zonguldak'ta levrek avlayabilirmiyim ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında karaelmasli tarafından paylaşıldı.

1. karaelmasli

karaelmasli ufuk gökdemir

Favori Kamış:
    lineaeffe oystercast surf
    Favori Makine:
    okuma avenger av 65,discovery star 4000
    En İyi Avı:
    kambur sazan 1065 gr
    cümleden selamun aleyküm üstadlar. ben zonguldak'ta ikamet ediyorum.buralarda balık tezgahlarında levrek görüyorum bazen.ama at çek yöntemiyle avlanan arkadaşlara hiç denk gelemedim nedense.bu bölgede sahte yemle levrek avı yapılabiliyor mu bilen var mı ? bir de hangi aylarda olur ? şimdiden teşekkür ediyorum.

2. SERCAN

SERCAN Sercan

Alaplı ve Ereğli'den alındığını biliyorum. Kozlu civarında da tenha yerleri deneyin derim.

3. karaelmasli

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kambur sazan 1065 gr
    teşekkür ederim.sizden başka cevap yazan da olmadı :)

4. Dubara33

Dubara33 Mustafa

Levrek için atçek yapan görmek istiyorsanız sabah gün doğmadan ve akşam gün batımında limanlara, dere ağızlarına gidin. İllaki görürsünüz. Göremeseniz daha iyi ne kadar sakin olursa o kadar iyi. Kamışı elinize alıp başlayın çalışmaya.

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Zamanında, Marmara'da levrek var mı desen, zinhar yok, levrek filan olmaz burada derlerdi. Çok değil, bir kaç yıl önce.

Ama biz denedik, uğraştık, gördük ki, marmara levrek kaynıyormuş. Devamında millet spin filan derken, kansıksandı nerdeyse artık onlar.

Kısaca, gidip kendiniz denemeniz lazım. Var mı yok mu, öğrenmenin tek yolu bu. Elbette şunu atlamamak lazım: Orada levrek olması, sizin onu tutabileceğiniz anlamına gelmiyor. Birden çok taktik, yem vs. denemeniz lazım.

6. karaelmasli

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kambur sazan 1065 gr
    yeni sahte alırken bi abiyle karşılaştım.bana uzak bi bölgede yapılıyormuş.hatta bikaç sahte önerdi aldım ben de.bu ara deniyorum iş çıkışlarında.tam mevsimini bilmediğim için biraz da ümitsiz gidiyorum.teşekkür ederim alakanıza

7. Atilla Ö.

Atilla Ö. Atilla

En İyi Avı:
    Kırmızı Benekli Alabalık
    Ufuk abi ereğli sahilde sevgi dostluk ve barış köprüsü var ordan denize dere dökülüyor orda bolca kefal var ama levrek varmıdır bilemiyorum

8. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=52751

Yukarıda ki konuyu inceleyiniz ve benzer yerleri deneyiniz.

Özellikle Ağustos sonu eylül,ekim,kasım,aralık ayları ve ocak şubat mart ayları en iyi verim alındığı dönemlerdir.

Dere ağızları ve su içinde taşlık bulunan avlaklar bölgenizde mutlaka ki vardır diye tahmin ediyorum. Özellikle sabah ezanından önce merada olup denemelerinizi güneş doğana kadar ısrar ile yapınız. Hem av stiline hem meralara alıştıkça mutlaka sonuç gelecektir bu hemen de olabilir biraz zamanda alabilir yılmayın. Havasını tanıdığınızda veriminiz artacaktır levrek daha çok dalgalı karşık denizleri sever bulanık suyu sever dere çamurlu taştığında mutlaka avda olmalısınız. Son olarak ise o bölgelerde oldukça iri trofeler çıkıyor mutlaka denk getireceksiniz rastgelsin.

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Levrek öyle çok göçen bir balık değil. Genelde aynı yerlerde yaşar tüm ömrü boyunca. Ama taşbalığı da değildir, bölgesi bir hayli genişçedir.

Levreğin yerini yemlerinin davranışı belirler. Fakat daha önemlisi, her mevsim aynı şekilde avlanmaz. Diyelim yazın su üstü sahteyle avlanabilirken, kışın dipte kurtla avlanır mesela.

10. karaelmasli

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kambur sazan 1065 gr
    levreğin en sevdiği yerler oralar.arabam olsa durmam giderim ama yok işte.teşekkür ederim

11. karaelmasli

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kambur sazan 1065 gr
    teşekkür ederim hocam.hergün bir yerlerde deneme yapıyorum.tavsiyelerinize uyucam :)

12. moonlights

moonlights haşim

Merhaba.Bende zonguldakta ikamet ediyorum.Birkaç yıldır özellikle lüfer olmak üzere ava çıktım ama levrek avı için hiç deneme yapmadım.Aslında kozlu mendireğinde 2-3 sene önce çok iri levrek görmüştüm.Ama hiç avına çıkmadım.Çıktığınız takdirde bilgilendirirseniz memnun olurum.Hatta beraberde program düzenleme şansımız olabilir.

13. bozacioglu

bozacioglu Yücel

ben de zonguldak lıyım. bir iki sefer ben de kozlu mendireğine gittim ama nafile. tutamadım.

14. karaelmasli

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kambur sazan 1065 gr
    yeni meralar keşfetsem de bilinçsizlik had safhada.bombayla balık mı avlanırmış.yetkililerin bu konuya önlem alması lazım.tek balık için sonraki nesiller de köreltiliyor. üç tarafı denizle çevrili bir ülkeyiz ama denizlerimize verilen önem ortada! :(

15. spin avcısı

spin avcısı BÜLENT

Favori Kamış:
    daiwave shımano
    Favori Makine:
    tabiki shımano
    En İyi Avı:
    saymakla bitmez
    karadeniz levrek kaynıyor

dostum levrek elbette var sizin meralarda.ama tecrübe çok ama çok önemli.havaları ve suyu bileceksin.kullanacagın rapalalarda çok önemli.en son kozluya arkadaşı ziyarete geldim.güzel kayalıklar var.yanılmıyosam ılıksu denen bir yerde gördüm.hava olmasa bile gece akşam ve sabah suyu kesin yokla orda levrek alırsınız.zaten lüferden bahsetmiyorum dönüş balığı gayet başarılı.şimdiden rasgele derim.levrek alırsanız paylaşımlarınızı beklerim.saygılar

16. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Bazen levrek rapalaya hiç yüz vermez. Bunu akılda tutmak lazım. Levrek tutmanın bin çeşit yolu var, orada hangisi işe yarar, bunu tespit etmek lazım.

Velakin, karadenizde daha ziyade limon (strike-pro 010B veya 402A) ve gelincik (Rapalanın alabalığa benzeyen 17cm'lik olanı) denen iki çeşit sahte daha revaçta levrek için.

17. karaelmasli

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kambur sazan 1065 gr
    strike pronun bahsettiğiniz bu modelini denemedim.geçenlerde yağan aşırı yağmurlardan sonra avlandığım bölge çok bulanmıştı.12 cm beyaz raglou arkasına hırsız iğne bağlayıp.30 gram kurşunla surf kamışla bi deniyim dedim.sonuç 4 adet çinekop.ben raglouda ısrar edicem.bence hem ekonomik hem de güzel sonuç veriyor.rastgelsin herkese

18. moonlights

moonlights haşim

Ufuk Bey aslında kozlu dere ağzı ve ılıksu tarafları uygun yerler olarak gözüküyor.Ben kozluda oturmam rağmen hiç deneme yapmadım.Eğer bu taraflara gelirim derseniz size eşlik edebilirim.Beraber merayı kontrol etmiş oluruz.