Yine,yeniden Avşa'ya..

Konu, 'Bölgeler' kısmında Uygar Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Uygar Arslan

Uygar Arslan Uygar Arslan

Herkese merhaba,4 senedir her sene tekrarladığımız gibi bu yaz da tatilimizin 1 haftasını değerlendirmek üzere AVşa'ya gidiyoruz...Bu cuma yolcuyuz..1 hafta boyunca Avşa'da geçireceğim süre boyunca forumdan arkadaşlarımızdan Avşa'da bulunan olursa tanışmaktan,balığa çıkmaktan iki lafın belini kırmaktan mutlu olurum...Ben bol bol balığa çıkacağım...Şimdiden sağlıcakla kalın..
    not:Bu aralar Avşa'nın balık durumunu bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

2. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    merhaba ben yaklaşık 18 senedir avşaya gdrm yaz tatili için bu sıralar avsada akşamlari çapari ile istavrit, yemli dip oltası ile mezgit, izmarit ve yemine góre kefal çıkar, ayrica temmuz ortası gibide zargana yapmaya başlar... ancak avşaya gtmeden önce takım çantanız için gerekli alışverişi yapın derim çünkü avşadaki olta malzemeleri satan 2 dükkan var onlardada malzemelerin çeşitliliği kısıtlı... bu sene çalışıyorum malesef gelemiorum avşaya, yoksa şimdiye kdr balık şenliği yapardım :( :(

3. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING 240 M 10-30gr SHIMANO BEASTMASTER CX SURF TE 4.30 200gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA SHIMANO EXAGE 4000 FC
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Uygarcım iyi tatiller şimdiden.Güzel raporlarını bekliyorum.

4. Uygar Arslan

Teşekkürler..

5. Uygar Arslan

Saol Can abi..senin elemanın telini bekliyorum..

6. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Ben de şu anda tam karşınızda Marmara Adasındayım :) bolca istavrit var, yarın eşkina denemesi yapacağız.. avşa kumluk olduğu için mırmırı boldur ama büyük mırmırlar ağustostan sonra gelir.. iyi tatiller..

7. Uygar Arslan

Teşekkür ederim...Evet ordaki arkadaşımla konuştum çok bol istavrit varmış...Size de rastgele:)

8. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Evet Berkan abinin dediği gibi avşada mımır bulunuyor ama şu sıralar gerçekten çok kücük oluyolar, büyükleri eylül ekim gibi ortaya çıkıyor...

9. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    iyi tatiller Uygar bol avlar dilerim

10. Uygar Arslan

O zaman hiç incitmeye değmez mırmırları...Saolun bilgiler için..

11. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Aynen öyle, avladığına değmeyecek büyüklükte oluyorlar mırmırlar yaz döneminde Avşa'da ama eylül ekim gibi de irileşince kıyılarda dolaşmıyorlar pek, derin suya çekilmeye başlıyorlar onlar içinde tekne ile açılmak merasını bilmek gerekli... ;) ama tabi benim kıyıdanda iri mırmırlar yakaladığım da oldu kısmet işi birazda :) umarım Avşa da bol avlar gerçekleştirebilirsiniz..

12. Uygar Arslan

Saol Ersin,Araplar Köyü sanırım daha bakir ve balık popülasyonu açısından daha zengin...Zaman zaman levrek yakalandığını duyuyorum..Sence gitmeye değer mi??

13. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    ben Araplar tarafında kalıyorum Avşada ztn.. Araplarda istavrit mezgit tutamazsınız kıyıdan ancak iskeleden yemli oltayla izmarit, kefal mevsimindede zargana fln çıkar.. ayrica dediğim gibi 18 senedir avşadayım yazlari araplardan kıyıdan ve çevresinden levrek yakalayan olmadı ki ben en çok balık pesinde olanlardanım, ama belli olmaz tabi belki denerseniz siz ilk olursunuz ama inanın çok düşük ihtimal... Avşada levrek çıkıyor ama her merada değil, onuda gece tekneyle gidip adanın taa öteki uç taraflarında marmara burnu denen yer var oradan yakalıyorlar, eğer teknesi olan tanıdık birisi varsa onunla deneme yapabilirsiniz. Ancak şunu belirtmeliyim avşanın hatta özellikle arapların denizi tekneyle açılanlar icin tehlikelidir, deniz çarşaf gibiyken bir anda fırtına patlar bu neden oraların havasını iyi bilen birisi olması lazım teknede..

14. Uygar Arslan

Ersin kardeşim değerli bilgilerin için teşekkürler..Demek levrek bilgisi yanlış bir bilgiymiş...Neyse biz bol bol istavrit avlayacağız artık napalım..Kal sağlıcakla

15. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Levrek bilgisini nerden duydun bilmiyorum ama harbiden doğru olmayan bir bilgi orasını çok iyi biliyorum :) bildiğim kadarıyla 1 haftalık bir vakit geçireceksiniz Avşa'da, size tavsiyem Arapların denizini ve balığın merasını bilmiyorsanız av saatlerinizin fazlasını orada harcamayın derim, gidip işin inceliklerini biliyorsanız Avşa iskeleden ister akşam suyunda çapari yapıp istavrit tutarsınız, istersenizde yeminizi denizden rahatlıkla temin ederek yemli olta ile izmarite, mezgite, kefale, istavrite...vs olta atabilirsiniz atabilirsiniz... Rastgele :thumb:

16. volkanca

volkanca Volkan

iyi tatiller uygar, umarım bol balıklı geçer