YERLİYURT MARİN 4.50 FİBER

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında maldivler tarafından paylaşıldı.

1. maldivler

maldivler yavuz

HERKEZE MERHABA BILGISI OLAN HERKEZDEN YARDIMCI OLMASINI RICA EDIYORUM.BU SENE 4.50 YERLIYURT MARINDEN SANDY TEKNE ALDIM FAKAT KENDI GRUBUN DA EN AGIR 250 KG OLMASINA RAGMEN ACIKTA BALIKTA IKEN TEKNE COK DOLASIYOR DEMIR ATMAM ICIN NE YAPABILIRIM SAGLIKLI OLURMU TESEKKUR EDERIM.BU ARADA KULLANDIGIM MOTOR 4 ZAMANLI 20HP MERCURY

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    HERKESE MERHABA-merhaba.BİLGİSİ OLAN HERKESTEN YARDIMCI OLMASINI RİCA EDİYORUM.[B]-tabi elimizden geldiği kadar yardımcı olalım-[/B]BU SENE 4.50 YERLIYURT MARINDEN SANDY TEKNE ALDIM,-Güzel ,güle güle kullan [/B]-FAKAT, KENDI GRUBUN DA EN AGIR 250 KG OLMASINA RAGMEN -oturaklı tekne,malzemeden çalmamış[/B]- ACIKTA BALIKTA IKEN ,TEKNE COK DOLASIYOR -[B]akıntı vardır,dalga vardır,çapa atmıyormusun[/B]DEMIR ATMAM ICIN NE YAPABILIRIM -çapayı suya bırak,dibi bulunca tekneye sabitle SAGLIKLI OLURMU -[B] çapa ve ip ıslanır tabi de hasta olmazlar,gayet sağlıklı olur [/B]TESEKKUR EDERIM.-[B]bişey değil BU ARADA,-buyur KULLANDIGIM MOTOR 4 ZAMANLI 20HP MERCURY- hımm güzel makina güzel uyum

problemin nedir anlamadım ama yardımcı olmaya çalıştım.:)

3. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    :mad: Bu ne biçim bir soru anlamadım:confused:

4. kirmikirli_kemal

kirmikirli_kemal kemal

En İyi Avı:
    nerdeee
    valla yavuz kardeşim acıkta ido vapurunu da bıraksan oda baya bir dolaşır..derinliğini bildiğin bölgelerde capayı salarak sabitleme yoluna gideceksin başka yolu ise bulunduğun yerden uzaklaştıkca motorun sayesinde verim aldığın bölgeye tekrar döneceksin.yani titanik bile olsa akıntı varsa o kayık gider yani... :))

5. maldivler

maldivler yavuz

cok tesekkur ederım yardım amaclı cevap yazanlara.

6. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    Merhaba; teknen piyasadaki sayılı fiber teknelerden.Kalitesi oldukca iyi tekneyi çapa atmadan bırakırsan akıntı nereye ise otarafa götütür seni bu sadece senin teknen için deil büyük yük gemileri bile çapa atıyor atmasalar onlarda sürüklenir.Sanırım bu işte yenisin o bakımdan bilen biriyle denize çıkmanı işi kapmanı tavsiye ederim deniz tecrübesizliği hiç affetmez altında en sağlam tekne bile olsa bu iş tecrübe işidir ilk zmanlar fazla açılma ve tek çıkma çapanı at otuttur kalamanı ver ve tekneye bağla çapa ipini ozaman gezmezsin umarım yardımcı olmuşumdur saygılar...

7. ozan

ozan Ozan

havanın çok iyi olmadığı günlerde kesinlikle çıkmayın. deniz tecrübeniz hiç yok gibi görünüyor. çapasız olduğunuz yerde kalabilmek akıntısız. rüzgarsız dalgasız bir hava işidir. oda 5 yılda bir olur.

8. maldivler

maldivler yavuz

İLGİNİZ İCİN COK TESEKKUR EDERIM

9. cenkgul1976

cenkgul1976 cenk

Favori Kamış:
    okuma cedros pro jig
    Favori Makine:
    okuma salina 2 10000
    kullandığınız çapanın ağırlığının teknenize uygun olduğunu düşünürsek tekne çapa atmanıza rağmen dipte tarama yapıyor ve tutunamıyor ise genelde yapılan hata yeterli kaloma bırakmamakdan ileri gelir buda nedir eğer çapanızı sadece ip ile bağlayıp salıyor iseniz bıraktıgınız derinliğin sert havalarda 10 katı normal havalarda ise 5-6 katı kaloma salmalısınız. Yani 10 m lik bir derinliğe çapanızı saldıgınızda tarama yapmaması için normal havalarda teknenin burnunu rüzgara karşı vererek ortalama 50m civarında ip ile birlikde çapayı suya bırakıp çapa tutunana kadar düşük gazda tornistan yapmanız gerekir . Soruyu doğru anlıyabildiysem eğer çözümü bu :thumb: ( 6-7 kiloluk bir şemsiye çapa sizin için yeterli olur )

10. neraslan

neraslan Nihat

merhaba bende de aynı tekne var bu ikincisi yaklaşık 10-12 yıldır 2 adet eskitim ben menmumum çapaya yaklaşık 2-2.5 metre zincir bağla sonra halat bağla halat yüzdüğü için çapanın iyi tutmasını önlüyor gibi görünüyor

11. gotcha34

gotcha34 Kürşat Yılmaz

Aynı üreticinin 4.60 modelini aldım. 270 kg ağırlığında. Özel design çapalar var şemsiye tipinin dışında modelini tam hatırlamıyorum ama asla tarama yapmıyor. 6 kg. ağırlığında paslanmazdan. 6 m paslanmaz zincir bağlı ucuna. Saldığında tam oturur asla tarama yapmaz.

12. Tuggin

Tuggin Tuğgin USTA

Fatih abi süper cevap vermişssin:)

13. cenkgul1976

cenkgul1976 cenk

Favori Kamış:
    okuma cedros pro jig
    Favori Makine:
    okuma salina 2 10000
    Vay arkadaş soruyu ben yanlış anlamışım banghead kardeşimiz tekne ağır olduğu için demir atmadan olduğu yerde kalmayı planlıyormuş iyide kardeş öncelikle o 20 hp lik motoru kullanabilmen için senin ADB sahibi olman lazım ve eğer senin ADB varsa ve sen bu soruyu soruyorsan lütfen denize açılma hem kendi canına kastedersin hemde başkalarının :eek: