi tembel bir türkü
    Sabahtan akşama kadar sırt üstü yatıyorum ertesi gün
    Evet evet ve beni çileden çıkarıyor
    Büsbütün
    Kendime karşı duyduğum nefret ve de merhamet
    Çekilmez bir adam oldum çekilmez
    Uykusuz aksi nalet…….

Kafaya koymuştum ne olursa olsun bu Pazar günü bir su kenarında alacaktım soluğu, yoksa sonum hiç iyi görünmüyordu. Hafta içi Birol abi ile plan program yapsak da elde olmayan sebeplerden farklı saatlerde avlağın farklı yerlerinde avlanmak durumunda kaldık.

Onur ile sabah saat 08:30 da ancak yola çıkabildik. Yol üzerinde olmazsa olmaz çorbamızı içtikten 1 saat sonra avlakta yerimizi almış sıcak havaya rağmen doğanın ve sessizliğin tadını çıkarmak için başladık dere boyu yürümeye. Hemen uygun yerlerde sineklerimizi uçurup konduruveriyoruz inandığımız yerlere. Çok geçmeden irili ufaklı kanıyorlar sineklerimize. Hepsini güler yüzle karşılayıp teşekkür edip gönderiyoruz ait oldukları sulara.

Dere boyu inerken gözüme kestirdiğim mekanda alıyorum yerimi. Hemen birkaç yoklama atışı yapıyorum ama bir yandan içimden bir ses, sabret diyor birazdan çıkacak. Oltam suyun içinde, göz ucuyla bir yandan su içindeki sineğimi kontrol ederken diğer taraftan suyu tarıyorum ve işte o an çıkıp geliyor, kendinden emin korkusuz kuyruk sallayışları gözü yukarda ağır ağır ilerlerken bende sineğimi sudan kesip şıp diye önüne sunuyorum, hiç tereddüt etmeden atlıyor sineğime ve o muhteşem dans başlıyor. Tadını doyasıya çıkarıyorum her dakikanın ve heybetli cüssesini alıyorum avuçlarımın içine “aman” diyorum “ne olur uslu dur hiç korkma senin için onca yol tepip geldim birkaç fotoğraftan sonra hemen ait olduğun yere döneceksin” anladığını hissediyorum hiç huysuzlanmadan pozunu verip yüzüme tarifi olmayan gülümsemeyi yerleştirip bir anda akıp gidiyor avuçlarımın içinden.

Derin bir nefes alıp ne kadar hafiflediğimin farkına vardım. İşte yine o yeniden doğmuşluk duygusu. Geri dönüş yolunda yüzümde bir tebessüm, dilimde;

İndim dere ırmağa oy nanayda Cilveloy nanay da
    Fındık dalı kırmağa oy nanayda Cilveloy nanay da
    Geldim seni almaya oy nanayda Cilveloy nanay da
    Başladın ağlamaya oy nanayda Cilveloy nanay da

Dere boyu gezerim oy nanayda Cilveloy nanay da
    Söğüt dalı keserim oy nanayda Cilveloy nanay da
    Nerde bir güzel görsem oy nanayda Cilveloy nanay da
    Gözlerimi süzerim oy nanayda Cilveloy nanay da………

Tüm dostlara sevgi ve saygılarımla ……….

RASTGELE.

Tatlı su kefali (Kasna) yuvaya dönüş videosu

http://www.dailymotion.com/tr/relevance/search/tatlı+su+kefali+yuvaya+dönüş/1#video=x11m636

2. gümüş06

gümüş06 Ahmet YABACI

dizi tadında rapor olmuş ellerinize sağlık.güzel görüntüler fly ın ucunda yakışıklı bir kefal daha ne olsun.sevgilerimle.

3. azizcan

azizcan azizcan

Bu zamana kadar Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı başlığı altında benzeri yayınlanmış bir çok konu varken, Fly fishing ile yapılmış bu av güncesinin bu başlık altına taşınmış olması paylaşım adına bende fark yaratmasa da merakımı da cezbetmedi dersem yalan olur.

Konuyu buraya taşıyan yönetici arkadaşım bu konunun diğerlerinden farkı şudur ve bu sebepten konu buraya taşınmış derse, bende hangi konuyu Fly fishing,Uçurma Balıkçılığı, hangi konuyu İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları başlığı altına yazmam gerektiği konusunda ikilemde kalmam.

Saygılarımla.

4. azizcan

azizcan azizcan

Merhaba Ahmet Bey

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Umarım çok daha yakışıklılarına rastgelirsiniz.

5. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Azizcan tebrik ederim. Ne de güzel yorumlamışsın :) Şarkılarda pek güzel :)
    Bu güzel paylaşımın içinde çok teşekkürler. Sineklerin hep uçsun inşallah :)

6. azizcan

azizcan azizcan

Ahmet çok teşekkür ederim. Aynı avlar peşinde olduğumuzu raporlarından biliyorum. Belki bir gün bir yerde karşılaşıp tanışma fırsatı da yakalarız.

7. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Aynen Azizcan. Bende tanışmayı çok isterim seninle. Geçenlerde Birol abi karşılaştık bir av bayisinde.. Tanışmış olduk :) İnşallah beraberde avlanma fırsatımız olur birgün :)

8. BİROL BABADAĞLI

BİROL BABADAĞLI BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:
    Fly ile Gümüş ( Ama Bir Turnanın Midesinde ) :)
    Paşam tebrik ederim.
    Kendimden çok sana sevindim suya girdi diye.
    Telefonda sesin bile değişti canlandın.
    Biz ayrı yerlerede olsakda durum değişmeyecek.
    Bizim gönlümüz bir.

( konunun buraya taşımasını bende merak ettim:confused: )

9. azizcan

azizcan azizcan

Teşekkür ederim Birol abi

Sesimizi dahada canlandıracak avlara gitmek lazım desem sen anlayacaksın.

Gönlümüz her zaman bir.

10. maxcady

maxcady onur

Maşallah tebrikler.

11. zucchero

zucchero Bora

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 2,10mt 10-40gr, Shimano Alivio CX 2,10 7-21gr
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SFC, Daiwa Sweepfire 2500
    Ortam, fly, balık, fotoğraflar, yakala&bırak, anlatım hepsi birbirinden güzel... Tebrikler.

12. kayral

kayral Önder

Favori Kamış:
    awa-shima
    Favori Makine:
    ryobi
    En İyi Avı:
    çupra 2,10kg/Levrek 4 Küsür
    Tebik ederim çok güzel rapor olmuş elinize sağlık :)

13. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Gene çok keyifli resimler, gene özenle yazılmış, kalp ritmini yükselten rapor. :)
    Teşekkürler Azizcan, niceleri rastgelsin. :)

14. Tuggin

Tuggin Tuğgin USTA

""Derin bir nefes alıp ne kadar hafiflediğimin farkına vardım. İşte yine o yeniden doğmuşluk duygusu. Geri dönüş yolunda yüzümde bir tebessüm, dilimde;""

tekrar iyi ki dogdun Azizcan :)

gecen aylarda sen bölgende avlanırken Armagan (erdemutuk) la karşılaşmışsın bize seni anlatmıştı,Fly da yetekli oldugun bu işe aşk la baglandıgını dinlemiştim.

kalitesi yüksek on numara bir rapor ..cok cok tebrik ederim

her zaman rastgelsin

15. azizcan

azizcan azizcan

Teşekkür ederim Onur Bey.

16. azizcan

azizcan azizcan

Bora Bey çok teşekkür ederim. Umarım çok daha keyifli avlar yaşayıp fotoğraflama keyfini yaşarsınız.

17. azizcan

azizcan azizcan

Merhaba Önder Bey

Beğenmenize çok sevindim teşekkür ederim.

Ayrıca benimde Akçay'da yazlığım var. Her sene mutlaka gelir denizde ve özellikle Ezine'de ilk avımı Vedat Abayoğlu önderliğinde gerçekleştirmiş olduğum avlaktaki tatlı su kefallerini hiç unutamam. Fakat bu sene tatlı bir düğün telaşımız olacak malum, hatunun isteğine boyun eğip farklı bir yerde geçireceğiz gibi tatili.

Rastgele.

18. azizcan

azizcan azizcan

Çok teşekkür ederim Volkan Bey

Güzel sözleriniz beni çok mutlu etti. Doğa Ana'ya saygı duyduğumuz sürece nicelerine hep birlikte rastgelip keyfini birlikte paylaşacağız inancındayım.

Rastgele.

19. azizcan

azizcan azizcan

Merhaba Tuğgin Bey

Doğum gününü kutlamayı sevmeyen sürpriz bir kutlama olursa da kasılan ve iyi ki doğdun kısmı geldiğinde de beni sevenlerin samimiyetinden şüphem olmasa da, yüzü kızaran bünyesine ter basan bir adamım. Sanki söylenmesi mecbur bir sözmüş de arkadaşlarımda zorla söylerlermiş gibi gelir.

Bu gün benim doğum günüm olmamasına ve de sizinle henüz yüz yüze tanışmamış olmamıza rağmen sizden gelen, "iyi ki doğdun Azizcan" cümlesi benim için hiç bu içi kadar dolu ve de anlamlı gelmemişti. Bunun için size ne kadar teşekkür etsem azdır.

Evet Armağan'la bir av esnasında tanışmış ve kısa da olsa güzel bir av günü paylaşmıştık. Adıma söylediği güzel sözlerin sebebi en az o sözler kadar değerli bir insan olmasıdır. Daha geçen gün Birol Abi ile kulaklarını çınlatmış Armağan'ıda arayıp bir av organizasyonu yapalım diye konuşmuştuk. Yanlış hatırlamıyorsam bir sınav telaşı varmış, onu atlatır atlatmaz uygun bir zaman ayarlayıp güzel bir av günü planı yaparsak çok mutlu olurum.

Hepimize her zaman Rastgelsin.....

20. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    güzel bir roman,

avlarınız daim olsun. iade içinde tebrikler, akıcı bir rapor, elinize yüreğinize sağlık