yuvacık barajı harici alternetif yerler varmı.

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında yuvacıklı tarafından paylaşıldı.

1. yuvacıklı

yuvacıklı Hasan ÇAĞLAYAN

Favori Kamış:
    LINEAEFFE ALL AROUND CARBON KAMIŞ 150-300G 3.80
    Favori Makine:
    wiking 5000
    En İyi Avı:
    Daha en büyüğünü tutamadık.(En son 14 kilo aynalı)
    arkadaşlar öncvelikle aranıza yeni katıldım. burayı nette dolaşırken buldum. aranızda olmak çok guzel.

yuvacık barajı ile ilgili tum bilgileri bana sorabilirsiniz:) Çünkü evim barajın 4km altında hafta sonu ve akşamları orda sabahlıyorduk:) malum havalar soğudu ve trofe sazanların artık dip oltalarına vurmaz oldu.

izmit adapazarı etrafında alternatif yerler arıyorum. 2 hafta önce koca kaymazdaydık sabahladık ancak 1kg lık bir sazan alabildik. diğerlerini saldık buyuyunde gelin diye :):)

geçen hafta karasu deniz köy civarında kalkan avındaydık bayağı bereketli geçti. Sandalla çıktığımız oltalarımıza 2kg lık 3 kalkan takıldı.

ömerli
    çayırköy
    sakarya nehri
    sağnıçlar(kocakaymazın beslediği gölet)
    bu ve bunun gibi izmite yakın yerlerden haberi olan varsa son durumu hakkında bana yardımcı olabilirmi?

soğuk ayaz demeden atacağız oltalarımızı. Tabi bunun içinde yasak olmayan yerler gerekli...

Son düzenleme: 16 Kasım 2007
  2. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    yuvacık

yuvacık göleti konusunda bu kadar bilgiye sahipsen avlanmanın yasak olduğunu da biliyorsundur umarım,yuvacık göleti ve barajı ayrı göller değilse tabii:)

3. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu yav hem yasak olmayan yerler gerekli diyorsunuz hem de yasak olduğunu İstanbul'dan benim bile bildiğim fakat sizin 4 km altında oturup bilmediğiniz gölde sabahladığınızı söylüyorsunuz.

Biraz soğuk bir hoşgeldin oldu ama haksız mıyım?

4. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    Değerli hemşerim öncelikle hoşgeldin :) İyi güzel heryeri biliyorsunda Yuvacık barajının yasak olduğunu bilmiyormusun ?Hemde süresiz orda balık avlamak değil odun toplamak bile yasak.Orada kuş uçurmuyorlar yüzlerce levha var.Nasıl oluyorda balık avlıyorsun? Merak ettim.Alternatif yer sormuşsun Senin oturduğun yerin 2 km altında koskoca MARMARA var.İzmit körfezinin en uç noktası.Orası sabah güneş doğmadan dip oltasına güzel sazan yapıyormuş;) .Orasıda yasak ama kimse görmesin.:D:D:D Pes doğrusu.RASTGELE :D:D

5. hidrojen

hidrojen mehmet

Favori Kamış:
    Buyuk Balık Tutmak için Küçük Balığı Suya Bırak
    En İyi Avı:
    Buyuk Balık Tutmak için Küçük Balığı Suya Bırak
    yuvacık barajı suresi belli olmamakla beraber avlanmak yasak

6. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    vallaha söylenecek söz yok pes doğrusu..daha dikkatlı ol hemşerim sirküleri dikkatli oku,küçük balığı koru erdem kardeşimizin dediği gibi..bizleri mahçup etme..;)

7. yuvacıklı

yuvacıklı Hasan ÇAĞLAYAN

Favori Kamış:
    LINEAEFFE ALL AROUND CARBON KAMIŞ 150-300G 3.80
    Favori Makine:
    wiking 5000
    En İyi Avı:
    Daha en büyüğünü tutamadık.(En son 14 kilo aynalı)
    burda herkez yasak olduğunu söylüyor taaa istanbulllardan bile bilen var sen 4km yakında bilmiyormusun. diyorsunuz.

iyi guzel konuşuyorsunuzda aramızda muhakkak izmitli vardır. bi sormak lazım yuvacık barajı neden o zaman hafta içi gece kalınan bir yer.
    yasak var hemde suresiz ancak ne kontrol ne uyan var.
    küçük balıkları kollayalım diyenlere de cevabım.

ben dip atıp en az 2 kiloluk sazanın gelebileceği olta takımı kullanırım. önemli olan trofe tutabilmek yuvacık barajında da bu mevcut.

son olarak yasak ta olsa baraj balık tutanlarla dolu oluyor. Bilipte bilmemezlikten gelmek yerine şirin görüneceğine sevilmeyen cahil biri görünmek benim için sorun değil. kimseye şirinlik yapmak için burda değilim. sadece bilgi paylaşımı bilmediklerimi öğrenmek bildiklerimi paylaşmak için dir.

SOGUK HOŞGELDİN DİYENLERE.
    SICACIK HOŞBULDUK:):):)

8. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    Hasan kardeşim bu böyle gitmez açacaksın telefonu arayacaksın jandarmayı:)

9. kocaelimerkez

kocaelimerkez Aziz

En İyi Avı:
    2 kg luk bir sazan
    ararız jandarmayı da astsubay kendisi sazan soruyor.bu Devletin kurumlarının nasıl işlediğini bilmiyormuş gibi konuşmayın Allah aşkına..

Yuvacıklı Hasan kardeşim,

barajda sazan varmı?

10. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    aziz kardeşim sazan varmış gidip yakalıyacakmısın:confused: :) ;)

11. kocaelimerkez

kocaelimerkez Aziz

En İyi Avı:
    2 kg luk bir sazan
    yumurta dökme dönemi bittiyse ve normal ölçülerde varsa evet gidip yakalayacağım.izmitin yarisi orada balık tutuyor,tepelerdeki balık restoranları oradan balık avlıyor..

ben gidip 1 tane sazan yakalayınca bütün suç bendemi olacak?

12. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    aziz kardeş sazanın avlanma sezonu 1 temmuzda açılıyor bu tarihten önce yakalarsan cezası 633 ytl ;)
    bir tane yakalarsan bütün suçlu sen olmazsın ama genede suçlu olursun sen gel etme bunu bir temmuzdan önce sazana gitme yuvacık göletine hiç gitme sen gel başka bir yere git mesela ishakçılar göletine git ordada gayet güzel sazanlar çıkıyor:) veya çayırköye git turna yakala şu anda turna balığı serbest bak bende öyle yapıyorum:) :)

13. Suatreis

Suatreis

Adın gibi Aziz ol kardeşim. Sen kurallara uy..başkalarına uyma...Ne sen nede biz gözünü para bürümüş aşşağılık insanlardan değiliz. Memleket bizim, suymuz bizim ise balığımızda bizimdir. Sahip çıkmak zorundayız değil mi?

Bak Aytekin bey ne güzel izzah etmiş:) Bütün suçu sana yüklemenin tabiki imkanı olmaz ama, senin vicdanının bundan haberi olur.

14. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    hasan kardeşim hoşgeldin.fakat üyelik tarihin 2007 nin 11. ayı gözüküyo:) . şu aralar istavrit bol. gonca rampasının dibine git. oradaki kalabalığı göreceksin. 7 metrelik kamış mantarlı takımla 1-2 kilo balık alırsın. yem olarakta tavuk göğsü kullanabilirsin.

sazan için alternatif şu an zaten kimse veremez;) . yuvacık barajı yasağı ise ayrı bir sorun bizim için. orada yıllardır avlanan müdaimler var. çoğunu tanırım. emekli yaşlılar çoğunlukta. genelde çaylama yakalarlar. cezada yese 1 hafta sonra dayanamaz giderler baraja. sigara içenin sigarayı bırakması gibi zor bir durum. bence yasak kalkmalı sadece havyar zamanı yasak olmalı.

benimde bu siteye 2,5 yıl önce girişim senin gibi olmuştu :D . yumurta zamanı sazan avlıyordum:eek: . hoş geldin partisi hiç hoş olmamıştı yani.. haklıydılar tabi....

15. kocaelimerkez

kocaelimerkez Aziz

En İyi Avı:
    2 kg luk bir sazan
    Yuvacıkta avlanmanın yasak olmadığı konusunda hemfikirmiyiz?