YURTDIŞI SİTEDEN ALDIĞIM MALZEMELER

Konu, 'Takım Çantası' kısmında aybasan tarafından paylaşıldı.

1. aybasan

aybasan AYDIN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Peygamber balığı 1.5 kg
    ...İnternetten Türk sitelerinden birçok alışverişim olmuştu çeşitli konularda bugüne kadar.Ama yurt dışından alışveriş konusunda bilgim yoktu yinede biraz araştırmalarım sonucu denemeye karar verdim ve birkaç malzeme siparişi verdim.

...İlk etapta denemek istediğim için çok birşey almadım ve fazla bir para harcamadım ve güvenli bir siteden alma yolunu seçtim alışverişide Paypal ile yaptım tabi bunun içinde öncesinde bir Paypal hesabı açmak gerekti..Bunun avantajı güvenli olması ve bir sorun olması durumunda paramızı kurtarabilme olayının çok daha güvenli olması direk kredi kartı bilgilerimizi vermek zorunda kalmıyoruz böylece alışveriş yaptığımız sitelere,Paypal üzerinden ödememizi güvenli bir şekilde yapıyoruz..

...Dealexteremede bütün ürünler ücretsiz kargo ile evinize kadar geliyor sadece ulaşma süresi biraz fazla benim siparişimden sonra gelmesi yaklaşık 1 ayı buldu..Dikkat etmek gereken bir konuda 15 dolar üzeri alışveriş yapmak böylece takip numarası veriyor yada 1 dolarmı neydi ücretini ödeyip takipli gönderilmesini sağlıyorsunuz ama benim önerim 15 dolar üstü alışveriş yapıp otomatikman takip numarası almak...

...Aşağıya aldığım birkaç ürünün resmini koyup fiyatlarını ve ürünlerin bende bıraktığı izlenimleri paylaşacagım umarım resim eklemeyi becerebilirim

...İlk ürün bu av eldiveni malzemesi ince esnek bir yapıda bence fiyatına göre oldukça iyi fiyatı 3 dolar :) hatta ben avda üzerine ameliyat eldiveni geçripi kullanmayı düşünüyorum böylece hem tamamen su geçirmez olur hemde ellere yem-balık kokusu sinmemiş olur hemde ellerin suyla temasını tamamen keser tercihe kalmış birşey bu eldiveni tavsiye ederim.

...ikinci ürünümüz ip misina..Burada baktığımda 100 metresi 25 tl civarıydı bana çok geldi..daha önce hiç ip misina kullanmadım pek bilgim yok bu konuda..Ama bu 500 metre 0.32mm ve fiyatıda kargo dahil 10 dolar..yanlız unutmadan bunu dealexteremeden almadım ebaydan aldım bunu buda yaklaşık 1 ayda geldi..Henüz kullanma imkanım olmadı kullanınca ürün hakkında yorum yaparım ama şuan incelediğim kadarıyla gayet sağlam ve iyi duruyor Türkiyede 100 metresi 25 tl iken ben 500 metresini yaklaşık 25 tl ye almış oldum bu nedenle bence çok hesaplı

...Üçüncü olarak aldığım şey ise ya tutarsa hesabıyla aldığım suni bir yem :) Slikon karides...yapısı hiç fena değil üzerinde parlak simler var ışık oyunu yaratsın diye..Açıkcası iş yaparmı hiç bilmiyorum??..Suni yemle av konusunda zaten pek tecrübem yok..Boyutu hafif irice yaklaşık serçe parmağı büyüklüğünde ava gittiğimde deneyeceğim artık iş yaparsa neala..Bununda fiyatı 3.40 dolar içinde 10 adet var.
    ...Balık tutarmı bilmiyorum ama güzel Hanım kaçırtıyor çaktırmadan eşimin yanına birkaç tane koydum epey bir uzağa kaçırdı en azından bu konuda başarılı :))

...Benden şimdilik bukadar..Umarım biraz yardımcı olmuş fikir vermişimdir..Çok fazla ürün ve çeşit var neredeyse sınırsız..Dediğim gibi deneme amaçlı ilk alışverişimdi daha sonra başka şeylerde almayı düşünüyorum..Herkese bol balıklı keyifli avlar güzel günler diliyorum..
    ..................Saygı ve selamlar tüm balık avına gönül vermiş arkadaşlara..

2. haliloz95

haliloz95 Halil Özkan

Favori Kamış:
    oscar saılor 3.90
    Favori Makine:
    okuma safina sna 65
    hayırlı olsun :) karidesler çok güzel gözüküyor :D

3. deePblue

deePblue na

teşekkürler
    güzel bir bilgilendirme olmuş.
    güle güle kullanın yeni malzemelerinizi.

4. therasmus

therasmus fatih demirci

Favori Kamış:
    Lineaeffe spider surf 4.20 m
    Favori Makine:
    Ryobi oasys 8000
    Makul fiyatlarda ürünler bulunabiliyor yalnız dikkat edilmesi gereken ,sahtekarların bolca olmasıdır.:)

5. aybasan

aybasan AYDIN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Peygamber balığı 1.5 kg
    dealextreme kendisi satış yapan bir site şahısların satış yaptığı bir site değil bu nedenle güvenli ama kargolamaları kötü poşete koyup yolluyorlar kutuya falan koymamışlar kırılabilecek şeyler alınırsa gelene kadar sorun çıkabilir

....Ebay dan alıyorsanız o zaman yüzlerce-binlerce satışı olupta %99 pozitif yorum almış olan kişilerden alacaksınız..yinede arada ödeme için Paypal kullanıldıgından bu alışverişler güvenli baya.

6. Armadillo DaNTe

Armadillo DaNTe Öner

Paylaşım için teşekkürler Bu sayede çoğu kişi internet alışverişine daha sıcak bakacaktır..
    Alımış olduğunuz ekipmanlarda gayet güzel Gülerek kullanın..
    Hayırlı Avlar diliyorum şimdiden :)

7. laborant1986

laborant1986 mesut

vergi ve gümrük konusunda sıkıntı çıkarmı acaba

8. aybasan

aybasan AYDIN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Peygamber balığı 1.5 kg
    sıkıntı çıkmaz bazı şeylere dikkat ederseniz.ürünleri normal postayla alın uluslararası kargo şirketiye almayın gümrüğe takılırsa üründen fazla navlun takip ıvır zıvır parası çıkarıp sizi yolmaya çalışıyorlarmış yada siz ürünü teslim almaktan vazgeçerseniz bu nedenle falan iç ediyorlarmış böyle çok söylenti ve şikayet varUpps-fedex falan gibi kargo şirketleri bunlar.normal takipli postayı seçin.Normal posta kargoyu kontrol ettikleri bile pek yokmuş zaten...
    ...diyelimki normal posta gümrükte takıldı gidip memurla konuşup ticaret değil kendin kullanacagına ikna edersen alır gelirsin yada en fazla ürünün %20 si kadar vergisini öder alırsın..75 euroya kadar zaten tamamen cüretsiz vergisiz..aldığınız şeyden 4-5 tane birden almayın aynısından yani ticaret yapıyor bu satacak bunları havası olmasın.ilaç-bıçak-silah-cep telefonu vs vs gibi yasaklanmış şeylerden almayın yada alırsanız takılrsa güme gider vergisini ödeyim alayım yok bunlarda çünkü..

9. laborant1986

laborant1986 mesut

verdiğin bilgiler için teşekürler almayı düşünürsem dikkat edeceğim

10. gacal

gacal Deniz Uzun

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.40 5/25
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 4,5 kg
    bende kamış ve makine hariç hemen hemen tüm malzemeleri (sahte yem..vs) aliexpress.com'dan aldım. bazen kötü malzeme çıkabiliyor ama yinede satıcıya verilmiş oylara bakarsanız malzemenin kalitesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. ayrıca kargo bedava.

300m ip misine $13

eldiven $2.5

sahte yemler tane 11cm 13g