Zodiac botumuza yer...

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında TuRKLoRD tarafından paylaşıldı.

1. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Komşumuz olan bir abimizin zodiac marka botu var tabiki motoruda var :)...bot ve motor şu an karada.güzelbahçe(izmir) taraflarında botu denize indirecez arasıra hafta sonları balığa çıkmak için.

O bölgede oturupta teknemizle ilgilenebilicek kişiler arıyorum(çalınmasına karşı).kısacası o bölgede oturan bota sahip çıkabilecek arkadaşlar arıyoruz.hafta içi kendiniz kullanabilirsiniz botu.bizlere sadece hafta sonu lazım.

bot 4 mt civarı ve johnson marka motorlu.

Not:römorkörü vardır.

2. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    polat arkadasim, guzelbahce civarinda ikamet eden birini biliyorum, ama kendisi degil bir sisme bota binmek, kamarali 26 m. tekne olsa binemez. sanirim anlasilmistir kim oldugu:D

saka bir tarafa, zodiac (sisme, tamamen sondurulup tasinabilir) olsa dahi bu teknenin OTB'si,bakmasi degilse bile kullanmasi icin vereceginiz kisinin ADB'si olmasi lazim. bu hususlari gozonune almanizi oneririm...

3. Offf offf ,hayallerimin suya düştüğü zamanlar aklıma geldi yine:rolleyes:

Tam botu almaya kalkıştım ,Onurcuma filan danışayım dedim,danışmaz olaydım:( :D Belgelerden sınavlardan vergilerden ,yani anlıycanız bi ton prosedürden bahsetti üstteki arkadaş:mad: :D :D Vazgeçtim hemen:( :)

Ömer abinin botu neyimize yetmiyoki hem;) :D

4. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    OTB ADB nedir. ben bu konuya biraz mozambikliyim :) biraz izah ederseniz sevinirim. ben de göl de kullanmak için bot almayı düşünüyorum. göl için de dediğiniz şeyler gerekli mi?

5. AKIN74

AKIN74

Şaka bir yana ben o Arkadaşı bindireceğim bir deniz taşıtına, her ne olursa olsun...:D

6. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    O arkadaş benim:)

Güzelbahçede botu suya indirebileceğiniz yeri hemen tarif edeyim. Maltepe askeri Lisesini geçtikten sonra deniz kıyısından tarafta cepler göreceksiniz. Buraların sağından ve solundan deniz kıyısına inişler vardır. Bir tarafı merdiven bir tarafı ise düz ve betondur. Buralardan indirebilirsiniz. Ama botun denize indirilmesi konusunda bilgim olmadığı için işinize yarar mı onu bilemiyorum. Geçerken bir ara durup kontrol edersenizişinize tyarayıp yaramayacağını sanırım anlayabilirsiniz.

İkinci bir nokta ise İkinci limandır. Esas balıkçı barınağı değilde Siteler olarak adlandırılan yerde bu liman. Buradan da botunuzu suya indirebilirsiniz. Hatta orada ki insanlarla görüşerek botunuzu belki burada karada bırakabilirsiniz. Çok önceden o limanın bir bekçisi vardı diye hatırlıyorum.

Kişisel tavsiyem lütfen akıl verdiğimi falan düşünmeyin botunuzu kimseye emanet etmemenizdir. Madem römorku var tanıdığınız birinin ve bahçeli evi olan birinin oraya birakın botunuzu. Zira botunuz bu özelliklere sahip olmayan bir yerde durursa başına bir iş gelebilir. Zira Güzelbahçede bu tarife uyan ev çok fazla yoktur. Alan kişi botunuzu sokkata muhafaza etmeye çalışacaktır. Bu da şimdiki durumdan farklı olmayacaktır.

7. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    turkce karakter pek kullanmadigim icin de biraz mozambik usul olmus olabilir senin icin kemal:D

ÖTB: Özel Tekne Belgesi: 2,5 ile 24 m arası, ticari amaçla kullanılmayacak her türlü tekne için liman başkanlıklarınca düzenlenmesi gereken belge. yani otomobilde ruhsat ne, teknede ötb o.
    ADB: Amatör Denizci Belgesi: 2,5 ile 24 m arası ticari amaçla kullanılmayacak her türlü tekneyi kullanmak icin ADF (Amator Denizcilik Federasyonu) tarafindan duzenlenen sınava girip başarılı olmak suretiyle alınan, yine liman başkanlıklarınca düzenlenen belge. yani otomobil için ehliyet neyse, tekne için de adb o.
    bir de ABB var, biraz daha kafani karistirayim, Amatör Balıkçı Belgesi: Denizde ya da iç sularda sportif amaçlı, yani amatör olarak sirkülerde belirtilen hak ve sorumluluklar dahilinde avlanabileceğini gösterir, tarım il müdürlüklerince düzenlenen belge. bulundurulması yasal anlamda şart olmamakla birlikte, bizlerde alınması konusunda genel bir eğilim vardır. alınmasının yararları olabileceği gibi, şimdiye kadar herhangi bir zararı olduğu görülmemiştir.

gölde de denizde de binsen teknenin ÖTB'si, senin de ADB'n olmak zorunda. Yine otomobilden karşılık verelim. Nasıl ki, trafik polisi çevirdiğinde, ben bu arabayı asfalt yolda değil tarlada bahçede kullanıyorum demen ruhsat ya da ehliyetinin olmaması halinde senin ceza almanı ve aracının bağlanmasını engellemezse, gölde kullanıyor olman da ÖTB ve ADB olmamasına mazeret olmaz.

umarim artik mozambik havzalarindan, turk karasularina giris yapabilmissindir:D

8. Gamlı Baykuş

Gamlı Baykuş

Favori Kamış:
    Olta-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Sinarit 2.5 kg
    Güzelbahçe 2. Liman'da bekçi yok maalesef. Orada teknem var oradan biliyorum.

9. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    Onur abi çok teşekkürler

verdiğin bu ayrıntılı bilgiler için çok teşekkür ederim. çok faydası oldu.

10. Güzelbahçe Ikinci Limanda Bekçi Var

güzelbahçe ikinci limanda tanıdık kaptan abim var.Her ay 40 Ytl karşılığı tekneni oraya koyabiliyorsun!!!...

11. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    kaptanın ismini verirmisin?bizim içinde 2. liman daha mantıklı.gidelim konuşalım.anlaşırsak getiririz botu oraya