Yeniyim ve donanımım hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum

Konu, 'Takım Çantası' kısmında gurhanx tarafından paylaşıldı.

1. gurhanx

gurhanx Gürhan Demir

Favori Kamış:
    Lineaffe im casting
    Favori Makine:
    Okuma safina pro spa-65
    Öncelikle herkese merhaba,
    Konuyu umarım doğru yere açmışımdır. Çok düşündüm nereye açsam diye kararsız kaldım. :) Daha çok ama çok yeniyim. Biraz önce siparişlerim geldi açıkçası elime ilk defa bir olta aldım, su ürünleri okumuş biri olmama rağmen. :)
    İlk etapta aşağıdaki ekipmanları aldım. Sizce nasıl bir başlangıç. Kıyıdan uzak atış ve spin olarak avlanıcam. Daha çok birazda ağırlığı olan tatmin eden türde balıkalr avlamak istiyorum levrek gibi. Bunun dışında ne çıakrsa bahtıma düşüncesindeyim. Tabi ki Akdeniz'de avlanıcam. Belki şansım olursa tatlı su veya göllere de gidebilirim. :)

1- Lineaeffe im casting 420cm surf 100-250 gr
    http://www.avmarketi.com/asp/product/15902/Lineaeffe-im-casting-420cm-surf-100-250-gr

2- Okuma Safina Pro SPa-65 makine
    http://www.avmarketi.com/asp/product/16713/Okuma-Safina-Pro-SPa-65-makine

3- 100 metre fluoracarbon misina 0.20 mm aldım ((bundan pek emin olamadım daha mı kalın alsaydım diye düşündüm ama bu forumda uzak atışalrda ince misina avantajlı olduğu konusunda yorumalrı görünce bunu alıyım dedim.)
    http://www.avmarketi.com/asp/product/12608/0-20-MM-TRABUCCO-T-FORCE-XPS-SPIN-GUN-100-MT

4- ve 150-120 gram olmak üzere kurşunlar, fırdöndüler ve vmc marka mavibeyaz balığa benzeyen yapay malzemlerden aldım.. ve tabi 5 numara iğnelerden de aldım ek olarak.

2. king_barracuda

king_barracuda

kamış güzel . eski adı turnafresh .kullandım ben memnundum ..
    makine için bişi diyemem .
    misina 0.28 misina hem rahat boşalır hem sana güven verirdi diye düşünüyorum.
    bu misinayıda köstek yada beden yaparken kullanabilirsin.
    zira fluoracarbon lar avcı misinadır fiyatıda monoya göre pahalı olur. makineye mono sarıp bunuda takım yaparken kullanabilirsin . zaten 100 metre az o makinaya

3. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Ürünler hayırlı olsun.

Hedef balık başta levrek gibi düşünmüşsün, sonra ne çıkarsa bahtıma demişsin. :D Uzak atış ve beklemeli yemli av yapmaya yatkın bir takım kurmuşsun bence. 0,20 mm misina bana da çok ince geldi. 0,30 gibi normal ucuz yollu bir misina sarıp makinaya, 0,20 fc'den de beden ve köstek yapmak daha mantıklı olacaktır. Sahte balık atıp çekerek o takımı kullanmak seni çok yoracaktır. Levrek hedefse ve atçek yapmayı düşünüyorsan ona uygun malzemelerle bir takım daha almalısın. :) Rastgelsin.

4. gurhanx

gurhanx Gürhan Demir

Favori Kamış:
    Lineaffe im casting
    Favori Makine:
    Okuma safina pro spa-65
    teşekkür ederim yorumlarınız için :)