Zeytinburnunda Karagöz Avı.

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında kilicbey tarafından paylaşıldı.

1. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    İşimizin olmayışından dolayı bugün saat 14.00 gibi sahile indim , amacım zarganaya deneme yapmaktı , velakin yem satan arkadaşın geç gelmesinden dolayı biraz beklemek zorunda kaldım , üstüne üstelik birde yağmur bastırınca kendimi korunaklı olan belediye durağına attım. Yağmurun dinmesiyle beraber yemcide geldi ve bende takımlarımı açıp atçek yapmaya başladım , diğer oltayada zargana topunu bağlayıp 25 metre civarı ileri attım , bütün uğraşlarıma rağmen tek bir zargana takibi dahi alamamıştım fakat bu esnada 3 kefal yakalamıştım, bir ara gözüm diğer topu aradı fakat göremeyince hemen oltayı sarmaya başladım , evet oltada balık vardı ve bu balık benim hedeflediğim balıklardan birisiydi , gelen 27 cm boyunda bir karagözdü, hava kararana kadar yaptığım tüm denemeler sonuçsuz kalınca bende takımları değiştirim 3 lü yemli dip takımı hazırlayıp onu suyla buluşturdum , saat 23 e kadar yaptığım av neticesinde bir karagöz ve iki gelincik daha kovaya girmişti.

Kullandığım takım 0 25 bedene 0 25 köstek ve 6 numara kanca birde 75 gram kurşun , aslında 35 gram kurşunla avlandığım nokta fakat havanın rüzgarlı suyun dalgalı olmasından dolayı mecburen bu tercihi yapmak zorunda kaldım . resimleri ileriki günlerde eklerim.

2. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    İsmail selamlar

her fırsatta balık .üstelik bu sefer karagöz var

teprikler

Son düzenleme: 29 Haziran 2010
  3. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Selamlar Tarkan teşekkür ederim , bu hastalık en ücra köşemdeki hücrelerime işlemiş , ne yapayım , gümüşyakayada gidergitmez hemen takımları kapıp denize gitmemden dolayı hanımdanda bu konuda fırçayı yiyoruzya olsun :p:eek::p, balık nerede ben orada.;):)

Gümüşyakayla ilgili açtığım konudada karagözlerim mevcut dostum.

4. menopiko

menopiko İbrahim GÜÇLÜ

Tebrik ederim İsmail abi, uzun zamandır tuzlu su avına çıkamıyorum, hatırlamış oldum sayende. :)

5. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Tebrikler, boş dönmekten iyidir, iğnen balıksız kalmasın....:)

6. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Teşekkür ederim İbrahim , dert ettiğin şeye bak , göl yada baraja giderken bir torba tuzu yanında götür özlemini gidermiş olursun.:p;):)

7. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Erhan abi, tabiki boş dönmekten iyidir abi, hele birde 90 km yol tep gümüşyakalara git , el yaş kova kuru vaziyette geri gel bunu çooook yaşadım.;):)

8. LapinCash

LapinCash

Tebrikler , resimleri bekliyoruz..

9. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Emreciğim, büyük ihtimalle bugün yüklenecekler.:)

10. dersim

dersim hüseyin

ismail tebrik ederim kardeşim sende bu azim bu balık sevdası oldukça çok karagöz, ğelincik (fırca) yakalarsın daha neşen daim olsun avın bol olsun...

11. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Teşekkür ederim abi, azim konusunda haklısın abi fakat fırça yakalama konusuna gelince , o beni bulup yakalıyor:p:D:p.

12. 3182

3182

Tebrikler. Avınız daim olsun.

13. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Kadem usta, seninde avların daim olsun.:)

14. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

tebrikler abi azmin sonu zafer olmuş :D

15. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Ali kemal :Dsen böyle gül, bir bilsen bu balıkları yakalayabilmek için ne zahmetlere katlandığımı:mad::p:p:p:p:)

16. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

İsmail abi zargana için öyle özel yem almana gerek yok balıkcıdan 4-5 tane sardalya al onların bağırsaklarını 12 no iğneye tak ondan sonra atabildiğin kadar ileri at mutlak civarda zarganvarsa bu atıp çekmelrden birtanesine atlıyacaktır :D ondan sonrasını vliyosun kes zarganın kuyruğunu tak oltaya devam. Meraya sabah erken saatlerde hava aydınlanırken 6-6,30 civarı gittiğinde suyun üsütünde hoplayan zıplayan varsa doğru yerdesin Ama sen yine nasibini almışsın Karagöz oldukca güzel balık tektrar tebrik ederim

17. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Zargana yapmaya başladımı diye kontrol amaçlı deneme yapmıştım , ama zargana topuyla 27 cm lik karagözü çekmekte bayağı zevkli oldu hani, işin gerçeği zargana yakalayabilseydim lüfere deneme yapacaktım , nasip başka şekilde geldi.;):)

18. surfcast

surfcast Ozan

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    okuma
    En İyi Avı:
    Yayın 30kg; lüfer 1.5kg;
    Tebrik ederiz resimleri olsaymış güzel olurmuş. Bende karagöz'e taktım bu günlerde deneyeceğim en kısa zamanda..

19. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Ozan kardeşim , resimler telefonumda, yeğeni yakaladığım anda yükleyeceğim , hatta İstanbul kıyı raporları bölümünde yazdığım bir küçük raporda KAAN DÜZGÜN kardeşimin inanmadığı yada daha evvel bu noktadan eşkina alındığını duymadığını belirttiği resimide ekleyeceğim.Karagözün oltaya asılması inan çok harika bir şey , denemeni vede yakalamanı dilerim.;):)

20. ozkan79

ozkan79 özkan

merhaba bende son 2 haftadır yeniakpıda zargana denemeleri yaptım ama henüz hiçbir takip olmadı su yüzeyinde çok ufak zarganalar var başka bişey yok selamlar.