yetişin Ankara Mogan'da facia

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında turna_meps tarafından paylaşıldı.

1. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    Merhaba arkadaşlar,
    1 senedir mogana kesikköprübarajından su veriliyor ve bu seneki sık yağışlar sayesinde gölün su seviyesi aşırı miktarda yükselmiş ve bununda etkisiyle balık sayısı arttığı gözlemledim ama kötü olan eline oltasını kapan sinek iğneyle serçe parmak boyunda sazanlar dahil olmak üzere en büyüğü 20 cm sazanları halk katledio ve kişi başı en az 100-200 tane balık alıyorlar hepsini uyardım ama bir kişi dğeil 100 kişi kimseye dert anlatamıyorum,, haftasonu yolu düşen olursa görsün her sazlık başında 10 kişi sazan katletmek te, jandarmaya ihbar ettim gelmeye bile teşebbüs etmediler birşeylerin acil yapılması lazım, şimdiye kdar senelerdir mogan'da görülmeyen bu balık artışını devam ettirmeliyiz

Ama neyapabilirim jandarma ihbarımı değerlendirmiyor birini güzellikle uyarsam şiddetle cevap veriyor :( :( Bir çözüm bulmalıyız

2. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    :(:(:(:(:(

Şimdi buradan orada katliam yapanlarla buna izin verenlere öyle şeyler söylemek var ama:(

Bülent abi, keşke foto çekseydiniz...
    İlgili yerleri mail bombardımana tutabilirdik...

3. metinimsi

metinimsi metin

Favori Kamış:
    1-)Master KAMIŞ 100-250 gr atarlı, kapalı boyu: 107cm 2-)REMIXON SAFARİ KAMIŞ 80-150G 360CM
    Favori Makine:
    1-)Mars makina 3 +1 bilya 4.2:1 devir. 2-)OKUMA LONBOW LBII-665 MAKİNE
    En İyi Avı:
    4,100gr TOMBİK
    bu söylediğin gibi bir başka katliamda denizli gökpınar baraj gölünde meydana gelmekte ama kim kime dumduma misali...

4. fixahmet

fixahmet AHMET

Favori Kamış:
    Daiwa msp 270
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    sazan 5150 gr
    ne zaman adam olucaz arkadaş. ayıptır, yazıktır... tuttuklarının israil sazanı olmasını ummaktan başka bir çaremiz yok sanırım...

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Doğrusu, ilginç bir temenni?:rolleyes: :(

6. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    yok arkadaş biz adam olmayız ondan sonrada balık yok diye ağlarız :mad:

7. salo309

salo309 mehmet

En İyi Avı:
    Aynalı sazan 3,5 kg
    ne cahilliktir ya, ne gözü doymamışlıktır. yazık insaf ya. tutuyorsan bile sal. yiycek almaya paran mı yetmiyor ki hepsini yiyorsun?? ama ben inanıyorumki ilerde herkes bilinçlenecek. bu tepkileri görmek biraz olsun içimi rahatlattı.

8. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    tepki iyi de...
    Bunları bir şekilde belgeleyip tepkiyi gerekli yerlere yönlendirmemiz lazım...

9. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Bu konuya benzer sevgili Burman,ın Makaleler bölümünde açmış olduğu Balıklarla dolu bakir göllerim konusuna yapılması artık farz olan şeyleri yazdım , benden hatırlatması.

10. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    turna 6,5 kg,aynalı sazan 14 kg
    arkadaşlar kusura bakmayın ama bende defalarca bu şekilde avlananları şikayet ettim malesef bi sonuç alamadım sanırm usulsüz ve kaçak balık avlayanlar biz duyarlı kişiler dışında kimsenin umrunda degilll yanılıyormuyum
    bence balık avcılıgı bir spor hafta sonununu veya boş vakitlerini degerlendirmek için olta keyfi yapmak isteyen bu saygısız ve duyarsız arkadaşım sözüm sana unutmaki birdahaki seneye bu balıkları mumla arayacaksın unutma bu duyarsızlıgının sadece sana degil bu spora hobiye gönül veren birçok arkadaşına zarar veriyor yazık balık tutuyorum diye kendini kandırıyorsun ama farkında olmadan etrafına zarar veriyorsunnn