Yılanbaş Balığı

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında Small hunter tarafından paylaşıldı.

1. Small hunter

Small hunter özgür sungurtekin

Favori Kamış:
    Silver star horizon
    Favori Makine:
    Remixon sunny 5000
    En İyi Avı:
    Yarım midye kabuğu
    Yılanbaş Balığı belkide şu ana kadar görebileceğiniz gerçek anlamda en tehlikeli balıklardan bir tanesidir.Bu tehlike kavramı hem insanlar için hemde hayvanlar için geçerlidir.

Pirana balıklarını bir çoğumuz tehlikeli balıklar olarak bilirler.Piranalar bildiğimiz gibi herşeye saldıran, kana susamış rakipsiz gibi gözüken balıklardır ama birde diğer bir taraftan bakarsak Yılanbaş balıkları piranaların azılı düşmanlarıdır ve onlardan daha fazla özeliğe sahip, onları alt edecek kapasitededir.

Yılanbaş balıklarının özelliklerini duyduğuz zaman gerçekten çok şaşıracaksınız çünkü yılanbaş balıkları yaşamak için her türlü şeyi yapıyor ve yaşamaya programlı diğer balıklarlardan üstün zekaya sahip diyebiliriz.Anayurdu Tayland olan Yılanbaş balıklarını bütün dünyada bulmak mümkün…Özellikle Çin ve Kore yemeklerinde bolca kullanılan oldukça lezzetli bir ürünmüş ve yemek olmanın haricinde akvaryum hobisiyle ilgilenen kişiler sayesinde de bütün dünyada Yılanbaş Balıklarına rasyalabiliyorsunuz.

Yılanbaş Balıklarının yaşamaya programlı olduklarını söylemiştik.Bu balıkların belkide duyupta inanamayacağınız en değişik özellikleri sudan çıktığı zaman yaşamaya devam edebiliyor ve sudan çıktığı zaman bir yılan gibi kıvrılıp yaşamaya bir şekilde devam etmeye çalışıyor.Ne bulurlarsa yiyebiliyorlar ve gittikleri yeri tam anlamıyla istila ediyorlar.Amerikada bu balıklardan çok çekmişti ve orada bulunan göllerin ekolojisi oldukça bozmuştu.

Çeşitli türleri bulunan Yılanbaş Balıklarının 1 hatta 1,5 metreye kadar boyutlarında olduğu oluyor.Bu boylardaki balıklar tahmin edebileceğiniz gibi insanlara saldırabiliyorlar gerçi bu kadar boyutlarda olmasalar bile genede insana saldırabiliyorlar.Misal akvaryumunuzda 30 cmlik Yılanbaş Balıklarınız var diyelim elinizi suya soktuğu zaman keskin dişleri ile etinizden bir tat almak isteyebilirler.

Büyük bir akvaryumum olsa çekinmeden beslerdim bu balığı çünkü hem görünüş olarak hemde yaşama bakımından insanlardan bile daha fazla çaba gösterdiği söylenebilir.

Gerçek bir Rambo olarak tanımlayabileceğimiz Yılanbaş Balıkları hakkında sizler neler düşünüyorsunuz ?

http://www.porttakal.com/foto-galeri/cok-tehlikeli-balik-1290/

2. BeşiktAŞK

BeşiktAŞK Mehmet

national wild kanalındaki canavar balıklar programında izlemiştim bu balığı. karaya çıkıp hareket edebilen bir balıktı. ayrıca çok keskin dişleri var.

3. ooztekin

ooztekin Özgür

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal &tesadüfen Akya....ama tartmadım..
    YIlanbaşı akvaryumde besleyenler var ama vahşi bir tür olduğundan canlı balık yemek istiyor. BEn Akvaryum hobisi ile ilgilenen biri olarak canlı ile canlı beslemeyi etik bulmuyorum. Doğada bulursa yakalarsa yesin ama akvaryumda vahşi tür beslemek, av için adil olmuyor çünkü kaçamıyor..
    Bu türü beslemedim ama ingilizce akvaryum sitelerinde akvaryum camını patlatabildiği yazmakta..muhtemelen kuyruk darbesi ile
    Pİranhaların da elektrik kablolarını ısırabildiği ve çarpılarak telef oldukları bilindiğinden..vahşi türlerin kendi bindikleri dalı kesmek gibi zeki! bir yönleri de var galiba