YİNE BEN BU SEFER SPİN TAKIMI

Konu, 'Kamışlar' kısmında bolulu14 tarafından paylaşıldı.

1. bolulu14

bolulu14 çetin

Favori Kamış:
    Remixon Venüs 2.70 spin
    Favori Makine:
    Remixon Bluesky
    En İyi Avı:
    5 cm istavrit :)
    Bu işi ögrendikçe takımlarıma bir yenisini daha ekledim büyüklerimden ve benden tecrübeli ustalardan aldıgım bilgiler dogrultusunda kendime spin takımı hazırladım
    yine remixon marka hem fiyat açısından hem daha önce aldıgım sazan takımının performans açısından uygun gördüm siz değerli büyükleriminde fikrini almak istiyorum

http://www.avbalikmarketi.com/asp/product/6390/1101-0738-2100-Blow-2-10m
    http://www.anadoluavmarketi.com/u-remIxon_tn_400r_olta_makInasi-6124.html

Birde savegear marka gümüş sahtesi resmini bulamadım

2. bolulu14

bolulu14 çetin

Favori Kamış:
    Remixon Venüs 2.70 spin
    Favori Makine:
    Remixon Bluesky
    En İyi Avı:
    Birde untmadan arkadaşlar Turna ve Alabalık için ( özellikle turna ) hangi saatlerde şansım fazla olur derinde mi gezer yüzeydemi acıkdamı kıyıdamı gibi gibi ...tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim bu konuda pek bilgim yok deneyimimde yok

saygılarla...... rastgele

3. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENİUM CI4 3000 SFA, SHIMANO TECHNİUM 1000 FD
    En İyi Avı:
    Hamsi... :)
    Herkesin tercihi farklı sonuçta ama benim turna takımım kıyıdan avlandığım için 2.70 ve atarı 10-30 gr. Senin tercih ettiğin kamış 2.10 ve atarı çok yüksek. Kullanacağın sahtelerin ağırlıkları 10 ile 25 gram arasında değişecek. Ve düşündüğün kamışla uzağa atma şansın maalesef yok. Bu söylediklerim turna için geçerli. Alabalığa gelirsen o daha kötü onda kullanacağın meppsler 3 gram en babası 7-8 gram olsun. O yüzden bence 10-30 gram atarlı bir kamış tercih et ve rahat kullanman açısından bence biraz uzun olsun. Makine içinde yanlış anlama ama bence 50 küsür lira ona vereceğine daha iyi bir şey alabilirsin...

4. haakaan

haakaan Hakan Çetinkaya

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    Can Dostum
    Kesinlikle Fatih kardeşime katılıyorum . spin avında kullanacağın ekipmanın hafifliği kadar kamışın atarı kuulanacağın sahtelerin ağırlığı ile orantılı olmalı ki kıyıdan uzağa atış yapabilesin . makine için farklı marka ve modellere yönelmeni öneririm , okuma , daiva cormoran gibi markarda aynı fiyat aralığında güzel makineler bulabilirsin . şimdiden alacağın takım hayırlı olsun . bol bol balık yakalayıp bizlerle paylaşman dileğiyle . saygılar

5. bolulu14

bolulu14 çetin

Favori Kamış:
    Remixon Venüs 2.70 spin
    Favori Makine:
    Remixon Bluesky
    En İyi Avı:
    hakan ve fatih abi yorumlarınız için teşekkürler...

aslına bakarsanız 210 cm benim tercihimdi bana iki kamış göstermişti

diğeri 240cm di. onun atarı 10-30 gr dı. ben bu takımı aldım zaten.Bu kamışın atarı diğer kamışınkiyle karıştırdım.Eve geldigimde fark ettim bunu sorun sadece kamışın atarında bunu sizde fark etmişiniz markaya gelince şu an için bu marka sazan takımı var 2 defa kullandım ve kullanan arkadaşlarda var o yüzden benim takıldıgım nokta kamışın atarı sadece acaba değiştirsem mi ?

6. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Tercih sana kalmış ama 240 ve 10-30 gram tam işini görür. yüksek atarlı kamışın ucuna taktığın yemde hafiflikten dolayı esneme payı olmayacağı için uzağa atma şansın olmayacak. :)

7. therasmus

therasmus fatih demirci

Favori Kamış:
    Lineaeffe spider surf 4.20 m
    Favori Makine:
    Ryobi oasys 8000
  8. bolulu14

bolulu14 çetin

Favori Kamış:
    Remixon Venüs 2.70 spin
    Favori Makine:
    Remixon Bluesky
    En İyi Avı:
    ( kamış fiyatı burda yazan değil )

fatih usta bence önerdigin kamış benden 10 üzerinden 8-9 alır. tam isabet istedigim gibi fakat almış bulundugum için artık anca önerebilirim bence fiyat açısından olsun markayı zaten tartışmaya gerek yok atarı falan bu iş için biçilmiş kaftan

Neyse ben aldıgım kamışı degiştirdim.uzatmadan linki veriyim size...

http://www.balikmarketim.com/?urun-35887-REMIXON-VENUS-240-cm-OLTA-KAMISI.html

ve bugun bir arkadaşla deneme fırsatı yakaladım 15-20 dk içinde sonuç aldım

raporlar kısmını biraz kirletiyormuyum bilmem ama 1 rapor daha geliyor benden

son olarak 1 takım daha yapacam bu takımı da her avdsa kullanabilecek 1 kamış cormoron profline 300cm bunu düşünüyorum

SAYGILARLA.........

9. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Hayırlı olsun, güzel avlarında kullan...

10. BassBariton

BassBariton Barış Yener

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spirit Surf 3.90m / Okuma V-System 2.40m Spin
    Favori Makine:
    Okuma Powerliner PL-865 / Okuma Safina Noir 65 / Okuma Trio-30S
    En İyi Avı:
    Limit dahilinde ısparoz :D
    Spin kamış olarak fazla parçalı tavsiye etmezler genelde özellikle hafifliği önemli bence sürekli at-çek yapılacağından dolayı ama hepsinin amacı aynı sonuçta hayırlısı olsun

11. bolulu14

bolulu14 çetin

Favori Kamış:
    Remixon Venüs 2.70 spin
    Favori Makine:
    Remixon Bluesky
    En İyi Avı:
    Fikirlerin için teşekkürler ben biraz daha ağır sahteler için böyle bir seçim yaptım

http://www.balikmarketim.com/?urun-5...pin-Kamis.html

yukardaki link deki kamış bu iş için tam ideal birde alman markası fatih ustat

bunun yanına sence hem uygun fiyat hem kaliteyi bir arada nasıl bir kombinasyon yapabiliriz